Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wędkarstwo morskie, z plaży.
Tak... Byłem zapolować na seabasa, (okoń morski) i wyłowiłem, haha, kija do hurlingu:)

Na ostatniej wyprawie zlapalismy takie coś... Nie wiem co to za rybka.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Od dawna mnie nurtuje łowienie z morskiego brzegu. Na spinning już dużo łowiłem i nawet na muchę ;) ale gruntówa (właściwie "surfcasting") wymaga większego przygotowania i samozaparcia i na razie nie wypaliło - choć mam przemyślanie miejscówki terminy itd. Na przynętę idealne będą tobiasze i jedynym problemem jest pozyskanie przynajmniej kilkunastu na łowienie przez pół nocki... wprawieni szpece używają podrywki, tupią stojąc w wodzie przy brzegu (mają toby wówczas wyskakiwać) itd. Łato pozyskać garnele czy krewetki eleganckie (siateczką z dekatlonu) ale to już nie to - na toby bierze wszystko: flądra, dorsz... krewcia chyba dorsza mniej kusi a w końcu późną jesienią i dorsz pod brzego podchodzi.
Odpowiedz
(12-08-2015, 11:19)luckyluke napisał(a): [...]
Na ostatniej wyprawie zlapalismy takie coś... Nie wiem co to za rybka.

Wygląda mi to na diabła morskiego. Różnią się barwą w zależności od rejonu gdzie żyją i co jedzą. Często wpadały w siatkę, gdy pływałem po Bałtyku.
Jak położysz rybkę na dłoni i dmuchniesz "w nos" to się nastroszy i zacznie syczeć :) warunek to, że musi być żywa - prosto z wody :D
- Mamo, mamo! Patrz! Statek!
- To nie statek, synku. To kuter.
- No, ale mamo, tam są ludzie!
- To nie ludzie... to rybacy.
Odpowiedz
Wyprawa na dorsze w Irlandii. Zapraszam na filmik tu:
https://youtu.be/yilNk2cwrlU
Pozdrawiam?
Z pozdrowieniami Lukasz R.

Skocz do: