Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: [Aktualny] skład chemiczny owoców ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pewien problem, w związku iż potrzebowałbym jakiś nowszy spis składu chemicznego owoców, gdyż informacje zawarte w książkach z jakich korzystamy mają już swoje lata, A jakby nawet próbować uśrednić, wartości w nich podawane, to i tak każdy autor korzysta z innych jednostek- zawartość %, ilość a wadze mg/g, ilość w objętości g/l.

Potrzebowałbym taką (możliwie) najaktualniejszy spis składu chemicznego owoców (w tym winogron), informacja ta jest potrzebna do forumowego podręcznika.

Za pomoc z góry dziękuj :)
Punkt wyjścia to chyba Cieślak. Skład chemiczny owoców chyba nie zmienił się choć podobno szpinak już nie jest źródłem żelaza ( była pomyłka). Ja uzupełniałem sobie Cieślaka zerkając do wikipedii oraz www.foodcomp.dk. warto też wrzucić do RÓŻNYCH wyszukiwarek nazwę owoców, najlepiej łacińską. Może nasi konsultanci się wypowiedzą.
Widzę karlusie, że posuwasz się!
Cytat:Wysłane przez Baca Baców

Punkt wyjścia to chyba Cieślak. Skład chemiczny owoców chyba nie zmienił się choć podobno szpinak już nie jest źródłem żelaza ( była pomyłka). Ja uzupełniałem sobie Cieślaka zerkając do wikipedii oraz www.foodcomp.dk. warto też wrzucić do RÓŻNYCH wyszukiwarek nazwę owoców, najlepiej łacińską. Może nasi konsultanci się wypowiedzą.
Widzę karlusie, że posuwasz się!

Powoli ale do przodka :D

Co do Cieślaka, to nie mam nic przeciwko ale nurtuje mnie też margines błędu podczas dokonywania ówczesnych pomiarów, no zmiana środowiska, klimatu od tego czasu, a jakby nie było ma to znaczenie.
Witam.
Różnice dotyczą roślin rosnących przy ruchliwych ulicach , czy ośrodkach przemysłowych.
Dane na temat składu roślin są i tak przybliżone - zależą od sezonu wegetacyjnego.
Błędy 2% - 3% możemy pominąć.
W roślinach leczniczych(trujących) - skład określa się dla każdej partii - takie są przepisy.
Pozdrawiam.