Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Pierwsze zlanie miodu - pytanko
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

jako że pierwszy raz wczoraj zlewałem miód pitny nasuwa mi się pewne pytanie na które nie znalazłem jak dotąd odpowiedzi na forum. Mianowicie w 30L dwójniaka lipowego niesyconego było bardzo mało osadu... przy pierwszych zlaniach wszystkich win jakie do tej pory robiłem osadu zawsze było 2-4 cm na dnie balonu, przy omawianym miodku pewnie nie było nawet 1cm.
Czy tak jest z miodami? Fermentacja stanęła na 17 BLG. Drugie pytanko, przelewając miód tworzy się gęsta biała piana coś na wzór piany od piwa która utrzymuje się nienaturalnie długo na powierzchni tak jak piana w piwie na 2 palce :)
Czy to jest normalne? Miód nie był sycony. Z góry przepraszam jak przeoczyłem podobny temat na forum.
Dwójniaka co prawda nie robiłem, ale przy trójniaku powstaje mi zawsze piana przy zlewaniu.
Osadu przy 20l trójniaka mam pi razy oko 3 cm, może nawet więcej. Ale skoro blg zeszło Ci do 17 blg to nie widzę powodu do obaw.
(21-01-2010, 15:26)Dreak napisał(a): [ -> ]Czy to jest normalne?.
Tak. Wszystko co podałeś mieści się w normie. Teraz tylko czekać.
Niech się stabilizuje, klaruje i dojrzewa.
Tak mało osadu, bo miód był najwyraźniej wysokiej jakości i nie miało się z niego specjalnie co wytrącić.
Miód najwyraźniej nie skończył zupełnie fermentację,bo piana powstaje na skutek uwalniania dwutlenku węgla a wysoka gęstość miodu nie pozwala jej szybko opaść.
Teraz tylko cierpliwie czekać.....
Bardzo wszystkim dziękuję,
z tym cierpliwym czekaniem nie jest tak łatwo bo już teraz jest bardzo dobry :D

Mam jeszcze jedno pytanie nastawiłem niedawno trójniaka imbirowego wg przepisu który podał Kguser, z tą różnicą że nastaw nie dzielony + lekkie modyfikacje smakowe (kardamon, wanilia, cynamon)
Startowe 39BLG drożdże G995, hartowane po 16 dniach BLG wynosi 30. Czy waszym zdaniem fermentacja nie przebiega zbyt wolno? Miód odzywa się raz na 40-50 sekund. Dwa dni temu dodałem drugą ratę pożywki Activit 0.5g/L W pierwszej fazie zgodnie z instrukcją Kgusera był DAF w ilości również 0.5g/L
Miód mieszany codziennie przeniesiony po 2 tygodniach w nieco chłodniejsze miejsce około 17 stopni.
Jak Wam sie wydaje czy 9BLG w 16 dni to nie ciut za mało???
Jeśli masz jeszcze drożdże to zrób MD i lekko zahartuj tym trójniakiem i dodaj.
Drożdże właśnie zamówiłem, mam nadzieję że nic się nie stanie jak zaszczepię kilka dni później :(
mam tylko miodowe od Zamoyskich ale myślę że lepiej nie mieszać...
pierwszą MD hartowałem zgodnie z Twoimi wskazówkami które znalazłem na forum i nastaw ruszył z kopyta aż miło,
po tygodniu zwolnił i od tego czasu tak jak opisałem wyżej. Może spadło PH??
Zmierzyłem dzisiaj PH w moim leniwym miodzie, PH=3.74 a więc nie jest poniżej dolnej granicy 3.2 o której pisał Krzysztof. Co zatem może przyczyną tak mozolnej fermentacji? niedożywienie drożdży? Nastawiłem właśnie MD na G995 i zobaczymy co z tego będzie :)
Co z pożywką nie jestem wstanie określić ile DAF jest teraz w nastawie :(
Co w sytuacji gdy pożywki jest za dużo?? czy daf wpływa na smak??
A jak spada Blg miodu? W takiej temperaturze jak trzymasz miód wolniejszy spadek cukru nie jest wg. mnie wadą. Jeżeli tylko przebieg fermentacji jest stały to go zostaw w spokoju.
Po 20 dniach BLG z 39 spadło tylko do 30 BLG, nastaw stoi w temp 17-18 stopni. W pierwszym tygodni fermentacji burzliwej balon odzywał się dość często raz na 20 sekund. Nasławem mieszam często 2-3 razy dziennie.
Teraz balon odzywa się raz na minutę, piany mało, na powierzchni pływa praktycznie tylko imbir :(
Myślisz żeby zostawić go w spokoju?? Przygotowałem już MD odpuścić czy zahartować i dodać?
Cztery dni temu był ten sam poziom Blg a masz już MD więc nie ma na co czekać. Hartuj, namnażaj,fermentuj....
miodek zaszczepiony, zobaczymy co z tego będzie... MD dodałem dzisiaj rano i miodek znacząco przyspieszył, teraz odzywa się raz na 20-30 sec. Cukier zmierzę po kilku dniach i zobaczymy czy restart się udał :)
dzięki za pomoc
ok chyba się udało po 5 dniach od dodania drożdży BLG spadło do 25, mam nadzieję że już pójdzie z górki :)
Mój drugi miodek po pierwszym zlaniu, czy powinienem nadal wypychać dwutlenek węgla ruszając balonem??
czy dać mu już święty spokój?
Daj spokój, teraz czas na grawitację.
Niech opada co ma opaść.

Jacek
Trójniak imbirowy stanął na 18BLG fermentacja ustała :( wg obliczeń miód powinien mieć około 15% hmm bez rewelacji ale chyba w normie. Smak surowy, słodki mało imbirowy aczkolwiek przyjemny...
Jutro zleję go z nad osadu i do piwnicy. Teraz pozostaje planowanie, kupowanie nastawianie :D
Przy tych miodkach to się człowiek uczy cierpliwości! właśnie popijam 4 miesięczną wiśniówkę hihih