Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie praktyczne rozwiazania w kuchni
Witam wszystkich. Obecnie jestem w trakcie projektowania mebli do swojej pierwszej kuchni na wymiar ( do tej pory jedynie wynajmowałem tak więc musiałem dostosować się do tego co już było w nieruchomości). Jakie są praktyczne rozwiazania w Waszych kuchniach? Co warto jest jest zamontować , a co niekoniecznie? 
Pod katem wygody uzytkowania ale również i łatwości sprzątania.
Odpowiedz
Zawiasy i prowadnice Blum.
Cargo.
Szuflady zamiast zwykłych szafek.
Możesz fronty mieć bez uchwytów. Albo takie rowki, albo możesz z Bluma mieć, że wciskasz i się szafka otwiera.
Piekarnik w słupku, nie trzeba się schylać.
Piekarnik niech ma jakieś mycie, może piroliza. Żałuję że u nas tego nie ma.
Jeśli chcesz zmywarkę, to 60cm. Więcej się do niej zmieści. Tabletki do zmywarki zamówiłem na alledrogo. 500 tabletek za jakieś 75 zł. Jakiejś specjalnej różnicy między tymi a tymi z biedry nie widzę. A jako że tanie, to wrzucam je czasem do spłuczki. Można też do czyszczenia pralki.
Blaty wybierz gładkie, dzięki temu tak się nie będą brudzić.
Więcej gniazdek. Część sprzętów jest na stałe podłączona. Więc jak jest więcej gniazdek to nie trzeba nic odłączać.
Piekarnik niech ma prowadnice. Wygodne to to.
Nie bierz okapu który jest po skosie. My mamy apko (polska firma) i mycie jest niewygodne. Brat ma taki płaski, to tam nawet można coś na nim postawić.
Maszynkę do makaronu marcato bierz razem z silnikiem, wyjdzie taniej.
U nas mikrofalówka też jest pod zabudowę, ale to od razu braliśmy żeby wyglądem pasowała do reszty. Z mikrofalówki mało co się korzysta, to wzięliśmy taką co po prostu odgrzewa, bez dodatkowych programów.
Ze sprzętów pod zabudowę to wydaje mi się że ekspres do kawy jest bez sensu. Zwykły dużo miejsca nie zajmuje, a łatwiej się obsługuje (u nas automat nivona, a pod zabudowę to tylko filmiki widziałem).
Metalową płytę gazową chyba łatwiej doczyścić, a w każdym razie tak na niej smug nie widać.
Do czyszczenia kamienia (np z armatury czy kabiny prysznicowej) można użyć mieszanki z octu i kwasku cytrynowego. Żeby tak nie było czuć octu, to można do słoika wrzucić skórki cytrusowe i zalać je octem.
Zelmer jest teraz hiszpański albo portugalski. Jakieś 2 lata temu odkupili od Niemców.
Robot planetarny jest super. W mniej niż 10 minut ciasto na makaron czy pierogi gotowe. Ubije też śmietankę na masło.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Skocz do: