Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Miód + owoce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Planuje zrobic sobie miód pitny. Jakie owoce są najlepsze??
Wszystkie, które lubisz. Maliny, wiśnie, tarnina, roża, czeremcha, porzeczki, agrest, pigwowiec, jabłka, winogrona, bez czarny, gruszki, aronia, ... Czy wystarczy? Poczytaj na forum.
Najlepsze są nasze krajowe - jak mawiał Nikoś (Kariera Nikodema Dyzmy z Cz.Pazurą) i to przy miodach się sprawdza. Co do owoców egzotycznych to nie wiem - nigdy nie robiłem.
Miałem okazję pić z daktylami (daktylaka) też był dobry. Ale i tak wolę wiśnie z małym dodatkiem gryki.
Cytat:Wysłane przez marecki85
Planuje zrobic sobie miód pitny. Jakie owoce są najlepsze??
Jezeli planujesz zrobić miód pitny, to z kąd to pytanie?? Poeksperymentuj z "czystym" miodem. Jeżeli wyniki będą niezadawalające (smakowo), to wtedy sięgnij po owoce. A z malin lub czeresni proponuję zrobić nalewke :spoko:
Miałem okazję pić trójniak tarniniak od Kubsona :1miejsce:,nastawiam właśnie taki ,ponieważ bardzo mi smakował.Hania [Han_ka ] też zachwyciła się tym smakiem na zlocie i zdaje się że coś takiego zaplanowała.

Zebrałem już tarninę i wkrótce działam , jeśli masz dostęp do tarniny spróbuj Pawel 1stGreen i Maciek OiM opisują tu jak :

http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...#pid158832