Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy admin
Kilka dni temu, niejako niepostrzeżenie ShRon został nowym administratorem na forum. Obiecał, że nawet będzie robił systematyczne back up'y naszego forum. Niech tak trzyma:spoko:
Odpowiedz
Mam nadzieje ze sie do czegos przydam ;)
PS. Dla scislosci, to ustalilismy z gregiem, ze ja udostepnie miejsce u siebie na serwerze a on zrobi skrypt do cotygodniowego wrzucania kopii bezpieczenstwa
Odpowiedz
Oho!!! Już jeden na drugiego paluchem pokazuje ;-)
I jak coś znowu walnie ... tia ...

Skoro mamy drugi serwer fizyczny to może byście pomyśleli o jakkimś mirroring'u?? Już bywało, że strona i forum leżały z powodów od nas niezależnych. Ostatni raz to chyba jakas koparka sobie o nas przypomniała.
Odpowiedz
hehe. Bynajmniej nie chodzi o pokazywanie paluchami, jest to poprostu jego propozycja na rozwiazanie problemu backup zdalnego (z ktora ja sie oczywiscie zgadzam). A jak cos znowu padnie to bedzie backup na serwerze grega i na moim ( w najgorszym przypadku dane beda nieaktualne o tydzien). To bedzie takie polowiczne rozwiazanie mirroringu, gdyz normalny dosyc mocno by obciazal lacze.
Jak greg sie zgodzi to mozna do mnie przysylac kopie codziennie w nocy, w koncu to tylko paredziesiat mega.
PS. Jak juz to ruszy to mozna zrobic u mnie poddomene backup.wino.org.pl gdzie by sie wchodzilo w razie awarii
Odpowiedz
W sumie moze dalo by sie zrobic mirroring online.
Musze tylko poszukac jak to software'owo rozwiazac, cos ala CVS.
Odpowiedz
Chyba szybciej wino zrobię niż nadążę za waszą wymianą zdań....
Jako totalny ignorant rozumię, że wszystko jest OK, a może być tylko lepiej? Chyba się nie mylę??:uff:
Odpowiedz
Najważniejsze, żeby systematycznie archiwizować forum! Toż to kopalnia naszej wspólnej wiedzy, która nie może przepaść!

Skocz do: