Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
głóg - fotografia
#1
Witam!
Nie wiem gdzie szukać. Znalazłem już fotografię róży - obu gatunków, szukam fotografii głogu (owoców oczywiście!!!). Czy ktoś z Państwa spotkał się z fotką owoców głogu tu na Forum? A jeśli nie - to gdzie szukać?
Będę wdzięczny za informację!
NOTOS :fajka:
Odpowiedz
#2
Witam!

W przepisach szczegółowych witryny old.wino.org.pl są zdjęcia

http://www.old.wino.org.pl/frames/glog.html

Chyba starczy?
Loty widokowe paralotnią - lubię bujać w obłokach
Odpowiedz
#3
Swoją drogą może to dobry pomysł? Stworzenie takiego FAQ z mniej popularnymi owocami?
Coś na zasadzie: tak wygląda czeremcha dzika, tak zwyczajna, tak głóg dwuszyjkowy a tak jednoszyjkowy, tarnina, lubaszka, etc.
Ubiegając odpowiedzi, że jest google - bardzo ciężko jest znaleźć w necie zdjęcia owoców - z reguły jeśli są, to są to zdjęcia kwiatów.
Tak czy inaczej, polecam ci NOTOS google, tylko zastosowany elastycznie. Wchodzisz na

http://www.atlas-roslin.pl/index.html

wynajdujesz interesującą cię roślinę, sprawdzasz nazwę łacińską, i wio, wrzucasz dopiero to do google - najczęściej udaje się znaleźć jakieś zdjęcie.

/sasza
Odpowiedz
#4
No i o to mi chodziło. Zobaczyć z bliska, te fotki na głównej stronie znalazłem, ale chciałem zobaczyć z bliska, żeby wiedzieć co zbieram. Dzięki za rady wszelkie!
Pozdrawiam niezmiennie!
NOTOS :fajka:
Odpowiedz
#5
No i jeśli dobrze widzę - to róża jedna i druga różni się owocem ale obie mają kolce na gałązkach, natomiast głóg choć do jednej róży podobny, to kolców krzew nie ma?
Odpowiedz
#6
A u nas głóg nawet na Rynku rośnie. Tylko cholera, pilnują drzewek (mamy policyjny system monitoringu w śródmieściu). Ale na peryferiach miasta (myślę, że w innych też) rośnie głóg, gdzie popadnie. Najczęściej w parkach, zieleńcach, dziczejących lasach mieszanych, przy drogach. Jest tego - przynajmniej w okolocach Gorzowa i sąsiednich miast - full. A 25-litrowy baniacz czeka już na głogowy zbiór... :tancze:
Odpowiedz
#7
a takie winko z głogu jaki ma smak ???
do czego podobny no i co z kolorem ???
Odpowiedz
#8
Cytat:Wysłane przez NOTOS
głóg choć do jednej róży podobny, to kolców krzew nie ma?
Ma, ale inne. Nie ma hakowatych wytworów skórki, lecz znacznie dłuższe (ale nie tak długie jak tarnina czy rokitnik) kolce pędowe.Skocz do: