Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PW - czy można coś poprawić?
Sprawdzając  PW natychmiast po wysłaniu mam otwartą kopertę, co  oznacza, że wiadomość została przeczytana.
Czy można to poprawić i dodać godzinę przeczytania wysłanej wiadomości?
Odpowiedz
Da się coś zrobić?
Odpowiedz
(18-04-2016, 08:15)drajla napisał(a): Sprawdzając  PW natychmiast po wysłaniu mam otwartą kopertę, co  oznacza, że wiadomość została przeczytana.
To jest chyba błąd silnika; zawsze pokazuje otwarte koperty. Jeżeli byśmy chcieli to poprawić to najprościej by było zrobić tak, żeby pokazać zamknięta lub otwartą kopertę w zależności od tego czy wiadomość już została przeczytana.

Na chwilę obecną lepiej jest stosować opcję "Śledzenie wiadomości" - link po lewej stronie tabelki z listą wszystkich wiadomości. Po kliknięciu wyświetli się nowa tabelka z podziałem na wiadomości przeczytane i nieprzeczytane.
Odpowiedz
(20-04-2016, 11:10)witas napisał(a):
(18-04-2016, 08:15)drajla napisał(a): Sprawdzając  PW natychmiast po wysłaniu mam otwartą kopertę, co  oznacza, że wiadomość została przeczytana.
To jest chyba błąd silnika; zawsze pokazuje otwarte koperty. Jeżeli byśmy chcieli to poprawić to najprościej by było zrobić tak, żeby pokazać zamknięta lub otwartą kopertę w zależności od tego czy wiadomość już została przeczytana.
.

Myślę, że tak by wystarczyło.
Odpowiedz
Nic z tego Witas.

Po napisaniu i wysłaniu PW jest otwarta koperta, ale nie ma tego PW w "Śledzenie wiadomości".

Musisz coś z tym zrobić, może tak jak było na starym silniku ?
Odpowiedz
Jest tak jak pisze Witas.

Status wiadomości można sprawdzić w "Śledzenie wiadomości"
Odpowiedz
Dzięki.
Odpowiedz
(20-04-2016, 11:10)witas napisał(a): To jest chyba błąd silnika; zawsze pokazuje otwarte koperty. Jeżeli byśmy chcieli to poprawić to najprościej by było zrobić tak, żeby pokazać zamknięta lub otwartą kopertę w zależności od tego czy wiadomość już została przeczytana.
Zrobiłem prostą poprawkę i w tej chwili w folderze "Wysłane" widać następujące ikonki:
  • otwarta koperta jeśli wiadomość została otworzona
  • zamknięta wiadomość jeśli wiadomość nie została otworzona
  • znak zapytania jeśli nie wiadomo jaki jest status wiadomości*

Mam nadzieję, że takie ulepszenie jest wystarczające.

*Wdrożyłem bardzo prosty mechanizm, który w pewnych sytuacjach (np. wysyłanie PW do kilku odbiorców lub usunięcie wiadomości przez jej odbiorcę, itp.) nie potrafi poradzić sobie z poprawnym odczytaniem statusu wiadomości. Funkcja "Śledzenie wiadomości" powinna poradzić sobie dobrze z tymi "trudnymi" sytuacjami i proszę jej używać od czasu do czasu.
Odpowiedz
W ostatnim okresie informacja o przeczytaniu lub nie PW była bardzo przydatna.
Dzięki.

Skocz do: