Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: winko z labruchy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Nastawiłem winko z labruchy. Soku wyszło mi 25 litrów o kwasowośći 15 i 15BLG. Drożdzy winnych uzyłem Malaga i chciałbym winko półsłodkie.Mam pytanko odnosnie kwasowości nastawu. Ile powinienem dodać wody żeby kwasowość wyszła ok?? Według moich obliczeń powinno byc 15-20 litrów wody:tancze:
ok 10l , a jaki % chcesz otrzymać
Spokojnie możesz dodać 15-20 l wody na 25 l moszczu. Robię wino z labruchy od paru lat i uważam, że dodanie wody w granicach 40-45% dobrze niweluje kwasowość tych "winogron"

pozdrawiam
Potwierdzam - ja również do swojej labruchy dodaję ok. 40% wody. W tym roku za eksperymentowałem i część wody zastąpiłem sokiem z aronii i bzu czarnego. Ciekawe co z teko miksu wyjdzie :diabelek:
Proponuję dodawać zamiast wody sok z późnych jabłek. Ja od lat osłabiam nadmierną kwasowość używanych winogron sokiem z Renety i Golden Delicious, na wyniki nie narzekałem. Niestety w tym roku z jabłkami są problemy.
Pozdrawiam
Chce otrzymać winko o mocy około 17%. Z tym sokiem z jabłek to będzie duzy problem bo sadu to ja nie mam a jakie w tym zezonie są ceny jabłek każdy wie. Dzięki za podpowiedzi. Zabieram więc się do pracy!!!
Kiedyś nie miałem sadu, ale miałem czas na wycieczki po okolicach w poszukiwaniu
cierpiących na samotność i zapomnienie skarbów. Zawalone siedliska, miedze,
obrzeża lasów, krzaki przy torach - to nieomal Klondike.
Przejrzyj dokładnie archiwa tego forum, koniecznie zajrzyj tu
http://old.wino.org.pl/frames/przep_szczeg.html
potem jakiś atlas botaniczny lub Google i hajda w teren, na inwentaryzację.
Pozdrawiam.
Jeszcze jedno pytanko odnosnie cukru. Chce otrzymać winko o mocy około 17%.Mam 25 litrów soku i zgodnie z waszymi podpowiedziami powinienem dodać 10 litrów wody. Więc zgodnie z obliczeniami do 35 litrów powinienem dodać ok. 10 kg cukru. Ale czy powinienem dodać 10 litrów wody +10 kg cukru(co zwiększy objętość o 6 litrów co razem da 16 litrów) czy od 10 litrów wody odjąć 6 litrów objętośći cukru???