Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z winem z soku wiśniowego NFC
#1
Cześć! Piszę w imieniu wuja, który postanowił ponad 3 miesiące temu nastawić wino z soków tłoczonych z wiśni. Miał tego soku 10 litrów i dodał do niego 3 litry wody, 4 kg cukru i drożdże turbo. Po prawie trzech miesiącach postanowił zlać to wino. Niestety paskudnie było je czuć drożdżami i było nie klarowne ale za to bardzo słodkie i słabe. Wuj postanowił pozbyć się drożdży pirosiarczynem potasu, dodał także klarowin. Po około dwóch tygodniach zlał to wino. Pozbył się smaku drożdży i wino się wyklarowało ale nie smakuje zbytnio winem. Powstał raczej lekko alkoholowy słodki wiśniowy napój. Wujek powrotem wlał ten napój do gąsiora i wlał do niego normalne drożdże winne. Cukromierz jak mówił wpadał mu prawie cały, zatem tego cukru jest dosyć sporo.  Efekt tego jest taki, że wino nie chce ruszyć. Czy da się to jakoś jeszcze uratować?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Ile tej siarki tam dał. Napisz dokłądnie co zrobił jaką ilość dał. Jaką część opakowania etc.
Ja nie pomogę bo ja nigdy nie siarkuję ale koledzy z tegp forum będą wiedzieć czy jeszcze da się tam jakieś życie wykrzesić.

Niepotrzebnie to siarkował teraz to faktycznie może być ciężko to ruszyć. Zasadniczo było to spokojnie do uratowania.
Odpowiedz
#3
Siarki dał 2g a klarowinu nie pamięta ale z pewnością proporcjonalnie do ilości posiadanego wina według instrukcji na opakowaniu.
Odpowiedz
#4
(24-05-2021, 09:38)Arkadiasz napisał(a): Cukromierz jak mówił wpadał mu prawie cały, zatem tego cukru jest dosyć sporo.  

Cukromierz ma to do siebie że jak cukru jest sporo to sobie pływa ledwo zanurzony a jak cukru mało to tylko końcówka wystaje. Więc jakaś nieścisłość tu jest skoro napój jest słodki. Zasiarkowane też solidnie .
4 kilo cukru (plus ten w soku ) na 15,5 litra to też za dużo nawet na drożdże turbo. Podejrzewam że drożdże przerobiły ile mogły i zostało sporo cukru resztkowego. Czy wino jest słabe ? Niech se wujek walnie 2 szklany na czczo i wtedy się wypowiada :)
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!


\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....Skocz do: