Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Czy można przechowywać winogrona w lodówce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

Jak w temacie. Chciałbym zrobić wino z winogron białych albo czerwonych, ale obecnie sprzęt mam zajęty innym winem, a nie wiem jak długo winogrona będą jeszcze w sklepach. Czy można przechowywać je w lodówce? Jeśli tak to jak długo?

Pozdrawiam
Sklepowe winogrona i tak niespecjalnie nadają się na wino. To są tzw deserowe, a nie przerobowe...
Nie trzymałabym w lodówce dłużej niż kilka dni :/
Buuu to mnie zmartwiłeś. Czyli nie ma sensu robić ze sklepowych? Będzie nie dobre czy w ogóle się nie uda?

Rozumiem, że chodzi o to, że w sklepach są te "wielkie" a na wino muszą być te "małe"?
Wielkość nie ma nic do rzeczy, ważna jest odmiana winogron. Te małe, ciemne, co zazwyczaj pną się po altance na działkach też nie są na wino najlepsze. To tzw labruska, wychodzą z niej wina pijalne, ale nie najwyższych lotów, dobrze ją z czymś zmieszać.
Ja bym na sklepowe winogrona w temacie "wino" kasy nie wywalała. Poczekaj, za chwilę będzie dr, głóg....

A o winogronach poczytaj na fachowej stronie
http://www.winogrona.org/
Moim zdaniem wielkość jagód jednak ma coś do rzeczy. Przy jagodach drobnych zwiększa się udział skórki w stosunku do miąższu a to, zwłaszcza przy winifikacji win czerwonych ma znaczenie, oczywiście nie największe, bo wiele zależy, tak jak pisze Megana od odmiany. Poza tym nie zawsze jest tak, że te małe, ciemne, co się pną po altance na działkach to labruchy. Czasem zdarzy się odmiana dobra na wino. Trzeba poszukać. Labruchę poznasz po tym, że jak naciśniesz jagodę, to wyskoczy miąższ-nie jest zrośnięty ze skórką jak w odmianach, które bardziej nadają się do przerobu na wino. Z winogron sklepowych dobrego wina raczej nie zrobisz, ale próbować zawsze można. Odnośnie przechowywania w lodówce, a raczej mrożenia, to słyszałem że czasem stosuje się przemrażanie w celu skondensowania cukru w jagodach, tyle że to chyba nie jest takie mrożenie w lodówce, tylko na krzakach.

Pozdrawiam

IKRA
Czy czyta to ktoś kto próbował zrobić wino ze sklepowych winogron? Czy mógłby napisać co z tego wyszło?

To z jakich owoców, które obecnie są dostępne lub za chwilę będą
polecacie zrobić winko?

Pozdrawiam
dżizas... porzeczki, wiśnie, jabłka, dr, głóg, czb, pigwowiec... no, niektóre to za jakiś czas jeszcze.... <słabym głosem>