Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Borghetti (także Kahlua i Tia Maria)
Roztopionej w kąpieli wodnej, dodaje się na smaka :hahaha:
Odpowiedz
Szukając pomysłu na nową nalewkę odgrzebałem ten stary temat. Przygotowałem sobie już wszystkie składniki na TIA MARIA, ale coś mnie niepokoi. A mianowicie ilość kawy. 75g??? Toż to prawie cały zakupiony dziś przeze mnie słoik!!! Czy tego nie będzie za dużo? Czy ktoś tę nalewkę kiedyś robił?

Proszę o szybki odzew, bo mi woda stygnie! :lol:
Odpowiedz
Z braku odzewu nastawiłem próbkę CIOCI MARII według przepisu:

- rum korzenny Capitain Morgan: 250ml
- kawa rozpuszczalna: 25g
- wanilia: 1/2 laski
- migdały słodkie, zmielone: 25g
- woda: 200ml
- cukier brązowy z trzciny cukrowej: 200g

Miesiąc w butelce, potem filtracja, a następnie zgryzota... że nastawiłem tak mało! :lol:
Odpowiedz
Na początku wątku Pigwa podaje przepis na Borghetti, później identyczny przepis na Kahluę, a to w oryginale nie są identyczne wynalazki. Czyli tak właściwie któremu jest ten przepis (przepisy) bliższy. Widzę, Pigwa podaje nie będzie to dokładne Borghetti.

Przepis pierwszy:
Cytat:Wysłane przez Pigwa
Może nie będzie to dokładne Borghetti, ale ja robię tak:

3 szklanki wody,
1/2 szklanki kawy (instant),
3 szklanki cukru,
1/2 laski wanilii (przekrojonej wzdłuż),
1 litr wódki 45%.

W zagotowanej wodzie rozpuścić kawę i cukier. Po ostudzeniu syropu dodać wódkę i wanilie. Po 5 tygodniach usunąć wanilie i rozlać do butelek. Moja żona bardzo to lubi.

Przepis drugi:

Znalazłem.
KAHLUA
1 l. wódki 45%,
1/2 szklanki kawy instant,
1/2 laski wanilii przekrojonej wzdłuż,
0,5 l. wody,
0,5 kg cukru.
W zagotowanej wodzie rozpuścić całkowicie kawę i cukier i wystudzić. Dodać wódkę. Po 5 tygodniach usunąć wanilie i rozlać do butelek. Nadaje się do spożycia natychmiast.
TIA MARIA
Do zagotowanej wody dodać cukier i kawę do całkowitego rozpuszczenia. Po wychłodzeniu dodać mielone migdały i wanilie. Po 4 tygodniach usunąć wanilie i przefiltrować do butelek na kilka tygodni.
Tutaj nie podaje kiedy zmieszać z rumem, uważam że Po wychłodzeniu dodać mielone migdały i wanilie... i zmieszać z rumem, prawda?

Skocz do: