Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JESIEŃ - Ochrona przed ptakami (Siatka i inne gadżety)
Jastrząb

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Myszołów

Odpowiedz
Orzeł

Odpowiedz
Pustułka

Załączone pliki Obrazki

Odpowiedz
I ostatni postrach naszych ptaszków- Sęp płowy

Odpowiedz
Witam
Fajne ptaszki! Prosił bym jeszcze o jakiś wymiar np. rozpiętość skrzydeł,
Dla modelu oczywiście.
Wacek
Odpowiedz
Super.
Dzięki za sylwetki
Czy mógłbyś spróbować naszkicować, jak już wspomniałem ptaszka składającego się z dwóch elementów tj skrzydeł i korpusu. W wąskiej szczelinie u góry korpusu przekłada się skrzydła i ptak jest 3D.
Tak było w oryginale.
PZDR
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Tomisław
... Czy mógłbyś spróbować naszkicować, jak już wspomniałem ptaszka składającego się z dwóch elementów tj skrzydeł i korpusu... PZDR

Przygotowałem sylwetki na podstawie zdjęć (przyciemniając i robiąc duży kontrast).
Podział ptaka na "czynniki pierwsze" pozostawię chyba komuś posiadającemu zdolności artystyczne.
A może sam spróbujesz na podstawie tych sylwetek?

Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
W uzupełnieniu informacji o sylwetkach, chciałem dodać że wszystkie wymienione gatunki ptaków powinny odstraszać szpaki (lub inna owocożerną drobnicę).
Dobrą metodą jest umieszczenie czarnej wyciętej sylwetki na kawałku folii lub szkła i umiesczenie jej w pobliżu winnicy tak aby była dobrze widoczna z daleka. Wielkość sylwetki nie ma znaczenia, ważne są proporcje.
Dla purystów podaję podstawowe wymiary w cm - długość ciała i rozpiętość skrzydeł:
jastrząb 48-66; 96-120
pustułka 32-39; 68-82
kania rdzawa 60-66; 145-170
błotniak stawowy 48-60; 110-140
myszołów 50-57; 110-135
kobuz 30-37; 70-84
sęp płowy 95-110; 240-280
orzeł przedni 76-93; 190-230

Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
Widziałem takiego ptaszka, który miał skrzydła na zawiaskach i system sznurków taki, że podczas wiatru imitował prawdziwy lot, coś takiego było by idealne dla naszych potrzeb. Problemem może być wykonanie, ale idąc za hasłem - „ prasy, beczki oraz inne akcesoria”, może Mariusz dałby się namówić na jakiś prototyp.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Jak juz gdzies wczesniej wspominalem, uzywalem przeroznych drapieznikow, i ptakow i wezy i wszelkie inne strachy. Na nic. Moze , cholera, amerykanskie ptaszyska sa tak inteligentne, ze nic ich nie przestraszy. Mimo wszystko pomysl z siatkami jest chyba najpewniejszy.
Odpowiedz
Twoje doświadczenia Slav nie są zachęcające. Myślę jednak, że warto próbować, może nasze szpaki są mniej asertywne. Warto zastanowić się nad sprowadzeniem ptaszka drapieżnego, o czym pisałem na początku. Nie jest to bardzo trudne, a na pewno efektywne. Nad moim siedliskiem często widzę jastrzębie wyczyściły okoliczny teren z ptactwa domowego, szpaków też nie widać. Sowa pójdźka lubi towarzystwo ludzi, gnieździ się często na strychach lub pod dachem. Gdyby ktoś był zainteresowany planem budki lęgowej dla tego ptaszka to mogę spróbować przesłać. A może znalazłby się jakiś zdolny stolarz?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Pomysl dobry, tylko niestety nierealny w mojej strefie klimatycznej, bo tu sowy sie nie legna. Jesli juz, to tylko orly i sokoly, ale one zeruja poza obrebem miasta. Orly maja wbrod zajecy, a sokoly poluja glownie gleboko i wysoko w gorach na male chipmunki. W miescie wiec bezkarnie kroluja szpaki, wroble i sroki. Jastrzebi nigdy tu nie widzialem.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Pigwa
(...) Moze , cholera, amerykanskie ptaszyska sa tak inteligentne, ze nic ich nie przestraszy.

Heh, a może jest akurat odwrotnie ? :chytry:
Albo amerykańskie drapieżniki są leniwe :hahaha:
Odpowiedz
Pigwa
W Sochaczewie po Warszawą działa, ten system.

Co do sylwetek lisów to podobno zapach lisa jest tu najważniejszy (chodzi o zające)
Kto ma lisią misurkę lub kołnierz z lisa może spróbować, uwentualnie lisi mocz.
PZDR
Odpowiedz
Panowie i Panie
Czuję się durnowato ze swoimi radami.
Zajrzałem dzisiaj na stronę
http://www.winogrona.org/modules.php?nam...wforum&f=8
a tam temat wałkowany dwa tygodnie wcześniej.

Jest mi głupio szczególnie,że praktycznie powielałem pomysły innych np TomkaK
"Pomysł jest stosowany dość powszechnie. Sylwetki (najczęściej małych drapieżników - pustułki lub krogulca) są umieszczane na osłonach dróg szybkiego ruchu, w supermarketach, na lotniskach. Są skuteczne. Dodatkowo w podczas masowych nalotów stosuje się niekiedy odtwarzanie głosów ptaków drapieżnych.
Chyba warto pomyśleć o malowaniu (wycinaniu z papieru) zanim przylecą, skądinąd sympatyczni amatorzy winogron.
Służę wzorami sylwetek.

TomekK

PZDR
Odpowiedz
Odstraszacze ptactwa, głównie szpaków

http://www.birdgard.com/products.html

W pierwszej fazie bardzo skuteczne, póżniej szpaki nieco sie przyzwyczają. Obserwacje dotyczą ochrony czereśni i wiśni.

Skocz do: