Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: XIV Ogólnopolski Turniej Nalewek Kresowych w Kazimierzu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
LINK Ktoś od Nas się pokusi o uczestnictwo?

Maciek OiM

Myśleliśmy nad tym, ale:

"Zgodnie z regulaminem turnieju każdy może zgłosić dwowolną ilośc nalewek. Po dwie półlitrowe butelki każdego "tytułu".

Dzidek, który jest z niektórymi Panami z jury na "ty", obiecał kiedyś pogadać aby były przyjmowane do konkursu mniejsze ilości.
"Trochę" po czasie ale... ze względu na zerowe zainteresowanie tematem współpracy z innymi formacjami zajmującymi się imprezami i konkursami z nalewkami , rezygnuję definitywnie z pełnienia jakichkolwiek funkcji reprezentacyjnych SWiMP przy współorganizowaniu i uczestniczeniu naszego Stow. w tychże.
Mam dosyć namawiania za każdym razem ludzi i wyciągania na siłę z łapanki. Do Kazimierza już przestali nas zapraszać ,były propozycje wspólnych imprez ze St.Teatralnym Badowo(P.Bikont), centralnej imprezy w Sobieskim, były zaproszenia ze strony "Zadymiarzy"- z naszej strony bez odzewu.Była też możliwość współpracy z największym polskim oddziałem Slowfood w Polsce-Convivium Varsovia, oraz zorganizowania wspólnych konkursów z wyspiarzami. Wszystko bez odzewu. Rozumiem, że wolimy się spotykać we własnym gronie w małych grupkach wzajemnej adoracji. Może się mylę ,ale na forum zaczęło nieco wiać nudą , a formuła podawania przepisów na robienie winek miodków i nalewek troszkę się wyczerpała. Dlatego we wszystkich w/w imprezach będę od dziś brał udział jako osoba prywatna , do czasu pojawienia się na forum chętnych do działania w trochę szerszej niż lokalna skali. I to by było na tyle, jak mawiał nieodżałowanej pamięci prof.mniemanologii stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski
Dzidku, pozwolę sobie na kilka uwag.
1. W Badowie nie doszło do spotkania, chociaż byli chętni - przypomnij sobie naszą podróż(w kilka osób) i propozycję z Twojej strony - podjedźmy, by po kilku chwilach wycofać się z pomysłu, ze stwierdzeniem "może innym razem". Ale innego razu nie było.
2. Sobieski - byłam zainteresowana nawiązać kontakt, a Ty obiecałeś wybrać się tam ze mną i poznać z osobą, którą współdziałałeś, abym przejęła po Tobie "obowiązki", bo chciałeś się poświęcić swoim sprawom. Do spotkania nie doszło, milczałeś w tej sprawie.
3. Slowfood - poza rozmową, że znasz ludzi i warto by było w to wejść - cisza.
I to by było na tyle ...
No cóż,masz dobrą pamięć ale niestety wybiórczą.
1.Wtedy akurat do Badowa było po drodze ale w niedoczasie, potem kilka razy proponowałem org. zlotu lub spotkania, ale usłyszałem "... a kto tam będzie chciał jechać?..."
2.Co do Sobieskiego to proszę bardzo(jeśli tylko to stoi na przeszkodzie)- p.Katarzyna Michałowska-rzecz.prasowy ,wystarczy zadzwonić (tak jak ja to zrobiłem)i powiedzieć o co chodzi, nie musimy sobie zaraz z nią zaglądać w oczy.
3.Slowfood - no właśnie cisza ,nie żeby tam zaraz jakaś inicjatywa z naszej strony, czy propozycje współpracy lub jakichś wspólnych imprez tylko cisza , właśnie dlatego odpuszczam temat.
4.A co ze współpracą z zagranicą ,z zadymiarzami , co z turniejami w Kazimierzu i Lublinie oraz w wielu innych miejscach? Nie przypomniałem, czy nie było komu poprowadzić za rączkę? Może powinienem chodzić za każdym prosić, namawiać i przekonywać?
Szkoda gadać.
Radzę nie przejmować się takimi drobiazgami jak, niezapraszanie, pomijanie w komunikatach ,brak odzewu na apele czy zaproszenia. Jestem stosunkowo świeżym forumowiczem i mogę z cała odpowiedzialnością powiedzieć że oprócz " próśb o przepisy" są tu rzeczowe informacje. Do autorów takich zaliczyłbym np. Macieja , Boullii,ego , Fridę ,Grega i wielu innych.Towarzystwa Naukowego z Forum chyba nie stworzymy, ale warto się trochę wysilić i mimo wszystko dalej podnosić jego poziom . Można by zrezygnować z drobnych "pyskóweczek"a stworzone tutaj grupy regionalne mają rację bytu bez konieczności organizowania zlotów na centralnych szczeblach. -..Pozdrawiam....:helo:

Maciek OiM

Cytat:Wysłane przez dzidek
No cóż,masz dobrą pamięć ale niestety wybiórczą.
Mam inne zdanie na ten temat i przypadkowo z nim się zgadzam.
Szkoda gadać.
Dokładnie.
"Trochę" po czasie ale... ze względu na zerowe zainteresowanie tematem współpracy z innymi formacjami zajmującymi się imprezami i konkursami z nalewkami , rezygnuję definitywnie z pełnienia jakichkolwiek funkcji reprezentacyjnych SWiMP przy współorganizowaniu i uczestniczeniu naszego Stow. w tychże.
.....

Dzidku, więcej wiary, nie możesz zrezygnować, to była by dla Stowarzyszenia ogromna strata, po której już nigdy się nie podniesie.