Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: II nastaw DR + "truskawki" +...?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mój pierwszy nastaw DR (uzbieranej w zeszłym roku , zamrożonej i zapomnianej na parę miesięcy;-) ) już ładnie się klaruje. 5 kg całych owoców dało mi 20 litrów wina.

Dziś wywaliłem owoce z drugiego nastawu, który z braku czasu i w związku z tym do czego ma być przeznaczony - jest wielką improwizacją. po wyciśnięciu owoców, wyszło mi około 15 litrów płynu.
Jakie owoce fermentowałem? Ano 5 kg DR z pierwszego nastawu fermentowało jakies 3 tygodnie, a kilka dni temu dodałem jeszcze truskawki, które były odpadkami po robieniu soku przez moich rodziców. Były wciąż tak czerwoniutkie i dość aromatyczne, że uznałem, że nie można ich tak po prostu wyrzucić;-) Było ich tak na oko z 7 litrów

Teraz myślę zeby dodać jeszcze 0,5-1 kg rodzynek i fermentować dalej. zostawić te 15 litrów płynu, czy dolać syropu cukrowego do 20 litrów? Co radzicie?

Koniec końców - ten nastaw planowałem zrobić po to, by rozcieńczyć nim bardzo kwaśne i mocne, ubiegłoroczne wino z czarnej porzeczki. Dlatego niespecjalnie przejmuje się tu liczeniem cukru i tym jaka wyjdzie moc wina - byleby było mało kwaśne:) No chyba, ze winko wyjdzie naprawdę smaczne, to wtedy nastawie samo rodzynkowe na dokwaszanie;-) I przyznam, że po cichu liczę na taki rozwój wydarzeń ;-)

pozdrawiam!
Nie bardzo wiem czy można cos poradzić ot tak na odległość. Musisz sam ocenić na ile to co juz masz zapowiada sie ekstraktywne i jak nadaje sie na kupaż. W każdym razie nie przesadź z cukierem. Potem będziesz mógł zawsze dodać nieco. A rozcieńczanie ulepku...
z cukrem oczywiscie nie przesadze. chce po prostu uzyskać 11-14 %, wiec prowadze obliczenia w duzym zaokrągleniu:)