Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w identyfikacji roślin
@up rajskie jabłuszko, prawdopodobnie dzikie. Na wino chyba nie bardzo, ale do słoików w sam raz.
Odpowiedz
Podobno bardzo dobra nalewka wychodzi z takich jabłuszek.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Witam.
Może mi ktoś powiedzieć co to za odmiana jabłka?:
[Obrazek: lG9Bm9g.jpg]

Przejrzałem listę odmian i pasuje mi do Fiesty, ale nie jestem pewien.
Jeśli to Fiesta, to czy po dojrzeniu nada się na wino? W tym roku Reneta mi nie obrodziła i nie bardzo mam skąd ją dostać :(
Odpowiedz
Ktoś pomoże w identyfikacji - niestety nie mam wpływu na jakość zdjęcia

Załączone pliki Miniatury

pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
To proste, ten po prawej (z plecakiem) to Paweł. Za nim, schowany za nieostrym krzakiem - Zbyszek.
Odpowiedz
Uff, a już myślałem, że sprawa przegrana :)

ps.
Niestety takie dostałem z prośbą o pomoc
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Jeśli - podkreślam jeśli - to nie jest wkręt - to gdybałbym, że jeśli - znów podkreślę jeśli - te białe to kwiaty - to może to być kwitnąca magnolia ... albo dereń kousa, ale płatki ma on większe ...
wino - wszystko to co jest na świecie do picia za wyjątkiem tego co winem nie jest
Odpowiedz
Zalecam rutionascorbin ponieważ jest to cholernie niewyraźne :D

Odpowiedz
(24-10-2016, 19:59)small napisał(a): Jeśli - podkreślam jeśli - to nie jest wkręt - to gdybałbym, że jeśli - znów podkreślę jeśli - te białe to kwiaty - to może to być kwitnąca magnolia ... albo dereń kousa, ale płatki ma on większe ...
Przez chwilę też myślałem o magnolii.
Dzięki, może uda się lepsze wstawić.

ps.
Absolutnie nie jest to wkręt, choć może tak wyglądać.
Koleżanka zrobiła zdjęcie roślinki, która jej się spodobała.
Ech ...

Karolu, nie wierz we wszystko co widzisz w TV :P
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Na pierwszych dwóch zdjęciach jest roślinka, której nie wiemy jak pomóc bo nie wiadomo kto zacz.

Na trzecim to chyba difenbachia, ale proszę o potwierdzenie

pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Podejrzewam (na 99 %), że 2 pierwsze zdjęcia to fatshedera (fatsjobluszcz) dosyć popularny swego czasu w wielu domach (przynajmniej na zDolnym Śląsku)
Trzecie -zdecydowanie difenbachia.
wino - wszystko to co jest na świecie do picia za wyjątkiem tego co winem nie jest
Odpowiedz
Dzięki @small
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Kolejna zagadkowa roślinka - samosiejka wyrosła mi na działce.
Z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Typował bym dziki bez.
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
(03-05-2017, 17:25)Erikos napisał(a): Typował bym dziki bez.

To samo pomyślałem.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Dobrze typujecie to są młode liście dzikiego bzu czarnego. Na korze ma charakterystyczne przetchlinki. Trochę piszę z opóźnieniem - ale siedzę na bagnach biebrzańskich a tu internet nie wszędzie zasięga...
Odpowiedz
(03-05-2017, 20:44)small napisał(a): ....... ale siedzę na bagnach biebrzańskich .....

Paweł może lepiej usiądź na tyłku  :D
Dobrze, że jesteś .
Odpowiedz
Dzięki Panowie za pomoc
Zastanawiam się jakie licho przyniosło do mnie ten bez, bo najbliższe jego stanowisko zlokalizowałem ok. kilometra ode mnie.
Pewnie jakieś ptaszysko wys*** pestki ;)
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Trafiłem dziś na takie drzewo, obok opuszczonego domu, więc na pewno zasadzone, a nie dzikio rosnące. 
Załączam fotkę, nie wiem czy to kwiat, czy rodzaj owoca, to co wygląda jak zewnętrzne płatki jest sztywne i dość twarde...

Lokalizacja w pn-zach Irlandii jeśli strefa klimatyczna pomoże w identyfikacji. 
Tych kwiatów-owoców ma mnóstwo.

Czy jako dodatek do wina/nalewki ma to jakąś wartość smakową, zapachową, medyczną?
Albo przynajmniej halucynogenną? ;)

Edit:
Rozebrałem jedno.. w środku ma jasnopomarańczowe jakby torebki z odrobiną miąższu i po jednym jasnoszarym prawie okrągłym nasionku ok 3..4 mm średnicy. Ta 'torebka' potarta o kartkę barwi ją na intensywny żółty kolor.
Odpowiedz
Trzmielina, trucizna.
Krzysztof

Stacja meteo na Winnicy Świętne
Po zbanowaniu proszę koniecznie o wyrejestrowanie mnie z forum. 
Odpowiedz
Dzięki.. tak w międzyczasie zacząłem kombinować czemu ptaki tego nie objadły...
Odpowiedz
(11-11-2017, 22:53)krzysztof1970 napisał(a): Trzmielina, trucizna.

Czasami może się przydać ;)
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
(11-11-2017, 23:21)Hori napisał(a): Dzięki.. tak w międzyczasie zacząłem kombinować czemu ptaki tego nie objadły...

E, pewnie cos lepszego mają jeszcze, bo ptaki jedzą trzmieline .
Odpowiedz
Czy dereń rozłogowy nadaje się na wino/nalewkę?
Odpowiedz
Żartujesz?
Krzysztof

Stacja meteo na Winnicy Świętne
Po zbanowaniu proszę koniecznie o wyrejestrowanie mnie z forum. 
Odpowiedz

Skocz do: