Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piwniczka
Witam Wszystkim

Czy ktoś mógłby mi poradzić jak zadbać o już istniejącą piwniczkę .
Mam Działeczkę ze starym drewnianym domem . Dom jest do rozbiórki ale pod domem jest kamienna piwniczka która ma już pewnie ze 100 lat . Jako zaprawy użyto jeszcze gliny . takiej jak do stawiania pieców kaflowych . Cała tzn ściany i sufit ( sklepienie ) wykonane jest z piaskowca . Mimo że ta piwniczka jest bardzo zaniedbana to bardzo mi się podoba i chciałbym ją uratować . W środku jest zawilgocona i czuć stęchlizną . Poradźcie jak o nią zadbać i coś z niej jeszcze wykrzesać .

Pozdrawiam :)
Odpowiedz
Jakieś zdjęcia tej piwnicy daj.
Odpowiedz
Czy będziesz nadbudowywać nowy dom nad piwniczką, czy planujesz wyburzenie do poziomu terenu i tak pozostawisz, czy też może po wyburzeniu obecnej nadbudowy obsypiesz strop piwniczki ziemią i w ten sposób przebudujesz piwniczkę na całoroczną spiżarkę?
Odpowiedz
Witam wszystkich,

Czy znajcie jakieś biura projektowa/architektów, którzy zajmują się tematem projektowania piwniczek winiarskich?

Proszę podeślijcie jakieś namiary!
Odpowiedz
Mnie temat budowy piwniczki trochę przerażał - pewnej otuchy dodała mi jedna polska firma robiąca piwnice prefabrykowane żelbetu. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
Odpowiedz
Żelbet prefa. moim zdaniem się nie nadaje ;)

znaczy chodzi mi o to, że prefabr. zawsze jest gorszej jakości ;)
Szukam kursu niemieckiego choby niemiecka gramatyka pisać priv.

Sprzedam również steam 2k7

Skocz do: