Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sliwka-rodzynki
mam pytanie można zrobić wino śliwkowo rodzynkowe ?? dzisiaj bylem na działce i trochę śliwek tam znalazłem i pytanie można zrobić taka mieszankę ?? i jaka ilość śliwek i rodzynek bym musiał mieć na 19l ?

W j. polskim występują polskie litery i znaki interpunkcyjne. Zdania zaczyna się pisać od dużej litery.
Zacznij stosować zasady pisowni w j. polskim, albo się nie dziw w przyszłości jak Twoje posty będą usuwane bez ostrzeżenia.
Odpowiedz
Jak już musisz, to zrób z samych śliwek.
Myślę, że z 10 kg na tą ilość potrzebujesz.
Najlepiej fermentację z owocami przeprowadzić w pojemniku fermentacyjnym.
Odpowiedz
Pojemnik zamòwiony , to dobrze bo tyle znajdzie sie . Moga byc mieszane jedne calkiem miekie a jedne mniej? To obrac z pestek i mozna je przemielic? Moga byc drożdze bayanusy? Bo zamowilem i sa w drodze z wiadrem itp
Odpowiedz
Odpestkować, porozgniatać i wrzucić do balona z syropem cukrowym i dodać drożdże. Pojemnik fermentacyjny jest na wstępną fermentację, dalszą fermentację przeprowadzać należy w szkle. Co do rodzynek to faktycznie szkoda kupować, bo wielkiej róźnicy nie zrobią, a pieniądze napewno pochłoną, same śliwki starczą na wmiare dobre wino.
Odpowiedz
A jak bym przemielil to by cos sie stalo?
Odpowiedz
Nie miel, bo się zrobi ciapa. Wypestkuj, wrzuć do pojemnika, rozdrobnij trochę gołymi rękami ("pociapaj") i będzie git.
Odpowiedz
Treść posta usunięta. Wystarczy już tych wszystkich próśb o stosowanie się do zasad pisowni j. polskiego.

Skocz do: