Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Święto Wina Janowiec 2011

Stowarzyszenie Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły, Muzeum Zamek w Janowcu - Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, Gmina Janowiec i Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu zapraszają na Święto Wina Janowiec 2011

w sobotę, 28 maja 2011 r. w Janowcu nad Wisłą,

--> Program Święta Wina <--

Ja się wybieram obowiązkowo :)
Odpowiedz
niestety ja w tym terminie mam już inna imprezę w kalendarzu:-(
życze udanego świętowania:-)
Odpowiedz
Czyli jedynym kosztem jest 10zł upoważniające do degustacji wina?

Żeby tu jeszcze jakiś transport wykombinować...
Odpowiedz
Witam,
to już jutro... czy ktoś oprócz 1stgreen'a wybiera się? Ja również obowiązkowo będę, znak rozpoznawczy - koszulka forumowa z trąbką.
Pozdrawiam,
Marek
Odpowiedz
No to może się spotkamy.
Przyjechać naprawdę warto.
Będzie można nabyć w pełni legalnie wina z Winnicy Płochockich. Bedą też jak zwykle znakomite wina z winnicy Solaris do degustacji i wiele wiele innych z regionu MPW.

Paweł
Odpowiedz
O tak.... dwa lata temu Hibernal winnicy Solaris pobił moje serce, rewelacyjne wino. Ciekawe, czy utrzymają poziom, a może wina będą jeszcze lepsze...
PS. Koszulkę będę miał z balonem, z trąbką ma moja żona:)
Pozdrawiam,
Marek
Odpowiedz
Do zobaczenia na Zamku.

Odpowiedz
Chciałem jechać, ale w ostatnim momencie nie wypaliło :(
Może w przyszłym roku się uda...
Tym co jadą, miłej zabawy życzę.
Odpowiedz
Właśnie oglądałem relację z Janowca w Teleexpressie.

Szkoda, że taka krótka! I ten zamek......ech, fajnie to wszystko wyglądało.
Odpowiedz
Fajnie... owszem. Niech żałuje ten co mógl być, a nie był. Poziom win regionu MPW idzie w górę. Dla mnie numerem 1 jest zdecydowanie Winnica Słowicza, ich białe wina są rewelacyjne, z wyraźnie zaznaczoną mineralnością. Trzymam kciuki i oby tak dalej. Spośród win czerwonych zaskoczyło mnie nie Rondo, nie Regent, a odmianowy Marechal Foch winnicy Pańska Góra. Owocowe, świeże, z idealnie wyważoną kwasowością. Można jednak z tej odmiany zrobić porządne wino. Bardzo ciekawe i bardzo udane były też dwa wina musujące - biale Seyval Blanc, a zwłaszcza zasługujące na uwagę czerwone Leon Millot z winnicy w Górze Puławskiej. To dobry trop moim zdaniem.
Degustacjom win towarzyszyły stoiska ze sprzętem winiarskim, serami, potrawami regionalnymi (przepyszne szparagi!!!), stoisko wikliniarskie, sklepu winiarskiego Monte di Vino z Lublina oraz Winnicy Płochockich, których wina to już naprawdę górna półka. Całość odbywała się na dziedzińcu zamku w Janowcu, a atmosferę umilały orkiestra strażacka, zespoly ludowe. Poniżej parę fotek dla ilustracji.
Pozdrawiam,
Marek

Załączone pliki Miniatury

Skocz do: