Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UWAGA !!! Wydajemy ??? Książkę
Zadziwia mnie Wasza postawa; wyszedłem z propozycją, że to Autorzy chcą i mogą Wam dać i pytają czy dołączycie, bo można na tym zyskać - obróciliście sprawę do góry nogami, że to Wy robicie łaskę dając logo, i sprawę sprowadziliście do forsy i piramidalnych trudności na dodatek próbując zrobić ze mnie... no nie bardzo wiem.
Kilis Tobie się chyba całkiem pomieszało z poplątaniem; Chcesz mi pozwolić i nie przeszkadzać wydać nie moją książkę?? I zdziw, że piszę o zadęciu? Gratuluję !
Książka będzie wydana. Jeśli będę potrzebował środków płatniczych - poproszę o nie. Ale to zupełnie inna sprawa niż ta o której próbujecie mnie przekonać. A Forum Krzysztofie wg mnie to nie igła, ale rozumiem intencję i pojmuję, że "możemy różnić sie pięknie".
Bogdan
 Jeżeli twierdzisz że zrobienie czegoś jest niemożliwe, nie przeszkadzaj osobie która to właśnie robi !
    Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie.

Jaką łaskę. Coś ci się mocno pomieszało chyba. Zostaw SWiMP w spokoju.
Ja wcalę nic nie chcę, tylko zrób wreszcie coś. Bo na razie to dużo gadasz, ale nic z tego nie wynika. Wydaj tę książkę, czekam na to. Niestety coś mi się wydaje, że się nie doczekam. Wystartowałeś z piękną propozycją a teraz róbcie za mnie. EOT
(09-06-2015, 16:29)Iuglans napisał(a): ...Zrobiłem co do mnie należało - sprawa sprowadzona została do dyskusji na temat znalezienia usprawiedliwienia dla niemożności działania...
Pieprzysz człowieku.
Wyrok sądu jeszcze potrzebujesz aby zrozumieć?
Masz od zarządu 2 stówy, od Krzyśka, Pawła to i ja Ci z tysiaka dołożę za SWiMP.
Pasuje?
Pawle - nie założę nowego wątku bo pomysł to Bogdana, a ja nie będę miał jak poprowadzić tematu.
Nawołuję tylko do zaprzestania tej dyskusji ponieważ główny zaje....fajny cel, czyli książka, a nawet cykl cały jakby całkiem nieważny w kącie stoi.
Już jest tak jak podczas kłótni małżeńskiej gdzie po kilku zdaniach nikt nie wie od czego się zaczęło, ale do kontynuacji każdy skory bo "moje musi być na wierzchu".
Taki fajny pomysł zasługuje na merytoryczną dyskusję i aż się prosi żeby była ona choćby w 33% tak żywiołowa jak niniejsza.
Panowie, nie jesteście w stanie wydać jednej małej książeczki, a myślicie o wydaniu całej serii !?!?

Myślę, że to forum tego nie wytrzyma, nawet na "nowym silniku" - kolejne osoby się obrażą i stąd uciekną.

Jak to czytam, to mam wrażenie, że ta cała książeczka, to ma być "młot" do walenia w Zarząd. Może lepiej wpierw opublikować te przepisy na stronie SWiMP (starej czy nowej - kogo to tak naprawdę obchodzi !?!).
Pomysł wydania książki forumowej ma ponad 8 lat. Był kiedyś tutaj aktywny niejaki winorobek, który podjął się koordynowania całego przedsięwzięcia. I co z tego wyszło? Kicha, Szanowne Panie i Panowie. A trzeba przypomnieć, że wtedy forum było w pełnym rozkwicie, codziennie było kilka stron z "żywymi" tematami. Pojawiało się wiele nowych wątków.
Było o wiele więcej aktywnych użytkowników.

Kolegom Bogi i Andy05 życzę jak najlepiej i radzę wydać książkę własnymi środkami bez oglądania się na innych, tak jak to zrobiła Frida. Danusia nawet napisała rozdział dotyczący nalewek do tego dzieła co nie powstało.

Chciałbym, aby kiedyś jednak powstała książka forumowa, ale jestem sceptyczny czy do tego dojdzie. Jak zwykle - do deklaracji i rządzenia pewnie będzie wielu, a do solidnej i żmudnej roboty prawie nikogo. Najlepiej zacząć porządkować wiedzę na nowej stronie, jeśli coś z tego wyjdzie to można złożyć to w formie książki.
(09-06-2015, 21:33)Abstynent napisał(a): Panowie, nie jesteście w stanie wydać jednej małej książeczki, .....

To się zdziwisz.

Jak było, wszyscy wiedzą, choć nie wszyscy chcą to pamiętać.
Ale teraz idzie NOWE!!!

Nowy silnik, nowe owoce, nowa ekipa życzliwych i chętnych do działania, nowe pomysły, nowy zarząd, ............................
Jeśli SWiMP ma cokolwiek firmować - musi wiedzieć co. Proste jak drut i jakakolwiek dyskusja na ten temat jest pozbawiona podstaw.

W sferze formalnej sprawa wg. mnie (wskazana konsultacja z prawnikiem) wygląda tak:
Stowarzyszenia mają prawo prowadzenia tzw. odpłatnej działalności pożytku publicznego. Jest to nic innego jak prawo do odzyskania kosztów poniesionych na realizację jakiejś inicjatywy. Mogłoby to wyglądać następująco:
Stowarzyszenie finansuje lub współfinansuje wydanie publikacji. Wszystkie jego wydatki są dokumentowane (rachunki do umów z autorami, faktury za skład i druk, itp). Ceną sprzedaży jednego egzemplarza publikacji jest wtedy kwota będąca ilorazem realnie poniesionych kosztów i nakładu. Jeśli książeczkę sprzeda się drożej, to wchodzimy w działalność gospodarczą - powstał zysk.
Oczywiście można sprzedać tylko część nakładu (wtedy odpowiednio drożej) a resztę przeznaczyć na np. nagrody czy potraktować jako materiały promocyjne.
(10-06-2015, 06:11)drajla napisał(a):
(09-06-2015, 21:33)Abstynent napisał(a): Panowie, nie jesteście w stanie wydać jednej małej książeczki, .....

To się zdziwisz.

Jak było, wszyscy wiedzą, choć nie wszyscy chcą to pamiętać.
Ale teraz idzie NOWE!!!

Nowy silnik, nowe owoce, nowa ekipa życzliwych i chętnych do działania, nowe pomysły, nowy zarząd, ............................

Prolog już mamy - ten wątek :diabelek:
Nie rozumiem obaw przed prowadzeniem działalności gosp. przez SWiMP.
Oczywiście działalności przynoszącej zyski i skierowanej na finansowanie celów opisanych w statucie.

(09-06-2015, 21:33)Abstynent napisał(a): ...Jak to czytam, to mam wrażenie, że ta cała książeczka, to ma być "młot" do walenia w Zarząd...
Mam dokładnie takie same wrażenie.
Ktoś założył temat, podał kwotę 10zł za egzemplarz i nagle okazuje się, że nic nie ma przygotowane a całą winą obarcza SWiMP.
Dla mnie to kolejna prowokacja jak nic.
Materiał przygotowany przez Andy'ego i Bogiego, to zapewne materiał na książki komercyjne, które znalazłyby nabywców na szerokim rynku księgarskim.

Książka mocno forumowa (z tematami o których pisze Tata) będzie miała zupełnie inny target - myślę, że nie zdobędzie popularności poza forum.
A znając życie i na forum nie każdy jego członek taką pozycją będzie zainteresowany - popatrzcie na kalendarze, które kupuje kilkadziesiąt osób.

Moim zdaniem temat należy rozdzielić.

Jedno to wydanie książki na szeroki rynek (tak jak zrobiła to Frida). Tu sprawą powinni się zająć najbardziej zainteresowani (autorzy) i osoby, które chcą im w tym pomóc. SWiMP rozważy wówczas czy i na jakiś warunkach mogłoby tę książkę firmować - co oznacza, że mogliby przeznaczyć na ten cel jakieś środki (koszt reklamy SWiMP). Nie wymaga to uruchamiania działalności gospodarczej. No i oczywiście autorzy takiej pozycji WCALE nie musieliby prosić o jakiekolwiek wsparcie SWiMP.

Drugie to publikacja głównie dla forumowiczów.
Tu mogłyby być różne tematy - tak jak proponował Tata.
Ja jednak byłbym za czymś innym. Kilka lat temu zgłaszałem gdzieś tu na forum propozycję zebrania po jednym przepisie od każdego forumowicza i wydania tego jako zbioru NASZYCH, wspólnych forumowych doświadczeń.
Wtedy każdy miałby świadomość, że w jakimś sensie jest współautorem książki a od strony technicznej nie wymagałaby ona wiele pracy. Może mógłby to być impuls na ogólne ożywienie forum na który część osób liczy.
Książka, czy raczej Księga Forum i SWiMP-u zostanie wydana - takie są plany.

Na nowej, przygotowywanej stronie SWiMP będzie specjalny dział "Artykuły" podzielony na tematy takie jak "Uprawa", "Wina", "Nalewki", "Piwa", "Cydry" i inne, czyli tak jak na forum... W tych tematach umieszczane będą artykuły, przepisy, fotorelacje.
Kiedy przyjdzie czas i dział ten zapełni się dostatecznie, całość zostanie zebrana, opracowana i przedstawiona do wglądu. Tak więc - reasumując - każdy może być redaktorem i autorem jednego z rozdziałów lub choćby jego części. Jedynym wyznacznikiem będą chęci i wiedza...
Co ważniejsze, do tego czasu nie będzie potrzebna żadna dyskusja o zyskach, tantiemach, i srantiemach...

Obecnie sprawa jest prosta; po przeczytaniu i zaakceptowaniu konspektu Zarząd zgodnie z decyzją Walnego wyrazi zgodę na zamieszczenie logo. SWiMP nie chce i nie może, ze względów finansowych być wydawcą. Jeżeli autorzy nie zgadzają się na to, muszą książkę wydać sami. Koniec.

Wierzę w to, że Iuglans chciał dobrze ale poszedł niepotrzebnie w kierunku ataku na ten osławiony i straszny "Zarząd". Wierzę w to, że jak by zmienić ataki na dyskusję to wszystko się da załatwić...
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

(10-06-2015, 12:56)maciek19660714 napisał(a): Kiedy przyjdzie czas i dział ten zapełni się dostatecznie, całość zostanie zebrana, opracowana i przedstawiona do wglądu...
Nie chcę być złym prorokiem ale obawiam się, że to bliżej nieokreślone "przyjście czasu" zmieni się w nigdy.

Moja propozycja stworzenia forumowego "przepiśnika" byłaby prosta do ogarnięcia pod wieloma względami - również czasowo.
Coś takiego powstało kiedyś na jakimś konkursie nalewek w Kazimierzu Dolnym. Było to opracowanie porządnie wydane i było wielką pamiątką dla wszystkich uczestników.

Osobiście uważam, że książka będąca szerokim opisem tego co się dzieje na forum nie do końca ma sens. Jak ktoś chce szeroko zapoznać się z tym co się dzieje na forum, to przegląda forum. Po co mu książka?
Takie wątpliwości i proroctwa były, bodajże w sierpniu, kiedy zabierałem się za aktualizację KRS, a jednak udało się... Podobnie rzecz się ma z przejściem na nowy silnik i nową stroną SWiMP. Myślę, że te prace potrwają jeszcze około dwa miesiące. Księga... pewnie z rok...

"Przepiśnik" będzie częścią składową działu z artykułami. Będzie ściśle powiązany z każdym z poddziałów - tematów takich jak "Nalewki" czy "Wina".
Księga Forum - tak wstępnie i roboczo nazwijmy to przyszłe dzieło - nie będzie "opisem tego co dzieje się na Forum", a jego esencją.

W tym co napisałem wcześniej chodziło mi - między innymi - o to aby zaprzestać bezsensownej dyskusji o "zyskach, tantiemach, i srantiemach..."
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Zacznę od ostatnich postów; @Maciek1966 - krótko: prawa autorskie !!
@Ta-nita (Tata-Banita) jeśli szukasz bandy "grafomanów" :), którzy zechcą coś dla Forum napisać - proszę wpisz mnie na listę.
@ Han-ce dziękuję za konkrety i przepraszam, że sprawiłem Jej przykrość, jako, że adresatem był organ a nie Człowiek.
Na marginesie tym którzy wydumali, że to temat zastępczy a w podtekście młot do tłuczenia biednego Zarządu oddaję ten młot aby palnęli się w główki i przestali żyć teoriami spiskowymi !:glowa_w_mur:
Dziękuję @Servatorowi za podęcie tematu prosząc jednocześnie Henryka Dwunickowego o kontynuację dyskusji.
Dziękuję Boullemu za miejsce na wpisy i proszę o zamknięcie tematu.
Wszystkim pozostałym, którzy zasypali mnie wręcz zdjęciami dziękuję również.:nie_powiem:
Bogdan
 Jeżeli twierdzisz że zrobienie czegoś jest niemożliwe, nie przeszkadzaj osobie która to właśnie robi !
    Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie.

Skocz do: