Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista użytkowników - wyszukiwanie
Witam administracje ;)

Jak widac jestem nowy na forum, chodz jesli chodzi o czytanie to juz jakis tam staz mam, ale do rzeczy :

Mysle ze pomocne by bylo dolozenie do wyszukiwania w liscie użytkowników opcji : Miasto - mi chociazby pozwoliloby stwierdzic czy warto organizowac jakies akcje dla Opola i kontakt z winiarzami z miasta tez bylby ulatwiony.

Pozdrawiam

Valdgeer
Odpowiedz
A dlaczego chcesz ograniczać obecność na spotkaniach tylko dla opolan.
Czyżby reszta była niegodna ?
Uwierz, ludzie na tym forum potrafią przejechać całą Polskę aby wziąć udział w dobrej zabawie i nie ma znaczenia miejsce zamieszkania.
Odpowiedz
Pomijając kwestię organizowania zlotów - Boullii ma 100% rację - to pomysł Valdgeer bardzo mi się podoba. Szczególnie dla początkującym może to być pomocne gdyz łatwo będą mogli znaleźć jakiegoś forumowuicza ze swojej okolicy i go np. odwiedzić. Pamiętam ile dały mi wizyty u Wacka czy DarkaRz. Miałem to szczęście, że niedługo po zaistnieniu na tym forum był zlot w Białymstoku i tam ich ( i nie tylko ) poznałem. Tak więc pomysł mi sie bardzo podoba i jestem jak najbardziej za :spoko::1miejsce::brawo:
Odpowiedz
Już kiedyś o tym myślałam, chyba były nawet jakieś rozmowy. Problem polega na tym, że nie wszyscy chcą wpisywać miasto, także na ujednoliceniu pisowni (Kraków, krakówek, miasto wielkiej wieży, w-wa, w-w, a nawet WWL, czyli litery z tablicy rejestracyjnej samochodu). No i co powinny napisać osoby mieszkające w małej miejscowości obok miasta, jak choćby moje Ząbki?
A przy okazji, na zloty zjeżdżają się ludzie z różnych stron, odległość nie jest przeszkodą w spotkaniach.
Odpowiedz
Popieram w całej rozciągłości pomysł Valdgeera. Rozumiem też, że ujednolicenie pisowni, o czym pisze Frida, jest problemem.
Jakby było województwo to już można by poszukać bliższych znajomych na własną rękę przez PW.
Sprawę by rozwiązał obowiązek wpisywania województwa (pisownia? - wybór z listy rozwijanej i po sprawie).
Jest jeszcze inne rozwiązanie - przypiąć gdzieś na stałe wątek, nie wiem jak to nazwać, "tablica ogłoszeń" lub jakkolwiek, gdzie można by było zamieszczać zaproszenia typu: "forumowicze z opolszczyzny proszę napisać na mój PW - mam butel 34 l do opróżnienia przy ognisku"
Odpowiedz
A może wpisywać z jakiego powiatu się jest
Odpowiedz
Województwo + powiat?. Co szanowni Administratorzy na to?
Odpowiedz
A może po prostu wpiszecie się na mapę i zobaczycie kto jest blisko.

http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=4252
Odpowiedz
bardzo dobry pomysł z tą mapą
Odpowiedz
Mapa też jest nieobowiązkowa, a chyba nie o to Valdgeerowi (i innym) chodziło.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Valdgeer
...
Mysle ze pomocne by bylo dolozenie do wyszukiwania w liscie użytkowników opcji : Miasto
...

Można zrobić, tylko KTO to zrobi?
Prosta sprawa - trzeba napisać pewnie kilka(?) linijek kodu, przetestować czy działa i zgłosić się do Super Admina - grega_x.
Odpowiedz
Valdgeer chce w prosty sposób zlokalizować najbliższych forumowiczów, więc mapa jest rozwiązaniem.
Mapa, jak i podawane dane (miejsce zamieszkanie) są „dobrowolne” i nie wyobrażam sobie aby można było narzucić forumowiczom obowiązek podawania takich danych.
Odpowiedz
Boullii
100% zgodności w tym temacie

Załączone pliki Obrazki

Odpowiedz
Jeśli motor forum daje możliwość wyszukiwania rozszerzonego - to będzie 5 minut roboty. Jeśli trzeba coś dopisać - jedynie Greg albo Shron dadzą radę. Jutro widzę się z Gregiem, zagadam (jeśli nie zapomnę, rzecz jasna).
Odpowiedz
Kiedyś już o tym było. (http://www.wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=7260) Napisałem sortowanie po nazwie miejscowości, dodałem także drugiego editboxa do wyszukiwania po nazwie miejscowości. Wysłałem Gregowi, tylko nie pamiętam na jakiej wersji enginu, bo wtedy Greg zmieniał na nowy engine(wydaje mi się że wysłałem w obu)
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez alchemik
Kiedyś już o tym było. (http://www.wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=7260) Napisałem sortowanie po nazwie miejscowości, dodałem także drugiego editboxa do wyszukiwania po nazwie miejscowości. Wysłałem Gregowi, tylko nie pamiętam na jakiej wersji enginu, bo wtedy Greg zmieniał na nowy engine(wydaje mi się że wysłałem w obu)

Chyba zle zadalem zapytanie wyszukiwarce ze nie znalazla tego tematu, a naprawde szukalem, bo nie wierzylem ze nikt tego wczesniej nie chcial uzywac.

Odniosę sie tak zbiorowo do opinii :
- mapa - pomysl ciekawy, chodz ja bym raczej upraszczal procedury, tu trzeba sie znowu wykazac znajmoscia tematu i ogolnym obcykiem w tresci tego forum, a tego poczatkujacym (takim jak ja) brakuje
- sortowanie/wyszukiwanie w liscie uzytkownikow : jestem za dwoma wartosciami : wojewodztwo (to zalatwia nam pozycjnowanie malych miejscowosci) + miasto/wies/siolo ;) (doprecyzowanie), i lekko zahaczajac temat podany przez alchemika : algorytm wyszukiwanie zgrubsza najlepszy bylby chyba : wielkosc liter nie ma znaczenia + spolskawienie (ą = a, ę = e) na czas wyszukiwania zarowno zapytania jak i przeszukiwanej tresci - to zalatwi spora czesc roznych wpisow (np. kraków, krakow, Kraków itp) do tego wyszukiwanie niedokladne i juz na pewno wpisaujac np: Warszawa znajdziemy usera Frida w Ząbkach ;)
- nie chce sie ograniczac do opolan, a juz na pewno nie w spawie spotkan, chodzilo mi raczej o organizacje wspolnych akcji typu : zakup 30 fermentatorow z allegro, 100kg dzikiej rozy z forumowej akcji , 300kg winogron z podwroclawskiej plantacji itp. bo samemu to raczej koszta przesylek mnie z nich wylaczaja, oraz do zapytan typu : wiecie gdzie mozna samodzielnie nazrywac DR blisko opola ? itp ;)

Valdgeer
Odpowiedz
Pozdrawiam

Ja chciałbym uzupełnić swoje dane też -w tej chwili nie mam możliwości

Maciej
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez kryma
Pozdrawiam

Ja chciałbym uzupełnić swoje dane też -w tej chwili nie mam możliwości

Maciej
Po zalogowaniu kliknij na link http://www.wino.org.pl/forum/memcp.php?action=profile i uzupełnij właściwą rubrykę :)
Odpowiedz
Witam,
Prośba do Administratorów
Miałbym kolejną propozycję co do zakładki Lista użytkowników. Nie wiem jak innym, ale mnie wyświetla się 130 podstron. Wchodząc na ostatnią i chcąc skoczyć do 100 jest problem, bo wyświetlają się po 3 i >dalej. Czy nie można by na forum do wątków bardzo długich dać okienka skocz to strony z możliwością wpisu, albo suwaczkiem z numeracją. Lista użytkowników jest tego koronnym przykładem. Może chociaż tylko w tej części. Takie małe ułatwienie.

Jeśli dubluję czyjąś wypowiedź i jest to niewykonalne to serdecznie przepraszam, ale nie chciało mi się korzystać z opcji szukaj, bo nie jestem nigdy na 100% pewien czy wyskoczy mi to czego rzeczywiście szukam czy inna ciekawostka.

Pozdrawiam
Maciej
Odpowiedz
Greg w tej chwili jest w czarnej d... - niech będzie - dziurze czasowej i z całą pewnością w najbliższym czasie niczego poważniejszego w bebechach forumowych nie grzebnie. Jedynie Kuba - ShRon by mógł i umiał. Jeśli nie jest w czarnej d...
Odpowiedz
Jurdziu wchodzisz w swój panel i ustawiasz w edycji profilu w okienku liczbę Tematów na stronę: np 200
Wiadomości na stronę: 200 i po sprawie.Ja tak mam i większość tematów rozwija mi się na jednej stronie.
Odpowiedz
Maćku tu się z tobą nie zgodzę, mam takie ustawienia jak ty, ale w liście użytkowników i tak wyskakuje tylko 44 nicki na stronę, a stron jest 130 i nie jest to widocznie zależne od ustawień profilu użytkownika. Rzeczywiście przy tych ustawieniach to tematy skracają się do kilku podstron. Ale moje łącze idzie prze ruter i jest dzielone na 4 kompy, więc przy pełnym obciążeniu dość długo czekam na wczytanie 200 postów na jednej podstronie (ale jest to tylko mój prywatny problem).
Odpowiedz
Sorki, ale obecnie mam straszne urwanie głowy i tym bardziej szkoda mi tracić czas na funkcjonalność, która mało komu jest przydatna, a zapewne będzie dodana w następnych wersjach forum.
Jednakże na szybko mogę polecić takie rozwiązanie:

trzecia strona listy userów ma link http://wino.org.pl/forum/misc.php?action=list&page=3 (ostatnia cyfra 3)
analogicznie 122 strona listy będzie miała adres
http://wino.org.pl/forum/misc.php?action=list&page=122 (parametr page ma w tu wartość 122)
Odpowiedz
(13-05-2010, 12:42)ShRon napisał(a): Jednakże na szybko mogę polecić takie rozwiązanie:

trzecia strona listy userów ma link http://wino.org.pl/forum/misc.php?action=list&page=3 (ostatnia cyfra 3)
analogicznie 122 strona listy będzie miała adres
http://wino.org.pl/forum/misc.php?action=list&page=122 (parametr page ma w tu wartość 122)

Może nie bardzo eleganckie, ale zupełnie skuteczne.
Odpowiedz
dzięki ;)

Skocz do: