Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Ogólnopolski Konkurs Nalewek Kresowych 02 maja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, 02 maja 2008 odbędzie się w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich XIII Ogólnopolski Konkurs Nalewek Kresowych. Może któraś z naszych Nalewkarek, lub któryś z naszych Nalewkarzy spróbuje swoich sił? Odtraszać na pewno będą te dwie półlitrowe butelki, które trzeba jednak poświęcić. Szczegóły tutaj.
Pozdrawiam,
Marek
Wyniki konkursu.

Maciek OiM

Cytat:Wysłane przez emto
Wyniki konkursu.

ha ha ha....


Nasze mniej wypasione konkursy (bez VIPÓW) pokazują czołówkę polskich nalewkarzy, znanych od lat:

- Frida
- Small
- Ola OiM

ZAPEWNIAM, że w dowolnym konkursie nalewkowym, jeśli ta trójca wystawi swoje nalewki to takie będzie podium....

Polemika?

Chętnie...
Cytat:Wysłane przez Maciek OiM
ZAPEWNIAM, że w dowolnym konkursie nalewkowym, jeśli ta trójca wystawi swoje nalewki to takie będzie podium.
Odważne stwierdzenie Maćku. Swoje chwalicie, cudzego nie znacie. Nie znając smaku tych kilkudziesięciu wystawionych w Jakubowicach nalewek twierdzisz, że nasza forumowa trójka zdobyłaby laury.... Wierzę w kunszt Fridy, Smalla, Twojej Oli i nie zakładam z góry, że tak własnie by nie było, ale dopóki nalewki nie zostaną wystawione do boju w bezpośrednim starciu, byłbym ostrożny w wysuwaniu tak daleko idących stwierdzeń.
Pozdrawiam,
Marek
Pytanie:

Czy to musi być oryginalny,własny przepis czy też można wykonać wg.znanej już recepty ale samodzielnie nieznacznie ją modernizując?:uff::

Tadeusz (skromnie bom nowy)
Tadeuszu,
oczywiście mogą to być sprawdzone już przepisy. Nie ma w tym względzie zastrzeżeń. Takie same nalewki mogą różnić sie między sobą chociażby długością maceracji, dojrzałością użytych owoców itp. Przepis to baza, ale to dalsze, indywidualne modyfikacje wpływają ostatecznie na smak i charakter nalewki.
Pozdrawiam,
Marek
Tadeusz może być przepis zaczerpnięty z literatury, może być własny pomysł. Kresową będzie każda czarnoporzeczkowa, choćby na dziesięć sposobów robiona, rozmaite ziołówki z miodem, itd. Zerknij na spis nalewek w podanym linku.
A co do samego konkursu - nie kusi mnie.
Nagle większość aktorów i ludzi znanych z tego, że są znani pisze książki kulinarne, robi nalewki "od pokoleń", chwali kuchnię siermiężną, bo taka moda, taki trend, coś na kształt przyjęć z kaszanką, ciemnym chlebem ze smalcem i ogórkami małosolnymi.
Frida ! to jest dziesiątka!!
Te kaszanki i smalce to czysty snobizm nowobogackich "ubogich duchem".Nie znaczy to że nie lubię smalcu i kiszonych ogórków ,wręcz przeciwnie. Ale ja je jadam od niepamiętnych czasów i do głowy by mi nie przyszło że można na tym się snobować. Bardzo dziękuję za informacje o nalewkach.Mój ostatni szlagier to tarnina po pażdziernikowych przymrozkach.Naprawdę znakomita,jak twierdzą całkiem postronni:helo:
pozdrawiam Tadeusz.
Cytat:Wysłane przez Maciek OiM

ha ha ha....

Nasze mniej wypasione konkursy (bez VIPÓW) pokazują czołówkę polskich nalewkarzy, znanych od lat

Dobre sobie... probowales nalewek wszystkich polskich nalewkarzy, że wiesz jaki bedzie wynik? Znanych od lat... ale chyba w gronie zlotowiczow... bo zapewniam Cie ze jest wielu znakomitych nalewkarzy ktorzy nie maja pojecia o tym forum. Rozumiem ze ta czolowka jest tak doskonala ze nie musi potwierdzac swej doskonalosci wysylajac nalewek na badz jaki konkurs (dla tfu.. Vipow).
Nagle większość aktorów i ludzi znanych z tego, że są znani pisze książki kulinarne, robi nalewki "od pokoleń", chwali kuchnię siermiężną, bo taka moda, taki trend, coś na kształt przyjęć z kaszanką, ciemnym chlebem ze smalcem i ogórkami małosolnymi.[/quote]
Zgadza się.Co taki Fajbusiewicz może powiedzieć wiarygodnego i autorytarnego o nalewkach?
Maksymalnie to tylko czy mu smakują czy nie- a układ odniesienia to ma chyba niewielki;)