Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: DR POMOCY
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich. Jestem nowy i powiem prosto z mostu owiniętego w bawełne i nie będe ściemniał że kory w głowie mi się popaliły jak to wszystko przeczytałem i niestety już nie wiem jak zrobić winko z dzikiej rózy. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś przedstawił jakiś przepis na np 10-cio litrowy balon na winko z całych owoców DR. Chciałem jutro iść narwać tego ale już sam nie wiem jak zrobić nastaw. PROSZĘ O POMOC NA PW LUB W TYM TEMACIE.]

P.S. Sytuacja musze przyznać napięta jak barania tor... gdyż byłem zobaczyć owe owoce i już zaczynają niektóre się psuć czyli muszę szybko mieć przepis i ruszyć na zbiory.

Skrzych

Naprawdę nie musisz zakadać kolejnego tematu...

Czytałeś temat "Róża z całych owoców" założony przez Witka? - Czytałeś, jako że i twój wpis widnieje pod jego koniec.

Teraz przeczytaj spokojnie jeszcze raz, potem jeszcze raz i wszystko będzie jasne :big:

Generalnie - na 10l nastawu potrzebujesz 2,5 (zalecam 3) kg DR, do tego woda i cukier w ilości zgodnej z założoną mocą. Jeżeli moc wysoka, to cukier dzielisz na porcje.

Krzysztof
Przeczytaj
http://old.wino.org.pl/frames/index2.htm
podręcznik wyrobu win - przepisy szczegółowe- dzika róża :podstep: