Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Proszę mi pomóc zrobić dobre wino gronowe - nie wiem jak!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w zrobieniu dobrego wina z winogron. Mam na działce czarny winogron. Kilka razy robilem z niego wino ale takim prostym sposobem, gniotłem owoce, wlewałem do butli dodawałem cukier i jakoś się ono samo robiło, wychodziło wino, ale pewnie według kolegów to nie było wino. Teraz chce w końcu chce zrobić naprawde dobre półsłodkie wino deserowe. A nie wiem jak to mam zrobić. Juz niedługo trezba zerwac owoce, bo same spadna lub szpaki zjedzą więc szkoda. Napiszcie więc krok po kroku w prosty sposób jak to się robi i jaki sprzęt musze kupić. Nie musi to od razu być najlepsza receptuta ale taka która pomoże mi zrobić lepsze i samczniejsze wino od poprzednich. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Opcja szukaj.!! Tematów jest mnóstwo.
Myśle że przespis na stronie głównej jest prosty i przejrzysty oraz sprawdzony:)
http://old.wino.org.pl/frames/index2.htm
Grześ, tu masz opis krok po kroku: http://www.winnica.golesz.pl/winiarstwo.html#wyrob

:spoko:
Cytat:Wysłane przez grześ2007 ...wychodziło wino, ale pewnie według kolegów to nie było wino...
Grześ, co Cię obchodzą koledzy?! Jeśli to wino smakowało Tobie i Twoim kolegom, to znaczy, że to było dobre wino.
Jeśli zrobisz "prawdziwe" wino gronowe, a okaże się, że masz kiepską odmianę winorośli, to może być ono znacznie gorsze od tego, które robisz do tej pory.
Macieju,
wydaje mi się, że Grześ2007 pisząc "koledzy" miał na myśli Forumowiczów

Pozdrawiam
Misio
Misio, też tak zrozumiałem słowa Grzesia, napisał: "ale pewnie według kolegów to nie było wino". Dlatego tez uważam, że jeśli sam (+jego właśni koledzy) był/jest zadowolony z dotychczasowych wyników, po co przejmować się zdaniem ludzi, którzy jego wina nawet nie pili.
Gdyby napisał, że wino, które robił do tej pory nie smakuje jemu samemu - można by próbować coś radzić.
Macieju

Dusiłem winogrona na wino spróbowałem soku i czułem w nim taki posmak kurzu.
Myślę że niedokładnie wypukałem winogrona. Dziś są już 15 h po zasiarkowaniu mam zamiar dodać MD. Czy ten posmak zniknie?
To może byc niestety cecha odmiany - a jak było w innych latach?
Robię pierwszy raz winogronowe odmiana to Donfelder
No to jak Dornfelder to raczej nie cecha odmiany (choć indywidualne cechy percepcji jęzora są.....hmmmm.... - indywidualne :) ). Jesli to naprawdę kurz a miazgę siakowałes odpowiednio (1 g pirosiarczynu na 8-10 l miazgi) to nie bedzie problemu.