Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Święto Wina Janowiec 2011
#1


   


Stowarzyszenie Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły, Muzeum Zamek w Janowcu - Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, Gmina Janowiec i Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu zapraszają na Święto Wina Janowiec 2011

w sobotę, 28 maja 2011 r. w Janowcu nad Wisłą,

--> Program Święta Wina <--


Ja się wybieram obowiązkowo :)
Odpowiedz
#2
niestety ja w tym terminie mam już inna imprezę w kalendarzu:-(
życze udanego świętowania:-)
Odpowiedz
#3
Czyli jedynym kosztem jest 10zł upoważniające do degustacji wina?

Żeby tu jeszcze jakiś transport wykombinować...
Odpowiedz
#4
Witam,
to już jutro... czy ktoś oprócz 1stgreen'a wybiera się? Ja również obowiązkowo będę, znak rozpoznawczy - koszulka forumowa z trąbką.
Pozdrawiam,
Marek
Odpowiedz
#5
No to może się spotkamy.
Przyjechać naprawdę warto.
Będzie można nabyć w pełni legalnie wina z Winnicy Płochockich. Bedą też jak zwykle znakomite wina z winnicy Solaris do degustacji i wiele wiele innych z regionu MPW.

Paweł
Odpowiedz
#6
O tak.... dwa lata temu Hibernal winnicy Solaris pobił moje serce, rewelacyjne wino. Ciekawe, czy utrzymają poziom, a może wina będą jeszcze lepsze...
PS. Koszulkę będę miał z balonem, z trąbką ma moja żona:)
Pozdrawiam,
Marek
Odpowiedz
#7
Do zobaczenia na Zamku.


   
Odpowiedz
#8
Chciałem jechać, ale w ostatnim momencie nie wypaliło :(
Może w przyszłym roku się uda...
Tym co jadą, miłej zabawy życzę.
Odpowiedz
#9
Właśnie oglądałem relację z Janowca w Teleexpressie.

Szkoda, że taka krótka! I ten zamek......ech, fajnie to wszystko wyglądało.
Odpowiedz
#10
Fajnie... owszem. Niech żałuje ten co mógl być, a nie był. Poziom win regionu MPW idzie w górę. Dla mnie numerem 1 jest zdecydowanie Winnica Słowicza, ich białe wina są rewelacyjne, z wyraźnie zaznaczoną mineralnością. Trzymam kciuki i oby tak dalej. Spośród win czerwonych zaskoczyło mnie nie Rondo, nie Regent, a odmianowy Marechal Foch winnicy Pańska Góra. Owocowe, świeże, z idealnie wyważoną kwasowością. Można jednak z tej odmiany zrobić porządne wino. Bardzo ciekawe i bardzo udane były też dwa wina musujące - biale Seyval Blanc, a zwłaszcza zasługujące na uwagę czerwone Leon Millot z winnicy w Górze Puławskiej. To dobry trop moim zdaniem.
Degustacjom win towarzyszyły stoiska ze sprzętem winiarskim, serami, potrawami regionalnymi (przepyszne szparagi!!!), stoisko wikliniarskie, sklepu winiarskiego Monte di Vino z Lublina oraz Winnicy Płochockich, których wina to już naprawdę górna półka. Całość odbywała się na dziedzińcu zamku w Janowcu, a atmosferę umilały orkiestra strażacka, zespoly ludowe. Poniżej parę fotek dla ilustracji.
Pozdrawiam,
Marek

                           


Załączone pliki Miniatury
   Skocz do: