Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: BLG 15 - Czy będzie z tego coś pijalnego?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zebrałem swoje ciemne , selekcjonując przy zrywaniu te bardziej dojrzale (na oko i smak). Mogłem sobie na to pozwolić bo to ilość niewielka,zaledwie na nastaw 15-to litrowy. Reszta wisi nadal i co najgorsze, wcale nie dojrzewa.Mam kilka krzaków o bardzo dużych i zwartych gronach, nie ruszają wcale . Myślę że ta pogoda położy posiadających liczące się winnice, cóż z przyrodą nie powalczysz. Blg czystego moszczu wynosiło około 15-tu. Czy będzie z tego coś pijalnego ?:polewam:

Maciek OiM

Cytat:Wysłane przez kilis
Tadeusz, ale co ma Twoje pytanie do tematu sprzedaży winogron.

Paweł

Temat wydzieliłem z wątku i przeniosłem do odpowiedniego działu.
Cytat:Wysłane przez Tadeusz
Zebrałem swoje ciemne , selekcjonując przy zrywaniu te bardziej dojrzale (na oko i smak). Mogłem sobie na to pozwolić bo to ilość niewielka,zaledwie na nastaw 15-to litrowy. Reszta wisi nadal i co najgorsze, wcale nie dojrzewa.Mam kilka krzaków o bardzo dużych i zwartych gronach, nie ruszają wcale . Myślę że ta pogoda położy posiadających liczące się winnice, cóż z przyrodą nie powalczysz. Blg czystego moszczu wynosiło około 15-tu. Czy będzie z tego coś pijalnego ?:polewam:

Niestety, żeby cos kolwiek ocenic musisz sie jeszcze wysilić i finansowo i umysłowo :) - kup zestaw do pomiaru kwasowosci i zmierz kwasy. O ile one sa na jako-takim poziomie - może cos wyjdzie. Jak bedziesz musiał rozcienczyc moszcz na połowę to szkoda czasu i energii.
Cytat:Wysłane przez DarekRz
Niestety, żeby cos kolwiek ocenic musisz sie jeszcze wysilić i finansowo i umysłowo :) - kup zestaw do pomiaru kwasowosci i zmierz kwasy.

Moze moglbys zaproponowac jakies urzadzenie... i gdzie to mozna kupic, z najszybsza dostawa...
właśnie wrzuciłem trochę czerwonych winogron do wiadra, generalnie w smaku wydają się ok ale pomiar BLG też pokazał mi 15 - zastanawiam się czy możnaby dodać do miazgi np kilogram rodzynek na 10L miazgi świeżych winogron aby podnieść ilość cukru i zachować stosowny ekstrakt? co o tym sądzicie??
skrzypol - dodatek rodzynek moze być - 1 kg do 10 L miazgi to da wino nieco przypominajace malagę - o ile oczywiscie z kwasowascią nie bedzie źle. Jak pisalem wcześniej rozcieńczanie moszczu gronowego 1:1 lub bardziej wodą to nieporozumienie - lepiej jabcoka nastawić. Dobre jabłkowe jest lepsze niż wino z wody aromatyzowanej winogronami. :lol:
Jeżeli rozcieńczysz winogronowe 1:1 to i tak będzie pijalne. No ale jabcok też może być niekiedy lepszy. Zależy od odmiany, ale ja bym jeszcze im dał trochę powisieć na krzaczkach.
sęk w tym że winogrona są już w wiadrach zapirowane, musiałem je zerwać bo zaczynały już gnić na krzakach - nie zamierzam ich rozcieńczać 1:1 tylko pomyślałem że dodam trochę rodzynek do miazgi fermentacyjnej aby podnieść ilość cukru w całym nastawie - poza tym mam zamiar jeszcze raz zrobić pomiar BLG po zafermentowaniu jak wycisne sok do balona wtedy będę już brał ten wynik i robił szczegółowe obliczenia.