Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: wino Gruszkowo-jabłkowe pomocy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
SIema zrobilem wino z soku 80% gruszek i 20% jabłek no i fermetacja byla bardzo burzliwa przez 3 tygodnie a teraz wogole ustala nic sie nie dzeje w balonie wino jest dobre ale slabe nie wiem moze dodac jeszcze raz drozdzy jak myslicie sklad byl mianowity

30l Dymiono
11 litrow czystego soku z sokowirowki
7 kg cukru
12 l wody
no i standart pozywka i drozdze a i kwasek cytrynowy 50g

w innych winach mi sie tak niedzeje ciekawe co sie stalo POMOZCIE :P
Wg mnie wino ma ok. 13-14% - zatem nie jest słabe, pod warunkiem, że cały cukier jest przerobiony, a wino jest wytrawne.
wino jest pol slodkie ale czemu fermetacja skonczyla sie po 3 tygodniach zazwyczaj konczy sie u mnie po 3 miesiacach moze dlatego ze jest ze 100% soku a wiec to znaczy ze moge rozlac je do butli juz ,zawsze trzymam w balonie 3-6 miesiecy a to dopiero ma miesiac i sie sklarowalo sam juz nie wiem ale dzieki za porade
Wszystko OK.
Zlewaj znad osadu i z powrotem do butli na następne 2-3 miesiące.
Zostaw wino na 3 miesiące w spokoju, niech dofermentuje (cicha fermentacja). Po tym czasie zobaczysz, jak wino się zmieniło. Kup cukromierz, to wydatek 8-10 zł, a jest bardzo przydatny, będziesz na bieżąco obserwował, czy spada poziom cukru.

Ola OiM

Shrek,
przeczytaj jeszcze raz co napisałeś.

Błędy ortograficzne i brak znaków interpunkcyjnych naprawdę utrudniają zrozumienie idei twojego pytania.

Piszesz, że wino jest "ze 100% soku" a w pierwszym poście podałeś, że dodałeś 12 litrów wody.
Do butelek nie rozlewaj - jeśli nie korzystasz z cukromierza, a twoja ocena pracy wina oparta jest na wrażeniach wzrokowo-słuchowych, to możesz się poważnie zdziwić - po fermentacji burzliwej najczęściej następuje fermentacja cicha, kiedy procentów nadal przybywa, ale nie jest to proces tak spektakularny jak na początku.

Ola
Jakie drozdze dales?
Tokaj