Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka to odmiana i jakie winko z tego? + NOWY PROBLEM
No bo piro to dałeś akurat tyle, żeby zatrzymać te 13l miazgi.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez moonjava
1. Kiedy rozgrywa sie akcja utworu? (właściwie to dramatu)

2. Jaka jest temp. miazgi?

1.
9-9-2006 zrobiobna miazga 13 l (ok 13blg) + 2g piro + pożywka kompleksowa MAXAFERM, bez cukru) i dodane na koniec drożdże

10-0-2006 kolejne drożdże

2.
Temperatura pokojowa ok 20 stopni celsjusza.
Odpowiedz
W punkcie 1 drożdże dodane stanowczo za szybko.
W punkcie 2 drożdże dodane prawdopodobnie za szybko ;)

Jeżeli siarkować miazgę to odczekać przynajmniej 24h (a i 48 nie zaszkodzi) a przed dodaniem drożdży przewietrzyć (natlenić) miazgę.
IMHO skoro dodajesz do miazgi silne aktywne drożdże, to siarkowanie jest zupełnie niepotrzebne.

Krzysztof
Odpowiedz
Rozumiem.

Wniosek- natlenić i odczekać jeszcze z dzień?

Dzięki!
Odpowiedz
Ten jeden dzień już odczekałeś - wszak dzisiaj jest już 11.09 - natleń miazgę i dodawaj drożdży.

Krzysztof
Odpowiedz
I wymieszaj wszystko dokładnie przed dodaniem drozdzy. I bądź cierpliwy ;)
Odpowiedz
Spoko wymieszam wymieszam - mieszanie to jedyny sposób natleniania jaki w tej chwili mam.
Odpowiedz
... awwaria .. hakerzy.. sorryy
Odpowiedz
Gandalf czasami wyskoczysz jak Filip z konopi.
Ja już przestaję Cię rozumieć .:niewiem:
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Odpowiadam: w czasie pisania komp dostał "kota"; włączyłem firewala;pytanko mam: Czy z "Swenson Red" można zrobić dobre wino?,Neidi ma to samo, jak sądzę,(sprawdzałem na www winogrona org,- to są winogrona deserowe),wino mi z nich wychodzi różowe..wskazówki przydały by się innym..
Pozdrawiam.
PS:tequila, jak stuknie Ci 60-tka, to +3.5 dioptrii masz jak w banku..
Odpowiedz
Miazgę (14l) przerobiłem na soczek wyszło dokładnie 8l (z praską było by 11 jak nic) drożdże właśnie się uwadniają - jutro po pracy będę wszystko wiedział.

Fermentował będę w 5l baloniku no i pozostałe 3l w 3l butli. Zastanawiam się również nad odłożeniem tych 3l na rozpuszczenie partii cukru i uzupełnianie ubytków.

Doradźcie czy fermentować 5 i 3 osobno i dolewać z 3ki do 5ki czy tylko piątkę i dolewać czysty sok nie fermentowany z 3ki?

Pytanko NR2.
Czy przy uwadnianiu drożdży aktywnych muszą się one całkowicie rozpuścić bo nie pamiętam jak się działo wczesnej ale ostatnia partia drożdżaków G-995, którą zakupiłem w browamatorze bardzo ciężko się rozpuszcza.:jezor:

Z góry dzięki kochani!
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Gandalf
Czy z "Swenson Red" można zrobić dobre wino?,Neidi ma to samo, jak sądzę,(sprawdzałem na www winogrona org,- to są winogrona deserowe),wino mi z nich wychodzi różowe..wskazówki przydały by się innym..

Dobre , to pojęcie względne , będzie napewno jedno z lepszych zrobionych z labruski. Niestety do wina zrobionego z typowych odmian przerobowych będzie mu daleko. Wyjdzie różowe ze względu na małą ilość barwnika i o landrynkowo-malinowym smaku i aromacie , takie podobne nieco do Carlo Rossi "rose" ;)

pozdrawiam

Kuba
Odpowiedz
Dziękuję,Olmek!!
Pozdrawiam!
Odpowiedz
DZieki wszystkim za pomoc.

Dzisiaj nastaw w 2 balonikach ruszył z kopyta aż wylazł (strasznie sie pieni jak na drożdże G-995).

Skocz do: