Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uwaga na niebezpieczne rurki fermentacyjne!!!
Exclamation 
Moderatorów prosze o wyrozumiałość jeśli to nie ten dział, to proszę o przeniesienie i jesli to możliwe - przypięcie tematu  jako że  jest to w interesie nas wszystkich.
TL;DR
rurki sie stapiają z korkami, jeszcze nie wiem gdzie je kupiłem ale jutro to ustale bo mam jednego podejrzanego (kupowałem w 2 sklepach internetowych i jednym stacjonarnym ostatnio)

A wiec jazda, po latach znów zacząłem robić wina i nabyłem mnóstwo nowego sprzetu gdyz stary lata temu rozdałem. Po fermentacji około 4 tygoodni (nie przy oknie i w nienasłonecznionym pokoju) dzis chcialem przelac winko do innego balonu przy okazji spuszczania znad osadu. zauważyłem że rurka jest mocno "sklejona" z korkiem, ja ją ciągne a ta bestia nie chce wyjść tylko niczym gumka ciągnie się z oporem. Okazało sie koniec koncowze posiadam 2 takie felerne rurki obie z napisem "Made in Italy" bez naklejki z kodem kreskowym czy danymi producenta. Są one jak na obrazku 6-komorowe podobne do tych biowinowskich z tym że odrobine mniejsze. Nie maja żadnych stempli atestow itp. Jutro na gorącym uczynku sprawdze sklep gdzie byc moze je kupilem. Mówię być może gdyż w ostatnich 2 miesiacach kupilem okolo 30 rurek na allegro i ktos mi mogl wlozyc te 3 do paczki zamiast innych a i tak bym sie nie zorientowal. Poki co jesli stwierdzicie ze macie takie wywalcie je nim to ustrojostwo zrobi cos złego z waszymi winami. Sprawdzilem inne rurki nie robią takich fiku miku wiec zakładam ich bezawaryjnosc. Moze dramatyzuje za bardzo ale juz mam w plecy 2 korki i 2 rurki, nie mowiac o stratach moralnych :D
Na ostatnim zdjeciu widac je w towarzystwie biowinu ale tych jeszcze nie uzywalem tylko na razie poddalem "kwarantannie" pozniej je przetestuje czy tez nie sa dotknięte tą zarazą...

[Obrazek: 1.jpg] [Obrazek: 2.jpg] [Obrazek: 3.jpg] [Obrazek: 4.jpg] [Obrazek: 5.jpg] [Obrazek: 6.jpg] [Obrazek: 1.jpg]

Proszę o poprawną pisownię - TWA
Odpowiedz
Niesamowity chłam. Wręcz nie do pomyślenia.
Mogła ulec rozpadowi/degradacji ( jakiś plastik w stylu czystego PLA do druku 3d ).
Albo w gorszym przypadku reagowała z korkiem ( mogły się wydzielać jakieś związki które przeniknęły do wina ).

Troche to wygląda jakby ją ktoś spsikał rozpuszczalnikiem.
Odpowiedz
Thumbs Down 
Bylem w Twoim Browarze i generalnie zbyli mnie ciepłym moczem. Niby kierownika nie  ma na wakacjach a "ja tu jestem zielony". Na stanie mają rurki "made in Italy" ale już nie identyczne z tymi co ja miałem, w każdym razie bez oznaczeń o przydatności w przemyśle spożywczym, ale za to wszystko inne się zgadza z tymi moimi trefnymi, czyli wysoka przeźroczystość, kraj pochodzenia i cienkie ścianki, także omijać ten sklep, a przynajmniej ichnie rurki bo to wam tylko zrobi problem.
Odpowiedz
Będziesz ich jakoś ciągał za te rurki czy odpuścisz temat? Przez takie coś mogło Ci się spieprzyć wino, ja bym im tego nie popuścił :) Jeśli masz oczywiście dowody że to od nich, chociażby paragon, pracuję w sklepie i za takie coś możesz się nawet odszkodowania starać.
Odpowiedz
To samo mnie się przydarzyło w tym roku. Dokładnie taka sama rurka!
Odpowiedz
Te z browinu mają taki symbol "®", to jest dowód na to że to produkt atestowany. Więc spokojnie, ja sam ich używałem i nigdy nic złego się z nimi nie działo.

Skocz do: