Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukaj...???
#1
Mam pewne wątpliwości co skuteczności funkcji Szukaj z której korzystamy codziennie. Jak wrzuciłem hasło "konkurs" otrzymałem inny zestaw wątków, niż ten który przez przypadek udało mi znaleźć się ukryty pod poniższym linkiem: konkursy. Czy może mi ktoś wyjaśnić na czym polega ten fenomen?

Temat wydaje mi się niezwykle istotny, ze względu na sporą liczbę nowych użytkowników, którzy próbują odnaleźć odpowiedni wątek i koniec końców wklejają swoje pytanie gdziekolwiek, co doprowadza do gorączki zaawansowanych użytkowników.
Odpowiedz
#2
Też uważam, że wyszukiwarka działa marnie... Próbuj przez google, skuteczniejsze.
Odpowiedz
#3
Wyszukiwarka wyszukuje wszystkie słowa zawierające zadany ciąg znaków.
W tym przypadku będą to posty zawierające takie słowa jak: konkurs czy konkursy (logiczne, nieprawdaż) ale też np pozakonkursowy...

Zawsze można zagooglać ograniczając zakres poszukiwań do site:wino.org.pl/forum/

Krzysztof
Odpowiedz
#4
A czy ktos z Administratorow moglby wprowadzic taka zmiane w wyszukiwarce google obecnej na forum aby wlasnie miala dodatkowo "site:wino.org.pl/forum/"
Odpowiedz
#5
Właśnie przetestowałem googla wrzucając :"konkurs site: wino.org.p/forum/" i porównałem z tym co kryje się pod linkiem Muszę przyznać, że nie jestem zachwycony, dlatego w dalszym ciągu jestem zwolennikiem dopracowania funkcji " szukaj".
Odpowiedz
#6
Może na początek by dodać w wyszukiwarce pole wyboru kierujące do wyszukiwania w tytułach lub w treści, domyślnie ustawione na tytuły. Przy dbałości modów o właściwe tytułowanie wątków sprawa była by załatwiona prosto i szybko.
Odpowiedz
#7
Kto zajmuje się forum od strony technicznej ? Myślę, że te parę uwag należy wrzucić na PW do tej osoby... Mogę to zrobić, tylko do kogo to wysłać?
Odpowiedz
#8
greg_x
Odpowiedz
#9
Dalej jest problem z funkcją -szukaj.

Czy mógłby ktoś usprawnić jej działanie?Skocz do: