Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: test
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ta sonda to TEST!

Mam w związku z nią 2 pytania:
1. Jak usunąć sondę??
2. Jak zrobić jedną sondę z dwoma pytaniami, w której w każdym pytaniu będzie kilkanaście odpowiedzi?

Maciek OiM

a prostej recepty nie ma? ;)
Szanowni Admini "sprzętowi" - potrzebuję szybkiej pomocy, bo chcę ruszyć z sondą na wybór projektu koszulki.
a może zmień sposób zliczania głosów. Jedno pytanie i miejsca w zależności od ilości głosów.

Skrzych

Serwator - zła jest twoja metodologia budowania sondy.
W tym konkretnym przypadku - projektów koszulek:
1. Tworzysz wątek zawierający wyłącznie poszczególne projekty, tak jak zostały zaprezentowane przez autorów. Każdy projekt zawiera unikalny numer porządkowy.

lub

1. Za pomocą któregokolwiek z supermodów lub adminów porządkujesz wątek konkursowy usuwając niepotrzebne wpisy a posty konkursowe opatrując unikalnymi numerami porządkowymi.

2. Tworzysz sondę, w której dana opcja poddana głosowaniu nosi ów unikalny numer porządkowy. Wskazany jest również krótki opis - np autorstwo danego projektu.

3. Czekasz na wyniki. Zgodnie z ilością otrzymanych głosów masz 1 i 2 miejsce. W razie równowagi organizujesz dogrywkę.

Zerknij na konkurs etykiet pieczarkowego organizowany przez mamcara.

Krzysztof
Cytat:Wysłane przez Skrzych
Serwator - zła jest twoja metodologia budowania sondy.
Krzysztof
Co Ty nie powiesz??
Ja wiem co chcę osiągnąć i w odpowiednim czasie to opiszę.
Zadaję pytanie techniczne a nie merytoryczne. Nie Tobie oceniać sensowność tego czego jeszcze nie zrobiłem. :uff:

To co widać na ekranie było próbą zrobienia tego o co mi chodziło ale się nie udało więc:
1) chcę ją usunąć
2) chcę wiedzieć jak zrobić jedną sondę w której będzie można zebrać głos na projekt, który dla forumowiczów powinien zająć miejsce 1 i projekt, który wg forumowiczów powinien zająć miejsce 2.

Jak kojarzysz F1, to chcę zrobić taki ranking jaki był tam do tej pory a nie taki jaki ma być obecnie. Obecnie liczą się tylko zwycięstwa a poprzednio liczyły się też małe punkty.....

Przykład:
Przy Twojej propozycji (czyli standardowej): projekt A - 10 głosów, projekt B - 9 głosów. Wygrywa ledwo, ledwo projekt A.
W mojej propozycji:
projekt A - 10 głosów na miejsce 1, 0 głosów na miejsce 2,
projekt B - 9 głosów na miejsce 1, 20 głosów na miejsce 2.
Przy punktacji 3 pkt. za miejsce 1 i 1 pkt. za miejsce 2 mamy:
projekt A - 30 punktów,
projekt B - 47 punktów.
Zdecydowanie wygrywa projekt B.

Tyle w temacie. Liczę na pomoc techniczną.

Cytat:Wysłane przez SERVATOR
Co Ty nie powiesz?? (...)
Nie Tobie oceniać sensowność tego czego jeszcze nie zrobiłem.

SERV... spokojnie. Skrzych chciał pomóc, a Twoja odpowiedź
jest, moim zdaniem, nietaktowna.
Masz swoją wizję, okay, ale poruszając publicznie taki wątek przyjmij inne punkty widzenia w wyrozumiałością.

BTW... Twój pomysł jest bardzo fajny i zapewne technicznie możliwy w XMB, ale stworzenie takiej sondy wymaga już chyba uprawnień administratora. Takich nie masz i mieć raczej nie będziesz, więc realizacja Twojego pomysłu może przejść tylko przez admina - a to wymaga jego czasu i pracy.
Wiem... chcesz dobrze, tylko czy trzeba aż taką armatę wyciągać na jedną sondę ?

Pozdrawiam.
Cytat:Wysłane przez Mordimer
Co Ty nie powiesz?? (...)
Nie Tobie oceniać sensowność tego czego jeszcze nie zrobiłem.
SERV... spokojnie. Skrzych chciał pomóc, a Twoja odpowiedź
jest, moim zdaniem, nietaktowna.
Masz swoją wizję, okay, ale poruszając publicznie taki wątek przyjmij inne punkty widzenia w wyrozumiałością.
To nie pierwszy objaw bezzasadnej PUBLICZNEJ krytyki moich poczynań ze strony Skrzycha - stąd moja reakcja IMHO nie przesadzona.
Przedstawianie mi pomysłu, który sam już wielokrotnie realizowałem (robiłem sondy więc wiem jak się je w standardowy sposób robi) uważam za próby dezawuowania mojej osoby w szczególności jako profesjonalnego admina konkursowego a człowieka myślącego w ogólności.

Co do rozwiązań, to nie chcę wyważać otwartych drzwi. Może ktoś już wie jak zrobić to co mnie interesuje i na taką radę czekam.

Skrzych

<ciach>
To nie pierwszy objaw bezzasadnej PUBLICZNEJ krytyki moich poczynań ze strony Skrzycha - stąd moja reakcja IMHO nie przesadzona.
Przedstawianie mi pomysłu, który sam już wielokrotnie realizowałem (robiłem sondy więc wiem jak się je w standardowy sposób robi) uważam za próby dezawuowania mojej osoby w szczególności jako profesjonalnego admina konkursowego a człowieka myślącego w ogólności.
<ciach>
Jesteś wielce przewrażliwiony na punkcie swojej osoby... Niestety - jako mod będziesz musiał do tego przywyknąć, albo zrezygnować.
W dodatku - jeśli się nie mylę, nie jest to Forum Miłośników Internetowej TFUrczości Servatora i nie jestem zmuszony w związku z tym pisać peanów na twoją cześć.
<ciach>
To co widać na ekranie było próbą zrobienia tego o co mi chodziło ale się nie udało więc:
1) chcę ją usunąć
2) chcę wiedzieć jak zrobić jedną sondę w której będzie można zebrać głos na projekt, który dla forumowiczów powinien zająć miejsce 1 i projekt, który wg forumowiczów powinien zająć miejsce 2.
<ciach>
Ad 1. Nie masz takich uprawnień.
Ad 2. Nie ma takich technicznych możliwości.

Sonda musi być niestety klasyczną sondą większościową, całkowicie w tej sytuacji spełniającą swoje zadanie.
Swoimi pomysłami na forumową Formułę 1 niepotrzebnie generujesz problemy i to tam gdzie ich nie ma.

Krzysztof
Różnimy się w podejściu do podstawowych spraw ...... w przeciwieństwie do Ciebie uważam, że fajnie jest jak się ludzie/świat rozwija a poszukiwań nowych (dla mnie lepszych) rozwiązań nie nazywam "problemami" a "wyzwaniami".

Wracając do meritum. To co napisałeś, że "nie ma takich technicznych możliwości" oznacza, że wiesz, że się tego nie da zrobić czy że Ty nie umiesz tego zrobić?

Ponowię jeszcze jedno z moich pytań: Czy ktoś wie jak mogę usunąć sondę???

Maciek OiM

Opcje administracyjne --> usuń wątek :diabelek:
Cytat:Wysłane przez Maciek OiM
Opcje administracyjne --> usuń wątek :diabelek:
bardzo śmieszne.... :diabelek:
jeżeli to jedyny sposób to ja nie mam takich możliwości. :(
To gdzie ta sonda?
Zapewne narażam się na gniew SERVATOR'a, ale moim zdaniem pomysł na taką sondę jest bez sensu i jest bardzo krzywdzący dla autora najlepszego projektu.

Rozgrywki pucharowe z przydzielaniem punktów jak w F1, czy innych sportach ma sens jeżeli dajemy uczestnikom kilka szans na rywalizację w różnych warunkach. I tak np. w F1 mamy kilka wysigów, na różnych torach, w różnych warunkach atmosferycznych etc.
Za każdym razem największą ilością punktów nagradzamy osobę z najlepszym wynikiem. W takich zawodach nie prowadzi się osobnych punktacji dla zdobywców 2, 3 i następnych miejsc. A do tego właśnie dąży Servator.

Tutaj chcemy wybrać najlepszy projekt i koniec.
Załóżmy taką sytuację:
Mamy 3 projekty A,B,C.

W głosowaniu na pierwsze miejsce
A-60 głosów 3 pkt.
B-18 głosów 1pkt
C-2 głosy 0pkt.

W glosowaniu na drugie miejsce
B-52 głosów 3pkt.
C-27 głosów 1pkt
A-1 głosów 0pkt.

Podsumowanie:
B-4pkt.
A-3pkt.
C-1pkt

Rezultat:
Większości podobała się koszulka A (zdecydowaną większością głosów), jednak do realizacji idzie koszulka B. Krzywdzimy w ten sposób autora lepszego projektu. Co do pierwszego miejsca nie było wątpliwości, jednak głosowanie odnośnie drugiego dobiło zwycięzcę. Zasługiwał on tylko na miejsce 1 swoim ambitnym projektem.

Sposób punktowania proponowany przez Servatora ma sens jeżeli chcemy przyznać nagrodę osobie, której projekty koszulek były zawsze w czołówce, ale niekoniecznie były realizowane. Załóżmy, że w kilku konkursach ktoś zajmował 2,3,4 miejsca, ale zawsze punktowe. Natomiast wygrywały projekty osób, które tylko raz znalazły się czołówce (ot takie ich szczęście), no to wtedy taki projekt może zostać zrealizowany jako koszulak nad koszulkami :)

Bezsensowne i niesprawiedliwe jest przydzielanie takiej samej ilości punktów za I i II miejsce. Mam nadzieję, że wyjaśniłem jak bardzo krzywdzący moze być sposób wyłonienia zwycięzcy proponowany przez Servatora.
Summa summarum skoro się nie da inaczej to zrobię prostą sondę ALE

@widget:
Ja nigdy nie neguję sensownych pomysłów a już na pewno nie gniewam się za próby przekonania mnie do zmiany zdania ALE mój pomysł na punktację był ZUPEŁNIE inny. Nie przeczytałeś dokładnie.

Każdy forumowicz miał oddać dwa głosy:
- jeden na miejsce 1 - przyznając wybranemu projektowi 3 pkt
- drugi na miejsce 2 - przyznając wybranemu projektowi 1 pkt.

I TYLE!

Nie było opcji, żeby wybierać najlepszy projekt na 2-gie miejsce i dodatkowo dając mu tyle samo punktów co projektowi, który zdobywa 1 miejsce w sondzie na 1 miejsce (jak Ty zaproponowałeś). Takie rozwiązanie rzeczywiście jest BEZ SENSU.

Cytat:Wysłane przez widget
Bezsensowne i niesprawiedliwe jest przydzielanie takiej samej ilości punktów za I i II miejsce. Mam nadzieję, że wyjaśniłem jak bardzo krzywdzący moze być sposób wyłonienia zwycięzcy proponowany przez Servatora.

Chyba ktoś powinien coś "odszczekać" :diabelek: