Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: jakie drożdże do restartu po zastosowaniu G995
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
hey,

Pisałem już o moim trojniaku nastawianym na G 995 hartowanym itd ktory jednak zatrzymal sie na Blg 19

byc moze chodzilo o to ze dalem tylko pozywke Activit (sprobuje jeszcze dodać DAF i sprawdzić manewr Kgusera z niewielką ilością piro- dla wzbudzenia fermentacji

ale jeżeli to się nie powiedzie, jaki inny szczep drożdży z waszego doświadczenia polecacie do restartu po G 995?
L-43 troche sie boje bo to podobno kilery i moge nie wygrzebac sie z Blg 0
L-43 to dobre drożdże do restartów. Nie jest prawdą, że "wyżerają" cały cukier. U mnie nie wyżarły. Moim zdaniem takie powinieneś zastosować. Do restartów nadają się też "Fermivin PDM".

Bardzo istotną sprawą przy restarcie jest temperatura. MD, dodawany miód (ten co się zatrzymał) najlepiej powinny mieć tę samą temperaturę (co do st. C.) aby ograniczyć stres drożdzy. Drożdżom zostaw inne czynniki stresujące jak poziom alkohoul i poziom cukru
nie ukrywam że liczyłem właśnie na Twoją radę Kguser. Więc dzięki.
Oczywiście ciekaw jestem również opinii innych szczególnie tych którym udało się ruszyć po G 995 i czym
Cytat:[i]...
Oczywiście ciekaw jestem również opinii innych szczególnie tych którym udało się ruszyć po G 995 i czym
pH doprowadzić do 4 - 4,5
1/10 objętości nastawu [ jak masz 20 l to potrzeba 2 l wody + potrzebna ilość miodu jaka by była potrzebna na 3-ka]
Część miodu posłuży ci na posłodzenie tej wody a resztę dodasz partiami pod koniec ferm przy blg 3-5, lub 8-10.
2g/l nastawu drożdży G-995 lub w/w [to co restartujesz + ta woda]
Pożywki standardowo.
Przeprowadzasz krótki okres 'namnażania' w oparciu o małe ilości miodu [ten od tej wody] potem co 3 godz. dodajesz 6 - 8 % restartowanej brzeczki.
Powinno to Ci zająć ok 2-2.5 dnia.
Oczywiście jak chcesz się tak bawić :chytry:
Ale jest to metoda mniej ryzykowna niż ogólnie stosowana.