Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Perypetie dwójniaka.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A więc stało się jakiś czas temu nastawiłem swojego pierwszego dwójniaka, w proporcjach:

6l miodu (wielokwiat leśny)
6l wody
15g drozdzy ANKA EXTRA
15g pożywki kompleksowej FVH
17g kwasku cytrynowego

Pierwsze mierzenie blg i już niespodzianka bo tylko 41-42 BLG, cukromierz sprawny, być może waga coś przekłamała bo miód dodawałem wagowo przyjmując że litr miodu waży 1,4kg

Miód bardzo ładnie pracował przez prawie 3 tygodnie, dziś ma 45 dni, robię pomiar blg i druga niespodzianka, cukromierz wskasuje 38 BLG!, choć w smaku czuć alkohol.

I teraz pytanie, czy dzisiejszy pomiar może być błędny po 3 tygodniach fermentacji, miód do pomiaru zlałem przechylając baniak nie mieszając wcześniej.

Co dalej robić, wiadomo restart, ale czy wpierw zlać miód, czy robić restart bez zlania?

Dziwi mnie że przez 3 tygodnie intensywnej pracy blg spadło tylko o 3.
bs80,co do początkowego Blg to arytmetycznie wychodzi mi podobny wynik.
6 litrów miodu =6 kg cukru
Blg początkowy 6kg cukru/waga łączna brzeczki=6kg/(6kg+6x1.4kg)=41,6Blg
Nie bardzo rozumiem, jak wyczuwasz alkohol po spadku cukru z 41 do 38 Blg.
Według mnie błędem było dodanie kwasku cytrynowego,zakwasiłeś w ten sposób brzeczkę, utrudniając drożdżom pracę.
Chciałbym się dowiedzieć, co zrobiłeś z uwodnionymi drożdżami,być może tutaj jest przyczyna Twoich kłopotów.
Czy masz cukromierz do miodów?
Arytmetycznie to by się zgadzało, ale na forum czytałem że dwójniaki powinny mieć większe blg. Drozdze dałem że tak powiem na żywioł, i przez 3 tygodnie ładnie pracowały. Mam specjalny cukromierz do miodów.
Arytmetycznie się zgadza i praktycznie też.Jeżeli chcesz uzyskać przepisowy Blg dla dwójniaka to musisz dodawać miód i mierzyć Blg , aż do osiagnięcia założonego poziomu cukru.
Dodając uwodnione drożdże do brzeczki o 41Blg spowodowałeś przejście drożdży od razu do fazy fermentacji, z pominięciem fazy rozmnażania.
Przez 2 lub 3 pierwsze dni drożdże powinny rozmnażać się w brzeczce o nie większej ilości cukru niż ok.20Blg.Ponieważ na poczatku rozwoju drożdży wykorzystują one tlen zawarty w roztworze, dobrze jest dodatkowo napowietrzyc brzeczkę.
Po tym okresie można dodać pozostałą część miodu.Poszukaj postów kgusera na ten temat.
Sama pożywka kompleksowa może nie wystarczyć w przypadku miodu, bardzo ubogiego w substancje odżywcze.
Należy stosować także krystaliczny fosforan diamonu.
Jeżeli znasz angielski, to poczytaj tutaj:
http://www.meadmadecomplicated.org/mead_making/
Jeżeli chodzi o restart to ładnie opisał to Boullii, tylko czy najpierw zlewać miód czy nie. I ciągle mnie zastanawia fakt jak przez 3 tygodnie pracy aktywne drozdze zjadły tylko 3blg.
Jeżeli masz osad na dnie to oczywiście zlej.