Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Przyznanie Nagrody Głównej w Konkursie na projekt kalendarza SWiMP na rok 2009
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Czy jesteś za przyznaniem Nagrody Głównej w Konkursie na projekt kalendarza SWiMP na rok 2009?

Projekt kalendarza >Klik!<
Wątek konkursowy >Klik!<
Autorzy pracy: piwkot & emto
Napracowali się ,to nie ich wina że inni nie wzięli udziału.
Dać im :brawo:
Bardzo ładny projekt.
W przyszłym roku nie będzie pewnie już tak łatwo wygrać :)
Nie o to chodzi aby nam dać czy też nie. Nie wszystkim projekt musi się podobać. Właśnie takiej sytuacji obawiałem się zaraz po ogłoszeniu konkursu - bierze w nim udział jeden, dwa projekty więc żaden de facto nie jest zwycięski, bo trzeba pięć projektów. W takim razie wyróżnienia.. ale za co, skoro żaden projekt tak naprawdę nie wygrał. Niech Forumowicze decydują - ok, ale co z tego, skoro aktywnych jest 50 userów na 4000 członków? NIech decyduje organizator konkursu - ok, ale czemu jedna osoba ma decydować w takiej kwestii, w końcu może większości projekt sie nie podoba. Koło sie zamyka. Teraz pytanie co z projektem? Skoro nie wygrał, to drukować? Organizować akcję?
Servator, jedna rada na przyszłość. Ustal jasny, konkretny regulamin, kto decyduje o zwycięstwie, kiedy konkurs jest ważny, a kiedy nie itp. Wtedy unikniemy niejasności i takich sytuacji jak teraz.
Dodam, że inaczej smakuje tez smak wygranej, gdy projekt pokonuje inne po uczciwej walce, a inaczej wtedy, gdy wygrywa... walkowerem bo przciwnik się nie zgłosił.
Marek
Cytat:Wysłane przez SERVATOR
...
Niniejszym ogłaszam więc konkurs na projekt 13-stronicowego kalendarza ściennego na rok 2009.
...
EDIT: Jeżeli liczba zgłoszonych projektów nie przekroczy 5-ciu (będzie ich 5 lub mniej) organizator konkursu (czyli JA :big: ) zastrzega sobie prawo nie przyznania NAGRODY GŁÓWNEJ, przyznając jedynie 2 WYRÓŻNIENIA.
Może też ją przyznać. To pozostaje w gestii Moderatora Konkursowego.

EDIT (11.11.2008):
NAGRODY DODATKOWE

1) Dla zdobywcy I miejsca w Konkursie Zarząd SWiMP ufundował nagrodę niespodziankę o wartości rynkowej ok. 100 zł. Niestety w przypadku niewielkiej ilości prac i niskiego ich poziomu Zarząd zastrzega sobie możliwość jej nie przyznania.
To pozostaje w gestii Zarządu.

2) Dla zdobywców dwóch pierwszych miejsc w Konkursie (niezależnie od ilości i poziomu prac) Zarząd SWiMP ufundował nagrody książkowe – „Ilustrowany leksykon piwa” (Leszek Ruma, Kurpisz 2005, Poznań).
Tu sprawa jasna.

3) Jeden z naszych Kolegów – Maciej, zadeklarował również przyznanie wybranemu przez siebie projektowi nagrody prywatnej – reprintu książki „Winorośl” autorstwa Stanisława Madeja.
W gestii Macieja.

Myślę że trochę wyjaśniłem ;)
emto, moim zdaniem walka była uczciwa i wy ją wygraliście. Nikt oprócz was nie stanął na wysokości zadania. Jeśli chodzi o warunek przyznania nagrody, to SERVATOR ustalił za wysoki próg i mała szansa, by go przekroczyć. Nawet jeśli większość jest za przyznaniem nagrody, która niewątpliwie wam się należy.
Sądząc po emocjach próg na pewno nie będzie za wysoki :big:
@emto: Marku, wymagania w Konkursie były wysokie bo i nagrody są wyjątkowo cenne. Inni się poddali bo prawdopodobnie po prostu nie dali rady się z Wami zmierzyć. Tym większa powinna być Wasza satysfakcja ze zwycięstwa.... :niewiem: Co do Regulaminu to o jakich niejasnościach piszesz? Konkurs jest ważny. Nagrody przyznane będą. Co do zastrzeżeń odnośnie ew. nie przyznania nagrody głównej, to w prawie każdym profesjonalnym konkursie takowe są. Nieco wyżej Paweł ładnie przypomniał zasady rozdziału nagród. Czego Ci zabrakło? Chciałbyś żeby było napisane, że jak zgłosi się mniej niż 5 prac to konkurs będzie unieważniony? To moim zdaniem byłoby bezzasadne.
Cytat: [i] SERVATOR napisał[i]
(...) Inni się poddali bo prawdopodobnie po prostu nie dali rady się z Wami zmierzyć. Tym większa powinna być Wasza satysfakcja ze zwycistewa ...(...)

Albo się nie chciało :cool:

Tak serio to może faktycznie było mało czasu na uzbieranie zdjęć. Ale przy odrobinie dobrych chęci i współpracy problem to żaden. Jeszcze przed podjęciem współpracy z emto w luźnych rozmowach na forum mogłem liczyć na 4 zdjęcia od użytkowników.
Wystarczyło przejrzeć zdjęcia na forum i zapytać autora o pozwolenie użycia ( przy odrobinie umiejętności photoshop nawet ze średniego zdjęcia zrobi cudo ;) )
Dlatego mam pewnego rodzaju satysfakcje, że mi się chciało :big:
Cytat:Wysłane przez piwkot

Dlatego mam pewnego rodzaju satysfakcje, że mi się chciało :big:

Jak najbardziej słuszną :spoko: Kalendarz jest świetny :1miejsce:

PS. SERVATOR przy takim głosowaniu powinna być również opcja "Nie" Samo "Tak" nic nie wyjaśnia, gdyż osoby, które maja inne zdanie nie są uwzględniane w końcowym wyniku głosowania.
Cytat:Wysłane przez kalinowa
PS. SERVATOR przy takim głosowaniu powinna być również opcja "Nie" Samo "Tak" nic nie wyjaśnia, gdyż osoby, które maja inne zdanie nie są uwzględniane w końcowym wyniku głosowania.
To jest głosowanie pozytywne (SPECJALNIE). Po co mi/komuś informacja o tym że ktoś nie chce im dać nagrody?
A jakby wynik był: 101 na TAK, 99 na NIE, to znowu Marek byłby nieszczęśliwy, że w sumie tylko 2 osoby zdecydowały o tym czy dać im Nagrodę Główną czy nie....
Niech zostanie tak jak jest.
2) Dla zdobywców dwóch pierwszych miejsc w Konkursie (niezależnie od ilości i poziomu prac) Zarząd SWiMP ufundował nagrody książkowe – „Ilustrowany leksykon piwa” (Leszek Ruma, Kurpisz 2005, Poznań).

3) Jeden z naszych Kolegów – Maciej, zadeklarował również przyznanie wybranemu przez siebie projektowi nagrody prywatnej – reprintu książki „Winorośl” autorstwa Stanisława Madeja.

Proszę o przesłanie na PW lub e-mail adresu do wysyłki nagród. Gratuluję zwycięzcom. Kalendarz kupię sobie na pewno.
Brawo Maćku za szybką decyzję (o przyznaniu swojej nagrody)!
Ja zrobiłbym tak samo ale, że jestem "młodym" Adminem i od niedawna rozporządzam kaską nas wszystkich chciałbym abyście upewnili mnie w przekonaniu, że nie tylko moją decyzją autorzy projektu powinni być uhonorowani Nagrodą Główną.
PS. Maćku czy mógłbyś również ustalić czy Zarząd przyzna Nagrodę Niespodziankę? :helo:
Główna nagroda należy się choćby za to, że chciało im się poświęcić swój własny czas.... To jest naprawdę cenne. Popieram inicjatywę otwarcia konkursu na kalendarz 2010....

Co do drukowania.... Byłbym ostrożny.... Po pierwsze, że jest późno, a po drugie nie wiadomo jakie będzie zainteresowanie... Proponuję, wydrukować kalendarz na drukarce laserowej na grubszym papierze, albo przekonwertować obrazki na pdf i sondażowo za niewielką opłatą puścić w obieg. Oczywiście, za zgodą autorów kalendarza, bo to w końcu jest ich dzieło.
Puszczenie wersji cyfrowej w obieg , moim zdaniem, trochę mija sie z celem.
Tegoroczna edycja jest w sumie przygotowaniem do edycji przyszłorocznej ( gdzie będzie można projektować kalendarz długo - miesiąc po miesiącu ) oraz ma pokazać jakość profesjonalnego druku kalendarza a nie wydruku na prywatnej plujce.
Ja byłbym za tym, żeby spróbować to drukować nawet jeśli dostalibyśmy kalendarz na połowę stycznia - nie muszę w końcu mieć go od 1-go - nie stracę rachuby czasu :)
Teraz trzebaby przede wszystkim zorganizować ankietę kto ile by chciał i zebrać pomysły jak ten kalendarz wydrukować.

Ja deklaruję zakup dwóch na ten przykład :)
Mało nas, mało nas....... :rtfm:
39 głosów od 8 godzin :o

to pokazuje jak liczba użytkowników ma się do faktycznej aktywności na forum ...
Pozwolę sobie odświeżyć temat i przy okazji zauważyć jedną rzecz. 4274 użytkowników... codziennie kilkadziesiąt zarejestrowanych osób odwiedza Forum... 41 oddanych głosów. Jest kilkadziesiąt osób tworzących to Forum, uczestniczącym w jego życiu, a reszta? Meteory.... pojawiają się i znikają na wieczność. Niech to posłuży jako epilog do wątku o nowych użytkownikach i tego czy kasować powtarzające się wątki. Wnioski wyciągnijmy sami.
Marek
hmmm... może się nie podoba wszystkim :ysz:
Macie mój głos Panowie, za to że poświęciliście swój czas i umiejętności. Też chciałem zrobić swój projekt ale materiałów brak :( Może za rok.
Pozdrawiam
Naprawdę zaczynam tracić wiarę w ludzi.... :pomocy:

Tak mała liczba głosów to chyba rzeczywiście dowód na to, że zaangażowanie w życie forum naprawdę jest niewielkie :chytry:
Raczej ,że nie każdy czyta wszystkie nowe wątki.
Opowiadam się za przyznaniem nagrody, zgodnie z zapisami regulaminu, tak jak przedmówcy twierdzę że wkład pracy należy docenić.
Jest to oczywiście odrębna sprawa od oceny samej pracy. Taka ocena, co zresztą sam autor podnosi, faktycznie ma wartość gdy mamy możliwość jakiegoś odniesienia. A tak troszkę pozostaje niedosyt, ładne ale ... .
Dobrane zdjęcia dosyć dobrze ilustrują roczny cykl życia wina i winiarzy, niemniej jeżeli chodzi o szatę graficzną, to ja gustuję w bardziej modernistycznych projektach i ten do końca nie przemawia do mnie, ale to tylko moje czysto subiektywne zdanie.
Tak, czy inaczej gratuluję zaangażowania kolegom piwkot i emto :spoko:

pozdrawiam
Paweł
No dobra czuję się wywołany do tablicy PW od Macieja :big:
Zagłosowałem 10 min po pojawieniu się tego wątku. Oczywiście na TAK. :spoko:
Jak powyżej....byłem 13-sty w kolejnści. Jestem za, a nawet przeciw :big:
Zróbcie ankietę na temat "Kliknij na TAK ...dostaniesz gratis balon do wina 10 litrowy......kliknij na NIE dostaniesz 3 litry miodu lipowego na trójniaczek . Śpiesz sie bo tylko 200 pierwszych osób wygrywa"

Gwarantuję że po 12 godzinach nie będzie co rozdawać .
Stron: 1 2 3 4