Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pieczęć lakowa
(18-12-2010, 20:43)pluton napisał(a): Hej,

tez mialem ( i mam) takie plany:
http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...#pid196148
tylko ciagle nie mam czasu :)
pluton

Pluton ja również wysyłałem zapytanie ofertowe to tej firmy której link przytoczyłeś w swoim wątku, ale ich cena była dużo wyższa i nie zawierała grafiki grona której ja użyłem nie mówiąc już o przestrzennym ułożeniu gron, a to właśnie najbardziej jest pracochłonne i podnosi koszt wykonania pieczęci.
Odpowiedz
(20-12-2010, 16:09)drajla napisał(a): Napisz jeszcze jak wylewasz lak, że otok jest taki okrągły.

Próbowałem różnych sposobów i ostatni zdał egzamin, a tak to sobie wymyśliłem.
Wylewam gorący lak na tekturę (np. pudełko po ciastkach), chodzi o to żeby lak jego nie zdeformował (cienki papier się mocno odkształca), a zarazem tekturę łatwo jest potem wygiąć aby odcisk ładnie odszedł od niej.
Ten sposób pozwala na wylanie ładnego okręgu, bez jego rozlewania się na boki. Potem chwilę czekam (wylewam kilka odcisków naraz), gdy lak trochę ostygnie przyciskam dość mocno pieczęć, lak spod pieczęci wychodzi po brzegach i tworzy się ładny otok.
Odpowiedz
A tu wrzucam kilka fotek efektu końcowego, czyli odciski już ładnie przystrojone na butelkach, albo odwrotnie butelki ładnie przystrojone odciskami. Odciski są idealnie dopasowane do butelek, udało mi się to poprzez podgrzanie ich suszarką - ładnie wtedy się wyginają.

Te butelki wędrują na stół w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia, gdzie będą :pijemy: z okazji chrztu mojej córeczki :)

Odpowiedz
(22-12-2010, 22:04)Maaro78 napisał(a): ...
Te butelki wędrują na stół w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia, gdzie będą :pijemy: z okazji chrztu mojej córeczki :)
Gratulacje.
:polewam:
Odpowiedz
Ja swoją pieczęć zamówiłem tutaj
http://www.grawerowanie.skorupski.eu/index.htm
Na pieczęci jest 21 liter / 3 wyrazy plus moje logo i kiść gronowa/ Dostałem wstępny projekt do akceptacji i po mojej drobnej korekcie, gotowy szkic. Cena była ustalona już wcześniej /120 zł/ i ilość grawerowanych znaków, ani ilość szkiców nie miała znaczenia, a u innego grawera i owszem, bo wycenił swoją pracę na 190 zł plus koszt wysyłki. Wpłaciłem kasę na konto plus 8 zł za wysyłkę, a pan obiecał zrealizować zamówienie zaraz po świętach. Dziś przesyłka dotarła, więc z czystym sumieniem mogę polecić tego fachmana.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Krokodyl to ja czekam zniecierpliwiony na zdjęcia z twojego lakowania.
Odpowiedz
(29-12-2010, 18:10)jamwnukers napisał(a): Krokodyl to ja czekam zniecierpliwiony na zdjęcia z twojego lakowania.

Zdjęcia już wrzucałem / Temat Enotech "kwiatka"/ na forum, ale tam była jeszcze pieczęć lakowa z allegro za 6zł :chytry: Obecnie żadne z moich win nie kwalifikuje się do butelkowania, więc co najmniej do wakacji przerwa techniczna i czas na uzupełnienie akcesoriów winiarskich. Zamówiłem właśnie chyba ze 3kg laku u naszego kolegi Michała/ Kwiatka/
Jeśli chcesz zobaczyć szkic to pisz na pw.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Takie sobie ozdobienie etykietą i pieczęcią wymyśliłem do mojej dr 2010

Takie buteleczki lecą na prezent a więc i dedykację można wpisać.
Etykietka trochę podpatrzona od mamcara
Odpowiedz
(29-12-2010, 18:10)jamwnukers napisał(a): Krokodyl to ja czekam zniecierpliwiony na zdjęcia z twojego lakowania.

Pieczęć wygląda tak, a lakowanie po wakacjach:)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
ale niestety ten link co podałes powyżej nie działa :( ojuż działa trza zmodyfikować troszke . A lak panowie to ile kosztuje ?
Odpowiedz
(19-07-2011, 03:17)Zico napisał(a): ale niestety ten link co podałes powyżej nie działa :( ojuż działa trza zmodyfikować troszke . A lak panowie to ile kosztuje ?

Widzę, że obecnie można zakupić i lak i pieczęć , więc drugi koszt przesyłki odpada.
Pozdrawiam

http://allegro.pl/wisniowy-lak-do-kopert...26976.html

http://www.skorupski.eu/
Odpowiedz
Witam
Chciałem zadać pytanie (nie widziałem jaki dział dlatego tutaj dałem) czy macie jakies techniki odciskania pieczęci lakowych?

Mianowicie w zeszłym roku jakoś łądnie mi szło a w tym roku poleciałem z pieczątka i kilka krotnie zdarzyło mi się że pieczątka przy odciąganiu z laku tak jakby rozerwała lak :>

Z tego co mi się wydaje to za ostro rozgrzałem lak i za szybko przyłożyłem pieczęć?

Wiem że niektórzy z was korzystają z pieczęci dla ozdoby butelek dlatego chciałem byscie opisali jak to robicie ? Czy schładzacie pieczątkę albo ją zwilżacie wodą? Czy sedno lezy w czasie przyciśnięcia albo temperaturze?

Pewnie wszystko po trochu :> Ale może ktos ma swój sprawdzony sposób :)
Odpowiedz
Zajrzyj tutaj
Odpowiedz

Fajna taka pieczęć też sobie kiedyś takową ufunduję! Dzięki za pomysł i podpowiedzi jak się za to zabrać!
Odpowiedz
Witam
Chciałbym z lekka odświeżyć temat gdyż spotkałem się z dziwną rzeczą odnośnie laku.
Mianowicie potrzebowałem uszczelnić dymion lakiem to oblałem po krawędziach podgrzany lak, tylko dodałem odrobiny kleju (ten klej co służy do pistoletów na podgrzanie) chciałem żeby pieczęć była elastyczna. No i niestety po miesiącu gdy chciałem zrobić 1 zlanie natrafiłem na coś takiego:

[Obrazek: aaasss.jpg]
[Obrazek: aass.jpg]

Lak był bardzo kleisty i bardzo brudził nie wiem czy to za sprawa CO2 które miało z nim kontakt od wina czy coś innego ? Jednym słowem podsumowując Lak z klejem do pieczęci tak a do uszczelniana dymiona Nie!

P.S.
Czy ktoś uszczelniał dymion samym lakiem bez dodawania kleju i czy miał podobny przypadek? (Ja obecnie by uszczelnić to korek sylikonowy obwiązałem taśmą i działa jest szczelny, i nie ma sensu dawać laku.

Odpowiedz
Tak uszczelniałem lakiem rurkę w wiaderku fermentacyjnym nie było problemów ale też czas był krótszy.
Odpowiedz
Mam u siebie 1 butelkę starego wina, gdzie korek zalany jest gliceryną, ostatnio jak sprawdzałem w całkiem dobrym stanie był choć, wino z 1986r. Tak jak ty zrobiłes, nie próbowałem. Jakoś nie chcę mi się wierzyć, że co2 rozpuściło klej z lakiem, może jest inna przyczyna.
Odpowiedz
A czy wykonujecie jakieś specjalne zabiegi ze szkłem, żeby lak dobrze trzymał się butelki? Czy tylko szkło ma być czyste i suche?
Odpowiedz
Witam serdecznie, odświeżam temat. Czy ma ktoś sprawdzone miejsce, gdzie w ludzkiej cenie można wykonać taką pieczęć?
Odpowiedz
Zobacz tu
http://www.lakowe.3dforms.eu
Odpowiedz
Witam. We Wrocławiu na al. Boya Żeleńskiego koło poczty. Robią tam pieczątki, do laku też. Cena chyba około 80 zł.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Uuu, dzięki - cena całkiem przystępna, myślałem że to drożej kosztuje. We Wrocławiu to też wygląda ciekawie: http://www.polger.wroc.pl/index_oryg.html
Strona koszmarna, ale galeria robi wrażenie.
Odpowiedz
Ja sobie też zamówiłem Pieczęć ale dużo "biedniejszą" bo do innych rzeczy niż wino potrzebowałem :)
Teraz na wesele (swoje) zamierzam sobie zamówić żeby ładnie sobie wino zalakować.
Twoja Mariuszu wyszła super.

Co do samego lakowania - najlepiej nagrzać lak w tygielku i lekko ostudzony wylewać na butelki(ja na sznureczki wylewałem) i wtedy odciskać pieczęć.

Początkowo zapalniczką go przytapiałem, kapałem na butlę i odbijałem ale bardzo się rozlewał lak wtedy.

A jak coś to mam świetnego sprzedawcę/wykonawcę takich pieczęci i za ok 100-200 zł może pieczęć zrobić
Odpowiedz
Ja zamówiłem na alledrogo. Kosztowała mnie tylko 14,9PLN. Wysokość 7cm, średnica 2,5cm. Drewniana rączka. Do odbijania służy gumka.

Taki jest projekt mojej pieczęci:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04e1...e405f.html

Odcisk zrobiony w plastelinie. Nie udało mi się wstawić zdjęcia do postu(żadnym sposobem, więc wstawiłem link).

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Nieźle. W czym robiłeś projekt?
Odpowiedz

Skocz do: