Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Winko z szarych winogron
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Robie pierwszy raz.20 litrow moszczu,20 litrow wody i 4 kg cukru(12 dni temu) bez Matki-tak radzili. Dzisiaj "pyka" srednio 1 raz na minute.Wczoraj na wszelki wypadek wstawilem MD Madera.Chcialbym aby winko bylo mocne.Co dalej? czy dodac cukru (ile), czy MD? Prosze o porade szkoda aby sie zmarnowalo. Pozdrawiam
poczytaj najpierw tu:
http://old.wino.org.pl/frames/winogron.html
a potem forum
a jak przeczytasz forum, to bedziesz zalowal ze dodawales wode :(
Jak robilem winko to nie znalem adresu tej strony internetowej. Mowili ze ile moszczu tyle wody plus 6 kg cukru na 20 litrow moszczu (bez MD). I tak zrobilem.Czy jak dodam 2 kg cukru i MD to bedzie cos z tego winka? Poradzcie bo cos musze z tym zrobic. W przyszlym roku zrobie inaczej wg waszego przepisu. Pozdrawiam i z gory dziekuje.
Te dwa kilo cukru możesz dodac, pewnie prawie cały przerobi. Wyjdzie winko o mocy ok. 11-13% (zalezy jak słodkie były winogrona). Dodanie MD i wiecej cukru aby zwiekszyc moc miałoby sens gdybys mial jeszcze winogrona, robienie duzej Matki na wodzie to już wodolejstwo czystej wody :big: :big:
Starlem na tarce 3 jablka, troche cukru i wody ,dodalem 2 porcje (na 50l) drozdzy w plynie Madera. Winogron juz nie mam. Czy matke zrobiona na jablkach moge dodac do mojego nieszczesnego wina? Jest tego ok. 1 litra.
Tylko niech te nieszczesne drozdze porzadnie sie namnoza, niech sie pienia pod sam sufit! :big:
Ale najpierw dolej troche (0,2 l np. ) wina do matki, jak matka bedzie dalej sie pienic dopiero do balonu . Ja bym jednak zrobił tej Matki przynajmniej ze 3 litry. - Mozesz uzyc soku winogronowego 100% "Fortuna" do powiekszania objetosci matki a jako pojemnika 5 litrowej butli PET po wodzie mineralnej.
Potem, po namnozeniu drożdzy dodatek wina w dwóch , trzech porcjach i dopiero do nastawu.