Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Miód pitny czy już wiśniak ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Jestem nowy na tym forum i wszystkich witam serdecznie. Gnębi mnie pytanie czy...czy jeżeli do litra miodu dodam 2 litry świeżego soku z wiśni ( bez dodawania wody ) to to będzie miód pitny czy już wiśniak ? :eyes:
Według tych proporcji to będziesz miał wiśniowe wino miodowe. Miód pitny wiśniowy zawiera soku do około 25 % objętości brzeczki.
Bez drożdży i fermentacji :big: będzie to bardzo słodki sok wiśniowy.
Bez dodatku wody i miodu tak aby proporcje wynosiły ( przy założeniu, że chcesz nastawić miód pitny trójniak wiśniowy) ~33% miodu, ~42% wody i ~25% soku wiśniowego będziesz miał wino miodowe z wiśni przy czym nie jestem pewien czy przy wskazanych przez Ciebie proporcjach coś pijalnego da się zrobić :diabelek:
Przepraszam bardzo ale zapomniałem dodać że oczywiście drożdże , pożywkę i kwas cytrynowy by był dodany. Reasumując lepiej zrobić według przepisu dodając wodę .
Tylko uważaj z kwaskiem cytrynowym Wiśnie same w sobie są kwaskowe więc teoretycznie kwasek cytrynowy jest zbędny.