Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Trójniak] korzenny
Uważaj i na gwoździki i na goździki. Goździki są dość agresywne w smaku i zapachu. Jeśli dodasz, to kontroluj, czy miód nie robi Ci się nadmiernie goździkowy...
Odpowiedz
Cieślak mówi o 2-3 szt goździków na 10l brzeczki więc chyba to jest bezpieczna ilość? Dopytuję się tak o nie bo to fajny dodatek ale nie chcę mieć miodu "gwoździkowego"...
Odpowiedz
Ja nie przepadam, więc nie daję nigdzie, ale widzę na forum, że wszyscy starzy praktycy, także nalewkowi, stanowczo doradzają czujność.
Odpowiedz
Ja dodaje 5 goździków na 10 litrów miodu. Taki miodek wychodzi "miodzio" :spoko: Tylko dodawać nie przed czy w trakcie fermentacji czy sycenia, tylko po pierwszym zlaniu. Niewychodzi "goździkowy" wcale. Gdzieś w tle się przewija ale niezabija, ani smaku, ani aromatu miodu.
Odpowiedz
Pietia jeśli dodajesz do sycenia to z goździków nie zdąży się wydobyć charakterystyczna dla nich goryczka w takiej ilości by zdominować miód. A robiąc miód dla siebie możesz dawać te przyprawy które lubisz i smak i aromat których się spodziewać uzyskać. Choć nie wart za mocno naginać ilości już wypraktykowanych....

Skocz do: