Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miód + owoce
Planuje zrobic sobie miód pitny. Jakie owoce są najlepsze??
Odpowiedz
Wszystkie, które lubisz. Maliny, wiśnie, tarnina, roża, czeremcha, porzeczki, agrest, pigwowiec, jabłka, winogrona, bez czarny, gruszki, aronia, ... Czy wystarczy? Poczytaj na forum.
Odpowiedz
Najlepsze są nasze krajowe - jak mawiał Nikoś (Kariera Nikodema Dyzmy z Cz.Pazurą) i to przy miodach się sprawdza. Co do owoców egzotycznych to nie wiem - nigdy nie robiłem.
Odpowiedz
Miałem okazję pić z daktylami (daktylaka) też był dobry. Ale i tak wolę wiśnie z małym dodatkiem gryki.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez marecki85
Planuje zrobic sobie miód pitny. Jakie owoce są najlepsze??
Jezeli planujesz zrobić miód pitny, to z kąd to pytanie?? Poeksperymentuj z "czystym" miodem. Jeżeli wyniki będą niezadawalające (smakowo), to wtedy sięgnij po owoce. A z malin lub czeresni proponuję zrobić nalewke :spoko:
Odpowiedz
Miałem okazję pić trójniak tarniniak od Kubsona :1miejsce:,nastawiam właśnie taki ,ponieważ bardzo mi smakował.Hania [Han_ka ] też zachwyciła się tym smakiem na zlocie i zdaje się że coś takiego zaplanowała.

Zebrałem już tarninę i wkrótce działam , jeśli masz dostęp do tarniny spróbuj Pawel 1stGreen i Maciek OiM opisują tu jak :

http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...#pid158832

Skocz do: