Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Co jest z tym miareczkowaniem-pytanie do zaawansowanych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie. Myślałem o potrenowaniu miareczkowania, wymieszałem 0,5L wody destylowanej i 2,5g kwasku cytrynowego. Teoretycznie powinno wskazać 5g/L.
Po zmiareczkowaniu i pomnożeniu przez 0.64(kwas cytrynowy) wychodzi troszke mniej niż 5. Co jest grane co robie źle i jaki to ma mieć kolor: zielono-pomarańczowy, zielono-niebieski, czy taki ładny niebieski (jasny atrament).
Miareczkuje się do pierwszych zmian zabarwienia. Zmiany koloru zależą oczywiście od wskaźnika, jakiego używasz. Również różne wskaźniki zmieniają barwę przy różnym pH, to jednak ma mniejsze znaczenie, bo w punkcie miareczkowania pH zmienia się bardzo szybko, przy dodatku niewielkiej ilości płynu miareczkującego.
To, że zrobiłeś r-r 5g/l, a otrzymujesz rezultat troszkę niższy świadczy raczej o tym, że zawartość kwasu cytrynowego w Twoim kwasku jest mniejsza niż 100%. Miareczkowanie to bardzo dokładna metoda.
Oki. Ja mam BBT, a co do zmiany koloru to zmienia się bardzo wolno od pomarańczowego do zielono-niebieskiego a aż dojdzie do momenty gdy jedna lub dwie krople zrobią z niego niebieski.