Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak Sprawdzic poziom % w Winie
Witam Mam pytanie jak sprawdzic poziom % w winie

Bo po okresie około 7 tygodni zlałem pierwszy raz wino

Sprawdziłem poziom cukru i wyniósł 0

A wzoraj kupiłem miernik do sprawdania poziomu % tez wyszło 0
Odpowiedz
Dobrze że zakupiłeś cukromierz, ale teraz już trochę późno by określić poziom alkoholu w twoim winie i na pewno nie zrobisz tego alkoholomierzem- bo on służy do pomiaru zawartości alkoholu w czystym alkoholu. Poziom alkoholu w winie określamy na podstawie pomiaru cukromierzem moszczu przed fermentacją i po. I obliczamy.
Poczytaj jest o tym na forum.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(12-07-2012, 09:02)lpotocz napisał(a): Witam Mam pytanie jak sprawdzic poziom % w winie

"Oznaczanie zawartości alkoholu w procentach objętościowych (% obj.) polega na wykonaniu destylacji fermentowanego napoju winiarskiego, uprzednio zalkalizowanego za pomocą zawiesiny wodorotlenku wapnia, i oznaczeniu gęstości destylatu za pomocą gęstościomierza oscylacyjnego. Zawartość alkoholu odczytuje się z tabel alkoholometrycznych."

Wułala :big:
Odpowiedz
Sprawdziłem poziom cukru przed fermentacją wynosił 19

A teraz po pierwszym zlaniu jest 0 i nie wiem co robić dodać cukru teraz bo wini nie jest wcale słodkie
Odpowiedz
To zależy jakie wino chcesz uzyskać? Słodkie,półsłodkie.Za mało danych, jaki nastaw ile cukru już dałeś i takie tam...
Odpowiedz
Wino chciał bym uzyskac Słodkie

http://www.winiarze.pl/?d=artykuly.php&AGID=5&AID=33

z tego przepisu robiłem tylko dodałem jeszcze jabłek do tego

Jestem po pierwszym zlaniu dodałem 2.1 kg cukru
Odpowiedz
Czyli moge teraz dodac cukru tyle zeby uzyskac słodkosc jaka sie chce
Odpowiedz
Za dużej wiedzy to ja nie mam, ale z tego co wiem to tak:
Nigdy ci się nie uda zmierzyć % w winie. Trzeba to przeliczać ale ja tego nie robię, dużo jest o tym na forum. Alkoholomierz służy tylko do mierzenia alkoholi czystych. Ja przy winach robię tak:
1. Planuje moc wina i wyliczam potrzebną ilość cukru (nastawxprocentx17)
2. Potrzebny cukier dodaje na raty. Po ostatniej dawce czekam aż fermentacja ustanie i drożdże wyginą.
3. Dosładzam wino do smaku.
Odpowiedz

Cytat:Za dużej wiedzy to ja nie mam, ale z tego co wiem to tak:
Nigdy ci się nie uda zmierzyć % w winie. Trzeba to przeliczać ale ja tego nie robię, dużo jest o tym na forum. Alkoholomierz służy tylko do mierzenia alkoholi czystych. Ja przy winach robię tak:
2. Potrzebny cukier dodaje na raty. Po ostatniej dawce czekam aż fermentacja ustanie i drożdże wyginą.

Wszystko pięknie,tylko przed pierwszym punktem należało by zmierzyć zawartość cukru w moszczu i tą ilość odjąć od wyniku który ci wychodzi z użytego wzoru,Oczywiście nie zapominając o odliczeniu nie cukrów.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
(17-07-2012, 19:12)ROBERT12 napisał(a):
Cytat:Za dużej wiedzy to ja nie mam, ale z tego co wiem to tak:

Wszystko pięknie,tylko przed pierwszym punktem należało by zmierzyć zawartość cukru w moszczu i tą ilość odjąć od wyniku który ci wychodzi z użytego wzoru,Oczywiście nie zapominając o odliczeniu nie cukrów.
Pozdrawiam.

Tak też dokładnie robię zapomniałem tego ująć w swojej wypowiedzi dzięki za uzupełnienie

Skocz do: