Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino Gronowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! Chiałem zrobić wino winogronowe(białe) ale nie znam żadnego dobrego przepisu, może ktoś polecić jakiś sprawdzony? najlepiej na połsłodkie, mocne :) Jescze jedno pytanko czy przy robieniu MD drożdży z Zampolu jak się wsypuje pozywke to na wżątek ? czy na przestudzoną? Dziękuję i pozdrawiam.
Przeczytaj stronkę:
http://old.wino.org.pl/frames/index2.htm
jest tam dużo pożytecznych rad.
PS usunąć możesz sam naciskając przycisk edycja i na dole masz pytanie czy chcesz usunąć swój post jeżeli tak to zaznaczasz i po sprawie. :big:
Ok, ale nękają mnie następujące problemy :)
-Które winogrona będą lepsze z bazaru te duże, czy te małe(kuleczki :)) z działki(nie wiem jak się nazywa ta odmiana) :)
-Lepiej robić z całych owoców zmiażdżonych czy z miazgi(moszczu)(ew. ile potrzeba kg na uzyskanie moszczu na 25) ?
-Czy nadmiar pożywki w nastawie MD pomaga czy szkodzi ?
-Przeczytałem przepisiki. ale w poradach pisze też o dodawaniu miodku ;) oczywiście naturalnego + rodzynki, czy to dobry pomysł dodać to do nastawu z winogronami?

Dziękuje za wyrozumiałość, pozdrawiam.
ad.1 które winogrona będą lepsze to nie wiem. Ogólnie rzecz biorąc na bazarach czy w sklepach sprzedawane są odmiany deserowe i jak sam nazwa mówi nadają się one najlepiej na deser a nie do przerobu.
ad. 2 a czy się różni moszcz od zmiażdżonych całych owoców - dla mnie to jedno i to samo. Ogólna zasada mówi, że winogrona białe wyciska się od razu i wino robi się z tak uzyskanego soku zaś winogrona ciemne miażdży się i fermentuje w miazdze i dopiero po jakimś czasie (7-14dni) wyciska sie sok.
ad.3 do MD nie dodaje się pożywki lub w minimalnej ilości. Osobiście nigdy nie dodawałem pożywki do MD - teraz już nie robię MD tylko uwadniam aktywne ale i do nich nie dodaję pożywki :diabelek:
ad.4 przy winie z winogron to ciekawy pomysł o ile lubisz smak miodu. Wino ma interesujący smak z dodatkiem miodu. Rodzynek nie lubię z zasady więc ich nie dodaję. Przy winie gronowym tego problemu z oczywistych względów nie ma :big:
Please, poczytaj trochę, wszystko już wcześniej opisano na tym forum i to wielokrotnie....
- Winogrona - ani z bazaru, ani z działki (bo pewnie labruska), ale jeśli nie masz innych, to już lepiej te drugie
- To zależy od koloru (jeśli dobrze zrozumiałem pytanie :lol: ), w dużym uproszczeniu: z białych - fermentujesz tylko sok (moszcz), czerwony fermentuj w miazdze przez 6-10 dni.
- Każdy nadmiar szkodzi
- Ja bym radził, żebyś na początek z cukrem, a nie z miodem.
Poczytaj najpierw, proszę...
Nikodem
Acha :) W takim razie ile soku odda 15 kg wiongron ? Musze wiedzieć ile zebrac :) Używać pektopolu ?(Nie wpłynie to na jakość?)
Nie mam pojęcia o robienia wina z moszczu więc pytam :) Bardziej to pasuje do działu dla początkujących :) Owszem czytam, czytam ale MD już jest gotowa, więc musze na południu zrobić nastaw i nie ma zabardzo czasu, a nie wiem co i jak przepraszam :/
Jak najbardziej dodaj pekto - w ilościach wskazanych przez producenta.