Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Usunięci użytkownicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zgodnie z wymogami regulaminu forum (p. 4) usunąłem dzisiaj ośmioro użytkowników zarejestrowanych przed 14.11.2008, którzy w ciągu siedmiu dni nie napisali niczego na forum.
No i bardzo dobrze. Wskazana konsekwencja.
Pewnie nie czytali regulaminu. :ysz: Może następnym razem się poprawią.

Paweł
[Obrazek: admin6oa4gc.gif]

:diabelek:
Ups... Znaczy mi się udało...! Bo po rejestracji czekałem z pierwszym postem ze dwa tygodnie. ;) Wolałem wciąż czytać. Ten "p.4" to jak u kierowców teren zabudowany bez zabudowań ;)
Ale nie ma co żałować tych usuniętych, chyba mogą próbować drugi raz?
larzwo -ale super. Real TV.
Macieju pozdrawiam i będę patrzył na Twoje ręce :)
Cytat:Wysłane przez Maciej
Zgodnie z wymogami regulaminu forum (p. 4) usunąłem dzisiaj ośmioro użytkowników zarejestrowanych przed 14.11.2008, którzy w ciągu siedmiu dni nie napisali niczego na forum.

Ja bym wydłużył czas do 14nastu dni.. A nawet no dajmy do 20stu.. ale wtedy konsekwentnie kasował posty.. Zgadzam się z tematem.. Ale jak ktoś ma np. urlop i gdzieś wyjedzie... np.. 14 dni było by.. ok..

edit:
Jak nie chcecie zmieniac regulaminu..to:
Bardziej bym się skłaniał do tego, aby usuwać użytkowników co nie odwiedzili forum w ciągu określonego czasu a nie, że coś pisali..

Pozdrawiam;)
Cytat:Wysłane przez barracuda
...Ale jak ktoś ma np. urlop i gdzieś wyjedzie... np.. 14 dni było by.. ok..

...Bardziej bym się skłaniał do tego, aby usuwać użytkowników co nie odwiedzili forum w ciągu określonego czasu a nie, że coś pisali..
Barracuda czytaj ze zrozumieniem, nawet regulaminy. Chodzi o napisanie PIERWSZEGO posta po rejestracji. Zarejestruj się, w pierwszym poście przywitaj się w wątku do tego przeznaczonym i jedź w cholerę nawet na miesiąc.
Pozdrawiam Jacek.
@Barracuda - o jakim wydłużaniu Ty mówisz? Jak się ktoś rejestruje, to znaczy, że czytał wcześniej forum i postanowił się "zapisać". Wniosek taki, że albo ma coś do powiedzenia lub pytanie, albo zrobił to dla jaj.
Każdy nowy ma wątek "Jesteś tu nowy? Przywitaj się z nami..." ( http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=0 ) i wystarczy, że napisze "cześć" i formalnie spełni swoją powinność.
Jak jest zbyt leniwy lub szybki, aby tam dotrzeć, to ma całe 7 (siedem) dni na wypełnienie zapisów Regulaminu.
Wydłużenie terminu spowoduje, że jeszcze bardziej zapomni, skoro przez 7 dni nie pamiętał.
Do łez mnie doprowadza wiele już razy stawiany agument, że ktoś się zarejestrował i pojechał na urlop i..... to co? rejestrował się jak już wcześniej zamówiona taksówka pod oknami czekała, aby go na dworzec wywieźć?

Odnośnie usuwania "nieodwiedzających" było juz dużo w innym wątku i to chyba ja też o tym pisałem. Tutaj się z Tobą zgadzam.
I tak sie zarejestruja jescze raz aby.. zapytac czemu ich usunieto :)
Wiem.. wiem :hahaha:
Po napisaniu posta przeczytałem jeszcze raz..
I strzeliłem gafe i wiedziałem o tym..
Ale już go nie zedytowałem.. Mój błąd.. Powinienem..
A wogóle, to "dzięki" będe bardziej się w temacie orientował i zwracał uwagę, bo już przeginam. Zapominam się bo... dwa lapy przed sobą, telewizor, "gadam" przez telefon i piszę. :glupek: ..
Muszę zwolnić i to mocno..
Cytat:Wysłane przez mamcar
I tak sie zarejestruja jescze raz aby.. zapytac czemu ich usunieto :)

No - wtedy licznik postów skoczy o jeden i już więcej z automatu nie wylecą - cel został osiągnięty :P

Czas 7 dni na napisanie pierwszego posta to wg mnie aż za dość. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale jedyny przywilej zalogowanego usera na tym forum to... pisanie postów! Czytać to tutaj sobie można w nieskończoność bez logowania, więc jak ktoś nie ma w ogóle nic do powiedzenia (i nie chce się nawet przywitać w specjalnym wątku) to po co trzymać nick. Wiem, że różni ludzie różnie mają - ja np. zaglądałem tutaj z rok, zanim się zarejestrowałem. I zaraz potem pierwszy post.
Może warto znowu powtórzyć akcję usunięcia użytkowników, którzy nie zastosowali się do 4 punktu regulaminu. Właśnie sprawdziłem listę użytkowników i takich delikwentów jest już blisko 12 stron z 119 więc jakby nie patrzeć ok. 10%. W niektórych przypadkach już prawie 2 lata minęły od rejestracji.
Ja usuwam po kilku-kilkunastu najstarszych "zerowych" userów niemal codziennie. Tylko ta operacja jest nieco upierdliwa w tym engine: najpierw trzeba sobie wynotować nicki, potem w innym miejscu usuwać. Trwa to trochę...
Hej Maciej,
to moze usuwanie bezposrednio w bazie danych by mniej czasu zajmowalo?
Zapytaniami sql mozna niektore rzeczy bardzo sobie uproscic.
Dopisałem odpowiednie linijki w odpowiednim miejscu panelu administracyjnego i jakiś miesiąc temu wysłałem Gregowi. Nie wiem jednak czy plik został wrzucony na serwer.
Na dzień dzisiejszy jest 2092 użytkowników, którzy nie napisali żadnej wiadomości. Policzyłem tylko tych Co zarejestrowali się do 12-10-2012.
Z tego w:
2003- 8 użytkowników
2004- 24 użytkowników.
Wszystkich z 2003 i 4 wypisałem.
Nie wiem jak ktoś może mieć -1 wiadomość.
Jesteś statystykiem? Jak chcesz możesz napisać doktorat:diabelek:

PS My to wszystko wiemy :)
Lubię statystyki i przestrzeganie zasad.