Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZY MOŻNA ROBIĆ TRUSKAWKOWE Z SZYPUŁKAMI ???
Witam
Mam problem, bo mam 40kg truskawek, alenie mam czasu na obieranie bo muszę pilnie wyjechać. Jak wrócę to z truskawki będzie szmelc i pomyślałem sobie że może nie oddzielać szypułek
Czy ktoś fermentował truskawki z szypułkami, czy wpłynie na smak i końcową jakość wina. Mam zamiar fermentować miazgę 2-3 dni i sądzę/mam nadzieję że nie spartolę wina
Proszę o PILNĄ odpowiedź, bo czas mnie nagli
Odpowiedz
a może umyte bys prasa potraktował?
Odpowiedz
To świetny pomysł, tylko nie mam prasy
Temat już nieaktualny. Żona okazała się świetną obieraczką szypułek. W ciągu 2,5 godziny obrała mi te nieszczęsne 40kg.
Ale i tak mnie ciekawi czy byłby posmak
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez majchal
Ale i tak mnie ciekawi czy byłby posmak

tez jestem ciekawy...bo jezeli nie bedzie to przeszkadzalo to moze byc wielka oszczednosc czasu...
Odpowiedz
:niewiem: chyba nigdy się tego nie dowiemy
Odpowiedz
Myślę , że krótka fermentacja w miazdze (2-3 dni) nie miała by znaczącego wpływu na trawiasty smak. Może ktoś nastawi mały eksperymencik dla zaspokojenia ciekawości forumowiczów.
Wczoraj postawiłem truskaweczki w fermentatorze ale odszypułkowane.:helo:
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Nastawione
Odpowiedz
Pytałem, bo mi też się wydaje, że nie miałoby to wpływu na smak. Fermentacja truskawki z Pektopolem przebiegła w czasie kilkunastu godzin. Coś mi się zdaje że za rok nie będe obierał. Oszczędność czasu jest wielka, ale również kręgosłupa, paznokci i stosunków rodzinnych
Jako ciekawostkę powiem, że z 30kg truskawek ( około 10 poszło na dżem i sok ), uzyskałem około 21L soku. Bez prasy. Po wielkich kombinacjach uzyskałbym jeszcze z 1-2L soku, ale lenistwo wygrało z wydajnością
Odpowiedz
A propos paznokci - polecam rękawiczki chirurgiczne a co do stosunków rodzinnych to w naszym wypadku okazało sie, że odszypułkowywanie truskawek łączy niczym drzewiej darcie pierza. Obrobienie 16 kg zajęło nam cały mecz Niemcy - Szwecja. :lol:

Skocz do: