Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: [Trójniak] korzenny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Uważaj i na gwoździki i na goździki. Goździki są dość agresywne w smaku i zapachu. Jeśli dodasz, to kontroluj, czy miód nie robi Ci się nadmiernie goździkowy...
Cieślak mówi o 2-3 szt goździków na 10l brzeczki więc chyba to jest bezpieczna ilość? Dopytuję się tak o nie bo to fajny dodatek ale nie chcę mieć miodu "gwoździkowego"...
Ja nie przepadam, więc nie daję nigdzie, ale widzę na forum, że wszyscy starzy praktycy, także nalewkowi, stanowczo doradzają czujność.
Ja dodaje 5 goździków na 10 litrów miodu. Taki miodek wychodzi "miodzio" :spoko: Tylko dodawać nie przed czy w trakcie fermentacji czy sycenia, tylko po pierwszym zlaniu. Niewychodzi "goździkowy" wcale. Gdzieś w tle się przewija ale niezabija, ani smaku, ani aromatu miodu.
Pietia jeśli dodajesz do sycenia to z goździków nie zdąży się wydobyć charakterystyczna dla nich goryczka w takiej ilości by zdominować miód. A robiąc miód dla siebie możesz dawać te przyprawy które lubisz i smak i aromat których się spodziewać uzyskać. Choć nie wart za mocno naginać ilości już wypraktykowanych....
Stron: 1 2