• Strona główna
  • SWiMP
  • Forum
  • Artykuły
  • Kalendarz
  • Galeria
  • Blogi
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Chat (0)
  • Shoutbox
  • Regulamin
  • Pomoc
Witaj! Logowanie Rejestracja
  • Pokaż dzisiejsze posty

Zaloguj się
Login:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
 
Forum Domowych Winiarzy › O wszystkim › Galeria grafiki winiarskiej v
1 2 3 4 5 … 25 Dalej »

Moja etykieta

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryb drzewa
Moja etykieta
haker4400 Offline
Nowy użytkownik

Liczba postów: 4
Liczba wątków: 1
Dołączył: 02 2014
Lokalizacja: Krotoszyn
#1
23-03-2015, 21:31
Witam chciałbym się poradzić czy nazwa wina jest właściwa czy może powinna brzmieć ona inaczej np wino ryżowe typu wermut albo coś w tym stylu?


Załączone pliki Miniatury
   
Szukaj
Odpowiedz
Maciej Offline
Konsultant Spamkiller
******
Liczba postów: 5.419
Liczba wątków: 213
Dołączył: 09 2003
Lokalizacja: Wrocław/Piława - AOC Pogórze Sudeckie
#2
23-03-2015, 21:38
Całkiem fajna etykieta. Zwyczajowo podaje się rocznik, pojemność i zawartość alkoholu - data butelkowania ma mniejsze znaczenie i zazwyczaj widnieje na kontretykiecie, znaczy tej małej - z tyłu butelki.
Wermut to niby wino gronowe, aromatyzowane ziołami i przyprawami, ale tym bym się nie przejmował, bo zgodnie z restrykcyjną definicją, wino w ogóle może być wyłącznie gronowe.
Szukaj
Odpowiedz
haker4400 Offline
Nowy użytkownik

Liczba postów: 4
Liczba wątków: 1
Dołączył: 02 2014
Lokalizacja: Krotoszyn
#3
23-03-2015, 21:53
Dzięki Maciej za opinie, kontr etykiety nie planuje używać ponieważ nie miałbym po prostu co tam wpisać. Chociaż z tym rocznikiem po przemyśleniu sprawy to masz racje, bo raczej niemożliwe jest abym miał 2 takie same nastawy( z tego samego produktu) w ciągu jednego roku, a co za tym idzie wystarczy rok. Co do pojemności to jak na razie wszystkie butelki mam 0,75 także uważam za zbędne dodawać tę informacje, choć nie wykluczam, że kiedyś trzeba będzie ją dodać.
Szukaj
Odpowiedz
alskarus Offline
Winiarski Mistrz
****
Liczba postów: 1.674
Liczba wątków: 20
Dołączył: 01 2014
Lokalizacja: Warszawa
Nastrój: Szok i niedowierzanie
#4
24-03-2015, 08:10
Zawsze możesz dodać jeszcze info odnośnie słodkości wina (a dla dociekliwych to nawet Blg)
Szukaj
Odpowiedz
haker4400 Offline
Nowy użytkownik

Liczba postów: 4
Liczba wątków: 1
Dołączył: 02 2014
Lokalizacja: Krotoszyn
#5
24-03-2015, 19:27
Hehe dzięki za rade alskarus, ale aż takich szczegółów nie będę umieszczał, wolę żeby była prosta i przejrzysta.
Szukaj
Odpowiedz
alskarus Offline
Winiarski Mistrz
****
Liczba postów: 1.674
Liczba wątków: 20
Dołączył: 01 2014
Lokalizacja: Warszawa
Nastrój: Szok i niedowierzanie
#6
24-03-2015, 19:53
Z tym Blg to był żarcik oczywiście, ale info czy wino jest wytrawne, słodkie, czy gdzieś po środku może się przydać.

Szukaj
Odpowiedz
Goniuś Offline
Starszy winiarczyk
**
Liczba postów: 349
Liczba wątków: 16
Dołączył: 11 2012
Lokalizacja: Warzyce/Świat
#7
25-03-2015, 18:04
Ladna!
Szukaj
Odpowiedz
Ag0tnes Offline
Nowy użytkownik

Liczba postów: 1
Liczba wątków: 0
Dołączył: 01 2021
Lokalizacja: Polska
#8
11-01-2021, 22:19
(23-03-2015, 21:38)Maciej napisał(a): Całkiem fajna etykieta. Zwyczajowo podaje się rocznik, pojemność i zawartość alkoholu - data butelkowania ma mniejsze znaczenie i zazwyczaj widnieje na kontretykiecie, znaczy tej małej - z tyłu butelki.
Wermut to niby wino gronowe, aromatyzowane ziołami i przyprawami, ale tym bym się nie przejmował, bo zgodnie z restrykcyjną definicją, wino w ogóle może być wyłącznie gronowe.

Prawie wszystko się zgadza,poza tym, że wyłączne prawo do umieszczenia na etykiecie samego wyrazu wino bez doprecyzowania użytych owowó do produkcji ma wino produkowane z winogron winorośli właściwej.
Natomiast użyta nazwa na tej etykiecie jest jak najbardziej poprawną,ponieważ jest doprecyzowana i określa z czego to wino zostało zrobione.
Tak samo jak inne wina ,np wino jabłkowe,wiśniowe,czy wina z innych owoców.Moga być tak samo zwyczajowo wytrawne, p.wytrawne , półsłodkie i słodkie.Termin wino ryżowe jest z surowca zawierającego skrobię i w sumie bardziej przypomina produkcję piwa niż wina podobnie jak barley winę -wino jęczmienne. Produkcja tkzw.wina ryżowego z ryżu suchego,twardego gdzie skrobia nie jest zamieniona na słód nie wnosi większych właściwości organoleptycznych i znaczącego smaku do tego trunku.Smak jaki i jaki jest przerobionyw trakcie fermentacji pochodzi w wiekszości od dodatków smakowych i przypraw a etanol wyprodukowany wyłącznie z cukru użytego do nastawu.
Trzeba jednak przyznać że trunek ten jest smaczny i ma wieloletnią tradycję w gospodarstwach domowych w Polsce,więc myślę,że nie ma co za mocno się czepiać, czy wino ryżowe,czy nie.
Na pewno nie jest to nihonshu czyli żadna z odmian sake, ani  nie można go określić mianem wina Chińskiego Schaoxing, ponieważ proces produkcji jest całkiem inny,i do jego wytworzenia używa się  kleistego ryżu ,co powoduje duży problem z klarowaniem,jest o :nie: no mentne i podaje się je na ciepło.
To tyle na temat .
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów winiarstwa domowego i tworzenia ciekawych domowych trunków ....l
Szukaj
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Forum Domowych Winiarzy › O wszystkim › Galeria grafiki winiarskiej v
1 2 3 4 5 … 25 Dalej »

Moja etykieta


  • Pokaż wersję do druku
Skocz do:

  • Ekipa forum
  • Kontakt
  • SWiMP
  • Wróć do góry
  • Wersja bez grafiki
  • Oznacz wszystkie działy jako przeczytane
  • RSS
Aktualny czas: 13-12-2025, 07:34 Polskie tłumaczenie © 2007-2025 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2025 MyBB Group.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Tryb normalny
Tryb drzewa