Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: O maliniaku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nastawiłem trójniak -maliniak, z 4 kg miodu ,7l wody i1,3 l soku malinowego. Miodzik nie sycony i nie dawałem kwasku. MD wykonałem z Zamojskich Johannisberg . Blg na początku było ok 30 -tu (mam mały zakres na podziałce ok 25blg.) W tej chwili pracuje mniej wj. co 1,5 sek jedno bulknięcie a nastawiłem 6-go 08. Czy domiodzić jak spadnie do np.16-tu, i czy nie dodać kwasku lub soku z cytryny?---:helo:
Cytat:. Czy domiodzić jak spadnie do np.16-tu, i czy nie dodać kwasku lub soku z cytryny?
Przy 16 w żadnym wypadku. Jak zjedzie do zera to sukces i wtedy dosłodzisz do smaku.Podobnie z kwaskiem lub sokiem z cytryn.
Wielkie dżięki! chciałem tylko wyjaśnić że nie dodawałem żadnych kwasów prócz soku malinowego. Nadal pracuje wzorowo acz trochę wolniej. Pzdr.--:helo:
Tadeuszu jesli chcesz robić miody musisz przeskalować cukromierz przez dociążenie lub po prostu kupić odpowiedni cukromierz do miodów np. w Euro-win. Bez dokładnego pomiaru trudno ci bedzie ustalić jaki jest poziom % choć to moze nie być takie ważne jesli drożdze dojadą do przysłowiowego zera.
seal69 Dzięki za radę, większość tych gęstościomierzy jest własnie wyskalowana do ok. 25 Blg. Nawet nie zauważyłem tego przy zakupie.
pozdr.
Witam wszystkich -- Mój maliniaczek nastawiony 6-go 08. pracuje bardzo regularnie (ok. 1 bul.. na 3 sek.). Zjechał w tym czasie zok. 32 Blg. na 11 Blg. Dzisiaj zmierzylem.
Czy nie wstawic go do piwnicy na dofermentowanie ?
koncze bo mam klopoty ze znakami na klawiaturze ! Tadeusz :helo:
Cytat:Wysłane przez Tadeusz
...z ok. 32 Blg. na 11 Blg. ...
Czy nie wstawic go do piwnicy na dofermentowanie ?
...
Wstawić :fajka:
Dzięki! wstawiam:helo:
Witam miodosytników....chciałem zapytać o opinię fachowców, co sądzą o miodzie z nawłoci.( ziele kwitnące żółto wlaśnie o tej porze roku) . Miód nieco kwaskowaty ale dosyć aromatyczny, czy nadawałby się do nastawienia?---
Pozdrawiam :niewiem:
Czy bedzie sie nadawać nie wiem wybór należy do ciebie. Próbować nie zaszkodzi. Cierpliwość nasza wiarą>:jupi:
Dziękuję za słowa otuchy!....:tancze:
Cytat:Wysłane przez Tadeusz
..., co sądzą o miodzie z nawłoci. ... Miód nieco kwaskowaty ale dosyć aromatyczny, czy nadawałby się do nastawienia?--- ...
A co planujesz nastawić na tym miodzie ? Masz już jakieś plany ?
Do niektórych owocowych i korzennych byłby ok.
Chcialem rozeznać temat bo taki miodek mam zamówiony u znajomego i przyznaję że dotychczas nie spotkałem się z tym typem miodu. Rośliny wyglądają zachęcająco i mają intensywny miły zapach. Może spróbuje nastawić . Na razie mam dobrze pracujący 3-niak maliniak. ... Pozdrawiam :pijemy:
Cytat:Wysłane przez seal69
Tadeuszu jesli chcesz robić miody musisz przeskalować cukromierz przez dociążenie lub po prostu kupić odpowiedni cukromierz do miodów np. w Euro-win. .

Problem w tym, że w Euro-winie nie ma już cukromierzy do miodu. Czy ktoś może wie czy pojawią się znowu?

Tadeuszu, z czego pozyskałeś sok malinowy i w jaki sposób?
Cukromierze do miodu są na www.winohobby.pl
Witaj Valgard Sok malinowy uzyskalem ze świeżych malin które były akurat w tym czasie dostępne. Postępowanie z malinami jest takie jak z każdymi owocami. Odcisnąć zmiażdżone owoce przez gazę lub lniane płótno i dostosować do ilości wody , tak aby zachować proporcje nastawianego typu miodu. Może jeszcze zdołał byś kupić maliny pochodzące ze zbiorów jesiennych, bo i takie teraz się pojawiły.
Witam :) Rozumiem, że sok wlewałeś od razu do brzeczki przed zaszczepieniem drożdżami? Czy zaś fermentowałeś osobno a wlewałeś później do brzeczki, która kończyła fermentację?
Przy malinach nie ma takiej potrzeby - choć można tak zrobić. Osobiście maliny wyciskam ( wcześniej dodaje piro i pekto a po 12-24h odciskam) sok i dodaje do brzeczki. Niedawno zaś nastawiłem trójniaka winogronowego z mojej labruchy, którą macerowałem przez 8 dni w miazdze z dodatkiem drożdży.
Do 20l trójniaka (6 l miodu - 2l gryczanego i 4l kwiatowego) chciałbym wlać zamiast części wody 3l soku malinowego (żeby podkreślał smak a nie dominował). Ile kg maliny potrzebuję by uzyskać tyle soku. Czy mogę do maliny dolać trochę wody i za pomocą pektopolu zrobić taki sok?
Ja bym nie mieszał gryki z malinami. Nie będzie ich wogole czuć. Kiedyś dałem 1L gryki na 20L trójniaka z głogiem. Zabił prawie cały fajny aromat głogu. Mam nadzieję, że z czasem się polepszy. Za to do wiśni, śliwek pasuje bardzo dobrze.
A co do ilości soku to 3L uzyskasz z ~5kg malin. Cisnąć pestek do końca nie ma co. Wody nie dolewaj bo nie będziesz wiedział ile dokładnie wyszło Ci soku. Sam pektopol wystarczy.

Paweł
Zgadzam się z Pawłem. Gryka w twoim miodzie zdominuje smak a 3l soku malinowego nie będzie czuć. malina sama w sobie jest delikatna i trudno jest uzyskać miód w którym jej smak i aromat by dominował. Ja dodaje 30% malin i wcale nie jest to główny smak/aromat miodu. jeżeli chcesz koniecznie dodać miodu gryczanego to daj go mniej - choć jak na moje subiektywne odczucie to gryka do miodu nie koniecznie pasuje.
Dzięki za pożyteczne rady. Skład miodów pozostał po koncepcji miodu korzennego ale potem zmieniło się na maliniak i jakoś ten gryczany pozostał. W każdym razie dostosuję się do Waszej rady :)
Maliny zalewacie roztworem z piro a potem pektopolu w jakichś konkretnych odstępach czasowych? Rozpuszczacie je w 300ml czy więcej?
Najpierw daj piro. Nie więcej niż 0,5g na 5kg malin. Po prostu wsyp i rozgnieć maliny. Po ok 1h, jak się większość SO2 zwiąże wlej jedną kroplę pektopolu rozpuszczoną w 100ml wody.

Paweł
Z piro uważaj - za duża dawka spowoduje,że owoce Ci zblakną i stracą kolor. Po jakimś czasie co prawda kolor wróci ale nie będzie to już to samo. Ilość podana przez Pawła jest wg. mnie granica górną. Ja ostatnio piro i pekto dodaje razem - nie zaobserwowałem jakiś negatywnych efektów - nie mniej 1h jest wystarczającym okresem czasu aby dodać rozpuszczone pekto. Zarówno piro jak i pekto wcześniej rozpuszczam w niewielkiej ilości wody (ok. 50-100ml) i w takiej postaci dodaje do nastawów.
Wielkie dzięki :) Rozumiem, że po tym zabiegu sok przepuszczam przez gazę a potem do brzeczki.
Chciałbym zadać pytanie natury technicznej:
mianowicie chciałbym zakupić pektopol w Euro-winie. Czy transport pocztowy (kilka dni) nie zaszkodzi temu środkowi?
Pisze, że należy przechowywać do temperatury 5 stopni C.
Stron: 1 2