Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Trójniak na DSM Fermivin
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
2 litry miodu wrzosowego
2 litry miodu lipowego
8 litrów wody

Drożdże aktywne DSM Fermivin (Sacharomyces cerevisiae) 2,4g
Pożywka wieloskładnikowa Activit 4.8g
14.10.2008 Początkowe BLG = 32

17.10.2008 Blg= 22
17.10.2008 dodałem 1 litr pozostałego miodu lipowego Blg= 29
Łączne Blg brzeczki wynosi zatem 32+29-22=39
24.10.2008 Blg=18
27.10.2008 Blg=15
31.10.2008 Blg=14

Tak się zastanawiam chyba więcej te drożdże nie pociągną :/
a jak na trójniak to chyba za dużo przynajmniej o te 7 Blg.
Fermentacja juz cicha ledwo ledwo, z jedno bulknięcie na minutę a może 1,5ej :pomocy:
Nie wiem dlaczego się zdecydowałem na te drożdże (brak doświadczeń z miodkami :ysz: ) :glupek: sugerowałem się także trochę postem:
http://www.wino.org.pl/forum/showthread....2#pid89972
jednak moje Blg początkowe jest jak na trójnaka całkiem całkiem spore :kwasny:
mimo wszystko i tak przerosły swoją tolerancję żarłoki :diabelek: korzystając z tabelki dla leniwych
http://www.wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=722
wychodzi że jakieś +- 17 %
Powiedzcie proszę restartować to to, czy ma jakąś szansą na na dociągnięcie do przyzwoitego Blg??
A jeśli restart to czym ??
tony,
po pierwsze zdecydowanie za mało drożdży, ja do miodów daję 1g/1litr.
Po drugie nie bardzo wierzę we wskazania Twojego cukromierza,według moich obliczeń masz zawyżony Blg gdzieś o 5 stopni.
Jeżeli początkowo dałeś 3 litry miodu na 8 litrów wody, to Blg początkowy nie może być większy niż 27.
LIcząc maksymalnie 1 litr miodu = 1.1 kg cukru,3 litry miodu=3,3 kg cukru,łączna waga brzeczki 8kg(woda)+4,2kg(miód 3x1,4kg)=12,2kg, czyli Blg początkowy 3,3kg/12,2kg=27Blg.
Na udany restart raczej nie masz co liczyć, za dużo alkoholu, ale nie 17 %, jak sobie policzyłeś.Z moich obliczeń wychodzi około 12%,radzę dodać 40 ml spirytusu/1 litr miodu i będzie dobrze.
Przyzwoity Blg dla trójniaka to 10, więc niewiele Ci brakuje.
nie wiem czy tony.zielony edytował swój post ale male napisane jest, że miodu było 2 l wrzosowego i 2 l lipowego. Tak więc jakbyśmy nie liczyli wychodzi 4l miodu :big: Tym samym proporcje na trójniaka są OK.
Jeżeli chodzi o ilość drożdży to wg. mnie było ich stanowczo za mało ( tak jak napisał male). Ponadto startowe Blg 32 nie jest wcale spore - rzekłbym, że to minimalne Blg trójniaka. Co do restartu to małe szanse - na twoim miejscu nastawiłbym teraz 5l brzeczkę trójniaka dodał z 10g drożdży aktywnych i przefermentował do możliwie najmniejszego Blg i wtedy kupaż z obecnym miodkiem.
kalinowa,
tony dawał miód na raty,najpierw 3 litry a potem 1 litr.Ja nie mówię, że 32Blg to za duzo dla trójniaka, lecz że to za dużo dla 3 litrów miodu dodanych do do 8 litrów wody.
Jeżeli tony dokładnie odmierzył 4 litry miodu i 8 litrów wody, to według mnie 39Blg jest niemożliwe.
Jeżeli zrobił to na oko, to nie ma problemu, ale wówczas końcowe 14Blg jest bardzo dobre i nie ma sensu narzekać.
Ewentualnie sok z jabłek i wtedy restart na bajanusach. Ja tak zrobiłem ze swoim dwójniakiem,którego fermentacja zatrzymała się na 30 Blg. Po restarcie z sokiem jabłowym, drożdze żrą, aż miło patrzeć.
Cytat:Wysłane przez male
kalinowa,
tony dawał miód na raty,najpierw 3 litry a potem 1 litr.Ja nie mówię, że 32Blg to za duzo dla trójniaka, lecz że to za dużo dla 3 litrów miodu dodanych do do 8 litrów wody.
Jeżeli tony dokładnie odmierzył 4 litry miodu i 8 litrów wody, to według mnie 39Blg jest niemożliwe.
Jeżeli zrobił to na oko, to nie ma problemu, ale wówczas końcowe 14Blg jest bardzo dobre i nie ma sensu narzekać.

sorki male nie przyuważyłem, że miód dawny był w ratach. Tak więc zgadzam się z Tobą, 3l miodu nie powinny były dać 32Blg początkowego.
ja również bym zostawił miodek w spokoju ewentualnie sprawdził organoleptycznie czy odpowiada mi smak i wtedy ewentualnie podjąłbym decyzję co z nim robić dalej.
Szanowni koledzy, być może problem leży po stronie pomiaru cukru w brzeczce :kwasny:.
Posiadałem tylko winomierz biowinu, więc postanowiłem go przeskalować (być może zrobiłem to niewłaściwie)
Do odmierzonej porcji cukru 200g dolałem wody tak aby objętość roztworu wyniosła 1l, następnie obciążając winomierz, obniżyłem jego wskazanie z 20 Blg do 0.
Pomiar brzeczki z obciążonym winomierzem wynosił 12 Blg
Czyli 20+12=32
Do brzeczki po jakimś czasie dodałem 1 l miodu lipowego patoki, bez wody, po czym wszystko wymieszałem, a wskazanie winomierza podskoczyło z 22 Blg przed dodaniem do 29 Blg

Oto mój przeskalowany winomierz obciążony drutem.
[Obrazek: 2hg73p4.jpg]
Jeżeli przed pierwszym pomiarem cukromierz wskazywał "0" w czystej wodzie a pomiar w wodzie z cukrem "20" i został skalibrowany tak jak powiedziałeś to pomiar powinien być właściwy tylko,że przy 11l nastawu początkowego i 3 l zawartego w nim miodu poziom cukru można zmierzyć bez przeskalowywania cukromierza i powinien wynosić ok 21-22 Blg (takie pobieżne liczenie) :ksiazka: czytam i nie wiem gdzie tkwi błąd.
PS A na tych samych drożdżach trójniaki z 38 zjechały mi do 12 i 14 Blg
tony.zielony,
niestety twoje przeskalowanie zawiera często popełniany błąd. Cukromierz jest przyrządem pokazującym procenty wagowe a nie objętościowe. Zatem do 200g cukru powinieneś dodać 800g wody=800ml. Objętość całości nie wynosi 1 litr a jedynie 920 ml. W takim roztworze cukromierz przed przeskalowaniem powinien pokazywać 20 Blg. Jeżeli do 200g cukru dolałeś wody do 1 litra to na pewno cukromierz nie mógł, jak piszesz, pokazywać 20 Blg przed przeskalowaniem.
(Objętość 200g cukru to jedynie 120 ml. + 800g wody=800 ml daje końcową objętość roztworu cukrowego równą 920ml.)

Każde przeskalowanie dodatkowo wprowadza błąd odczytu i jedynie można orientacyjnie oszacować wynik "pomiaru".
Dzięki :lol: gdzieś właśnie czytałem o tym co pisze kguser więc dlatego napisałem że prawdopodobnie w przeskalowaniu tkwi błąd. Jednak powtórzyłem skalowanie i zrobiłem tak jak poprzednio 200g cukru uzupełnione do 1 l roztworu itd itd dla sprawdzenia poprawności skalowania. Dodam jeszcze że posiadam 2 winomierze, które w czystej wodze ustawiają sie na zerze a przygotowanym roztworze oba zgodnie 20blg. Więc teoretycznie kguser masz rację, ale praktycznie ten błąd, jak i błąd wynikający z samego przeskalowania jest pomijalny, tym bardziej że moja kuchnia to nie laboratorium ;). Więc odczyt jest ok. Nie biorę pod uwagę złego odczytu z winomierza po dodaniu 3 litrów miodu na 100% pokazywał 12:ysz:. Mogłem zatem jednie pomylić się z ilością wody:eyes: Wiecie jak jest 1+1+1+1+1 o kurde było 5 czy 4 hehe :eyes:. To jednak da się łatwo sprawdzić :lol: Jutro przeleje miodek do wiadra skrupulatnie odliczając litry.
Chyba do 12 uda mi się policzyć :diabelek:

Nie wytrzymałem sprawdziłem już teraz a więc mam 12 litrów brzeczki :ysz: teraz to już nic nie rozumiem.
Lecz jestem pewien iż gdzieś czytałem posta na temat trójniaków i wiem że już ktoś opisywał że mogą być prawie jak 2,5niaki ??

Oto definicyjny trójniak:

http://wino.org.pl/content/view/57/88/

Więc Blg 37 jest możliwe mój pomiar czyli 39 oczywiście zawierał błędy ale o 2 blg to się kłócił nie będę.

Nie wiem co o tym myśleć jestem dość mocno przekonany o poprawności swoich "pomiarów" :pytajnik: :ysz: :eyes::ysz::pytajnik:
Taka prosta rada.... Cukromierz zakupiony do miodów i nastaw trójniaka bez dzielenia miodu na raty załatwią sprawę..... Pewnie znajdą się osoby,które będą mieć inne zdanie ale jakież to ułatwienie i uproszczenie jeśli mamy dane na przysłowiowym talerzu bez kombinowania i kosmicznych przeliczeń.....
tony, ja jestem absolutnie przekonany, że twoje pomiary są zawyżone.Jeżeli upierasz się, że po dodaniu 3 litrów miodu do 8 litrów wody uzyskałeś 32BLg, to ja mówię,że jest to niemożliwe.
Policzmy: 32Blg=320gr cukru/1 kg brzeczki.
brzeczka waży 3x1.4kg(miód)+8kg(woda)=12,2kg
czyli w całości powinno być 320gr cukru/1 kg brzeczki x 12,2kg brzeczki=3,9 kg cukru
3,9kg cukru/3 litry=1,3kg cukru/1 litr miodu !!!!!!!!!!!
Mów co chcesz ale takiego miodu nie ma !!!!!!!

To tyle, jeżeli uważasz że dokładnie dałeś 3 litry miodu i 8 litrów wody.
Bardziej prawdopodobne jest, że dałeś więcej miodu a mniej wody i stąd te wyniki.
Pamiętam, że niedawno ktoś na forum poruszał wątek dotyczący kwestii zawartości cukru w miodzie i podawał szczegółowe wyliczenia, z których wynikało, że nastawiając trójniaka (1porcja miodu, dwie porcje wody) nie możliwym jest osiągnięcie 36Blg startowego. 32Blg było wynikiem dobrym. Tutaj zaś mamy sytuację, że prawie czwórniak osiągnął 32Blg na starcie. Powiem szczerze nie chce mi sie w to wierzyć. Od lat robię miody i wszystkie moje trójniaki miały Blg w granicach 36-40 Blg (40 było wyjątkiem). Jednak były to miody owocowe tak więc zawartość cukru była "podwyższona" w stosunku do miodów naturalnych. Dlatego też nie uwierzę póki nie zobaczę ( a przy okazji mam na imię Tomasz :diabelek: ) aby prawie czwórniak osiągnął startowe Blg 32.
Racja :glowa_w_mur:
Musiała nastąpić jakaś pomyłka :kwasny: , nstępnym razem będę zwracał większą uwagę na to co robię i zakupię wyżej skalowany winomierz. I bez dzielenia miodku :podstep:
Dzięki za pomoc :spoko:
Muszę tu się dołączyć do zdania Tomka. Moje trójniaki (jak jeszcze mierzyłem wodę i miód co do ml :D) Maiły blg startowe 36. Owocowe zawyczaj 40-42Blg. Ostatni Rieslingowy miał 40Blg.
I nie ważne czy to był mój miód czy z forumowych akcji.
Po tych doświadczeniach wstawiam miód na Blg 35-36, a nie na ilość wody/miodu. Z pewnością są to trójniaki ;)
Paweł
Cytat:Wysłane przez kilis

Po tych doświadczeniach wstawiam miód na Blg 35-36, a nie na ilość wody/miodu. Z pewnością są to trójniaki ;)
Paweł

Ja również muszę tu się dołączyć do zdania Pawła :big: Ostatnio swoje miody nastawiam wg. wskazań cukromierza (ok. 36-38 Blg startowego) a nie wg. ml wody i miodu. Tak jest prościej i pewniej, a przy miodach owocowych nastawianie wg. objętości płynów może być zwodnicze.
Czyżby nowy trend w miodosytnictwie.
Przyznaję się, że również nastawiam miody według wskazań cukromierza i reguluję startowe Bllg w zależności czy chcę uzyskać trochę słodszy lub bardziej wytrawny.
Też tak robię i nastawiam miody w/g wskazań cukromierza. Jest to jedyna pewna metoda oszacowania gęstości miodu. Jednak jak pisałem wyżej robię to na raty - co najmniej w dwóch ruchach. Zważywszy że zawartość wody w miodzie jest zmienna i przy mojej metodzie, gdybym nie używał cukromierza, wprowadzałbym dodatkowy błąd. Tak jak pisze Boulli ma się dodatkową kontrolę nad końcowym poziomem cukru w odfermentowanym miodzie.
Cześć :lol: dodałem do tego miodku Anki ekstra i jeszcze odżywki, miodek zabulgotał jeszcze raz i zszedł do 8 blg :spoko:
Zaopatrzyłem się także w winomierz do miodów :spoko: ;)
Cytat:Wysłane przez tony.zielony
... i zszedł do 8 blg :spoko:
...
To dla 3ka jest ok. Możesz zlewać lub jeśli lubisz bardziej wytrawny to poczekaj niech zejdzie parę Blg.