Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: informacje prawne i legendy o miodzie pitnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

poszukuje wszelkich informacji na temat przepisów prawnych dotyczących legalizacji produkcji miodu pitnego w Polsce. Również prosze o ciekawe legendy związane z wyrobem i spożyciem miodu pitnego w Polsce.
mail: martatuka@wp.pl

Z góry dziękuje za pomoc:spoko:
Jeśli się nie mylę są one podciągniete pod "wyroby winiarskie" http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/0292.htm i co prawda ta ustawa już nie jest aktualna, ale nie mogę znaleźć jednolitego tekstu obecnie obowiązującgo. Dla hobbysty jest to jednak po prostu niemożliwe do przejścia. Szczęściem hobbysta nie musi- może sobie je robić bez zezwoleń, itd. Co innego na handel...
Cytat:Wysłane przez teolog
Jeśli się nie mylę są one podciągniete pod "wyroby winiarskie"

Teolog, chyba masz 100% racji. No może w tym rozumieniu, iż mówimy o winach niegronowych. Legalizacja produkcji takich win jest - wg mnie - tym samym, co legalizacja wytwarzania miodów pitnych. Przez takie wytwarzanie rozumiem produkcję w celu późniejszej sprzedaży. Wytwarzanie dla celów niekomercyjnych nie jest objęte żadnymi ograniczeniami prawnymi.

Zdaje się, że jest inaczej w wypadku osób posiadających status rolnika, którzy posiadają winnicę. Ale tutaj nie chciałbym się wypowiadać, bo nie znam tych regulacji.