Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początek sezonu 2022
Sądząc po zdjęciach, fajna lokalizacja - stok i rzeka w dole
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
(03-05-2022, 21:26)Pol napisał(a): Po ostatnich nasadzeniach (140 szt.) mam 230 winorośli. Sadzonka kosztowała 13 zł. 
Zweigelt też się wyrwał

Co do pogody, mam nadzieję że tej wiosny obejdzie się bez przymrozków. W mojej lokalizacji to największy problem.

Pozdrawiam

Pol

Ceny faktycznie wywindowały strasznie.
Moim zdaniem już po przymrozkach.Pewnie trafi się coś przy gruncie,ale armagedonu nie przewiduję...;)

Rozumiem,że Muscaris z Johanem wytrawny?

U mnie też pierwsze "większe" butelkowanie.

W moim przypadku Muscaris i Solaris słodki.

Ach zobaczymy co ten rok przyniesie!?...;)

W tym roku wszystkie krzewy mam wyprowadzone do formy,więc jak nic nie pierdzielnie,to powinno być sporo wina...! ;) i oby na poziomie!!!! Heart
 Pozdrawiam
 Narc

Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy...
Odpowiedz
Włodek a zarejestrowałeś winnicę? Czy masz to zamiar wszystko sam wypić? :P
Quidquid agis prudenter agas et respice finem.
Burčiak čisti krv, ale špini nohavice.
Odpowiedz
:pijemy: A to trzeba rejestrować?
 Pozdrawiam
 Narc

Odpowiedz
(03-05-2022, 23:00)maciek19660714 napisał(a): Sądząc po zdjęciach, fajna lokalizacja - stok i rzeka w dole

Gdybym miał działkę 1500 m dalej i 30 m wyżej pewnie bym poszedł w ślady Narca. Moje wzgórze wyniesione jest ponad rzekę jakieś 25 m. Na wyżej położonym terenie przymrozki nie są groźne, widzę to po orzechach włoskich.

Na małą skalę pozostaje zraszanie, tak to wyglądało dwa lata temu.

(04-05-2022, 10:21)narc81 napisał(a):
(03-05-2022, 21:26)Pol napisał(a): Po ostatnich nasadzeniach (140 szt.) mam 230 winorośli. Sadzonka kosztowała 13 zł. 
Zweigelt też się wyrwał

Co do pogody, mam nadzieję że tej wiosny obejdzie się bez przymrozków. W mojej lokalizacji to największy problem.

Pozdrawiam

Pol

Ceny faktycznie wywindowały strasznie.
Moim zdaniem już po przymrozkach.Pewnie trafi się coś przy gruncie,ale armagedonu nie przewiduję...;)

Rozumiem,że Muscaris z Johanem wytrawny?

U mnie też pierwsze "większe" butelkowanie.

W moim przypadku Muscaris i Solaris słodki.

Ach zobaczymy co ten rok przyniesie!?...;)

W tym roku wszystkie krzewy mam wyprowadzone do formy,więc jak nic nie pierdzielnie,to powinno być sporo wina...! ;) i oby na poziomie!!!! Heart

Chyba będziesz musiał sprzedać, inaczej trudno będzie utrzymać pion :D A właśnie co z przechowalnią, piwnicą, przy takich ilościach jest niezbędna. Moje białe jest półwytrawne. Co do przymrozków obyś miał rację.
Odpowiedz
Jestem w trakcie szykowanie małej przetwórni,Pol.
Zapraszam na jesień...;)
 Pozdrawiam
 Narc

Odpowiedz
(04-05-2022, 12:52)Pol napisał(a):
(03-05-2022, 23:00)maciek19660714 napisał(a): Sądząc po zdjęciach, fajna lokalizacja - stok i rzeka w dole

Gdybym miał działkę 1500 m dalej i 30 m wyżej pewnie bym poszedł w ślady Narca. Moje wzgórze wyniesione jest ponad rzekę jakieś 25 m. Na wyżej położonym terenie przymrozki nie są groźne, widzę to po orzechach włoskich.

Czyli rzeka w Twoim przypadku nie pomaga. Tak czy siak, stok zapewne robi robotę... O ile nachylenie południowe oczywiście.

Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
(06-05-2022, 21:49)maciek19660714 napisał(a):
(04-05-2022, 12:52)Pol napisał(a):

Czyli rzeka w Twoim przypadku nie pomaga. Tak czy siak, stok zapewne robi robotę... O ile nachylenie południowe oczywiście.

Rzeka niesie za mało wody. Stok jest nachylony na północny zachód, mimo to vinifery (Pinot Noir i Zweigelt) poradziły sobie nie najgorszej nawet w słabym, zeszłym sezonie. 
Odpowiedz
Zapewne tak - za mało wody...
Zweigelt także i u mnie poradził sobie bardzo dobrze!
Z Pinot Noir zrezygnowałem z zeszłym rokiem, ponieważ osypywał się i nie mogłem sobie z tym poradzić.

Skocz do: