Nowości na stronie

 

Kliknij, by ustawić tę stronę, jako Twoją stronę startową

Kliknij, by wysłać adres tej strony znajomemu

 

=14.10.2003
- Wszystkich pasjonatów uprawy winorośli i wyrobu wina gronowego zapraszamy do zapoznania się z opracowanym przez Ministerstwo Rolnictwa projektem nowelizacji ustawy o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, oraz z opinią Polskiego Instytutu Winorośli i Wina.
Jesli podzielacie zdanie R. Myśliwca i Instytutu, piszcie swoje uwagi i protesty, najlepiej na adres Sejmowej Komisji Rolnictwa: http://orka.sejm.gov.pl/ListydoS.nsf/K1?OpenForm&RRw

- Projekt ustawy ministerstwa: projekt.doc [150 KB]
- Stanowisko instytutu: stanowisko.doc [70 KB]

=17.08.2003
- Umieszczamy artykuł tłumaczony przez Devina dla Herbapolu pt. "Wino i zdrowie". Plik w postaci dokumentu Word można przeczytać tutaj: Wino i zdrowie.doc [56 KB]

=24.04.2003= 
- Forum znowu nowe - poczytaj więcej na ten temat - za utrudnienia przepraszamy...

=07.04.2003= 
- Jest nowy felieton Agi, tym razem o wadach wina, zapraszam do lektury;
- Uzupełnione zostały
adresy winiarskie;
- Ze względu na fakt, że moja sytuacja (materialna) ulega dramatycznym zmianom wraz z końcem bieżącego miesiąca, ogłaszam nowy konkurs pod ogólnym kryptonimem "kto ma jakąś robotę dla Zigmunta niech sie zglosi". A całkiem serio - podejme od zaraz każdy rodzaj sensownej telepracy. Jesli ktoś miałby jakąś ofertę, prosze o kontakt na
maila. Będe niezwykle zobowiązany.

=05.03.2003= 
- Zapomnialem wcześniej dodać, że autorem naszego nowego forum jest Michał, któremu niniejszym serdecznie dziękuję.

=03.03.2003= 
- Rusza nowe forum. Zdaję sobie sprawę, że nie jest ono dopracowane do stanu idelanego, ale ma za to jeden wielki plus - jest nasze i tylko nasze - żadnych reklam, pop-upów itp. Jeśli istnieje na starym forum jakiś temat, który Cię szczególnie interesuje i chciał(a)byś, by był on kontynuowany na nowym, wystarczy go skopiować i wkleić w odpowiednim miejscu na nowym forum. Adres starego forum: http://zigmunto.proboards7.com/index.cgi
O obsłudze nowego forum poczytać można co nieco
tutaj.

=28.02.2003= 
- UWAGA, nadchodzą DUŻE ZMIANY!!! Nasze forum dyskusyjne zostanie w poniedziałek (3.03.2003) przeniesione w nowe (miejmy nadzieję, że już ostateczne) miejsce. Przykro mi, ale dzieje się tak nie z mojej winy.
Jeśli istnieje na starym forum jakiś temat, który Cię szczególnie interesuje i chciał(a)byś, by był on kontynuowany na nowym, wystarczy go skopiować i wkleić w odpowiednim miejscu na nowym forum (adres nowego forum pojawi się na stronie w poniedziałek). Niestety innej drogi nie ma. Stare forum zniknie całkowicie z sieci za jakieś dwa tygodnie. Jeśli będzie duże zainteresowanie treścią starego forum, spróbujemy go zrzucić na CD i (ewentualnym) zainteresowanym wyślemy pocztą (to prawdopodobnie ponad 200MB). W tej sprawie proszę o sygnały już na nowym forum.
Jeszcze raz przepraszam za to całe zamieszanie.

=10.02.2003= 
- Pojawił się artykuł autorstwa Agi na temat fermentacji jabłkowo-mlekowej. Zapraszam do lektury, a Agnieszce bardzo dziękuję!
- Kolega Wesoły podesłał mi wiadomość, że firma AnKa wprowdzi wiosną tego roku sprzedaż detaliczną swoich wyrobów. Kto ciekawy, co to za wyroby, niech
kliknie tu.
- Napisali o nas w lutowym numerze CKM-u. Co prawda podali stary adres strony, ale i tak chwała im za to... Skan, dzięki uprzejmości kolegi Michała,
dostępny tu (uwaga modemowcy - 75kB!)
- No i oczywiście nasza (nieustająca) ankieta - zapraszam do udziału:

=20.12.2002= 
- Wesołych Świąt i Dobrego Nowego Roku życzy wszystkim zaglądającym na tę stronę - autor. (pod choinką jest mały prezencik, wystarczy na nią kliknąć - uwaga, tylko dla dorosłych!!!)

=12.12.2002= 
- Uzupełnione zostały linki, zapraszam do przeglądnięcia!
-
Zbyszek napisał specjalnie dla domowych winiarzy "kalkulator winiarski" działający i wyglądający jak zwykła strona internetowa, oparty na javie. Brawo! (strona domowa Zbyszka to: http://strony.wp.pl/wp/zbyszp/ )

=19.11.2002= 
- Już za chwilkę trzeci czwartek listopada. Znów do sklepów rzucą bożole (Beaujolais) i tłumy ustawią się po nie w kolejkach. Ale my, domowi wytwórcy wina, możemy obchodzić to święto po swojemu, degustując w miłym gronie nasze własne, tegoroczne wino. O ile już się zdążyło sklarować. Zachęcam!
- Przybyło kilka nowych
adresów winiarskich, serdecznie za nie dziękuję.
- "Gazeta Lubuska" napisała co nieco o naszym serwisie. Kto chce poczytać, niech
kliknie tu (uwaga - 140kB). Podziękowania dla Guzola za nadesłanie skanu.
- Marcin "Makra" podesłał mi treść nowej ustawy o napojach spirytusowych, za co mu serdecznie dziękuję. Ustawa wchodzi w życie z z dniem 8.04.2003. Kto ciekawy -
zachęcam do przeczytania (45kB)

=21.10.2002= 
- Dziś właśnie, po raz pierwszy w naszym serwisie pojawia się felieton. Dotyczy on tzw. "wina zimowego", autorem jest Rodman. Zapraszam do lektury, a później do dyskusji.

=16.10.2002= 
- Zdarzył się nam nieszczęśliwy wypadek... Zaginęły bezpowrotnie projekty etykiet nadesłane przez użytkowników serwisu. Bardzo prosimy o przesłanie ich jeszce raz na adres draco@space.pl. Jednocześnie obiecujemy, że zaraz po nadełaniu etykiet, zostanie stworzona ich galeria. Przepraszmy za utrudnienia.
- Cennik Waldiego już dostępny z poziomu strony (zzipowany arkusz excela, 48kB) -
Pobierz cennik

=14.10.2002= 
- Nieustająco zapraszam na nasze nowe forum. Zapewniamy tam miłą atmosferę, szybkie reakcje na każde zadane pytanie a w przyszłości może nawet jakieś "bonusy" dla zarejestrowanych użytkowników...

Poczytaj o obsłudze nowego forum

Wejdź na nowe forum

- Dodałem przepis na wino z czeremchy. Nie do końca przetestowany, powstał on na bazie doświadczeń wymienianych na forum.
- Dodałem kilka nowych
adresów winiarskich.
- Dodałem do działu "
Software" namiar na polski program do obliczania składu nastaw win owocowych.
- Mamy dla użytkowników drożdży "ANKA" karty charakterystyki do ściągnięcia. Zapraszam:

"ANKA B" (jpg, 143kB) "ANKA C" (jpg, 145kB)

- Już w najbliższym czasie pojawi się na stronie cennik artykułów winiarskich Waldiego. Jeśli ktoś jest żywotnie zainteresowany sprowadzeniem czegoś winiarskiego z Holandii, zapraszam na forum do działu "giełda".

=17.09.2002= 
- Ze względu na ciągłe problemy ze stabilnością nethitu, zmieniliśmy (mam nadzieję że ostatecznie) nasze forum dyskusyjne. Nowe forum jest dużo szybsze, ma więcej opcji i w ogóle wydaje się być bardziej dostosowane do naszych potrzeb. W jego ramach powstała też giełda winiarska, dział "Recenzje" i inne.

UWAGA: W momencie otwarcia nowego forum wyskakuje JEDNO okno reklamowe. Wystarczy go zminimalizować (nie zamykać!), a nie odczuwa się jego denerwującej obecności.

Zapraszam!

Poczytaj o obsłudze nowego forum

Wejdź na nowe forum

  =10.09.2002= 
- Dwa łyki statystyki... Nasz serwis odwiedziło już dobrze ponad 60000 osób. W sierpniu pobity został dzienny rekord oglądalności - 473 odsłon.
Główna strona
naszego forum wyświetlona została już ponad 25000 razy. W sierpniu padł rekord - 380 odsłon strony głównej forum w ciągu jednego dnia.
Jestem bardzo zadowolony, że strona cieszy się taką popularnością, dziękuję wszystkim którzy tu zaglądają  i zapraszam do częstych odwiedzin, tak żeby nie przegapić żadnej aktualizacji. No, ale teraz już do rzeczy:

Adresy winiarskie znowu zostały uzupełnione. Teraz to już je porządnie uzupełniłem :-)
- Jest coś nowego - artykuł-tabela porównujący ceny akcesoriów winiarskich w kilku krajach do cen polskich. Nawet dość optymistyczne.
Zapraszam do przestudiowania!
- W dziale
software dwie nowe gierki on-line oparte na javie. Oczywiście w całkiem "winiarskim" wydaniu. Obie wymagają koncentracji oraz... obsługi javy przez przeglądarkę. (...zagraj od razu w grę1 lub w grę2)
- No i stało się... nadchodzi wielkimi krokami nowy dział serwisu - Giełda... Może nawet w tym tygodniu pojawi się na stronie. Podobnie dział "Recenzje", tylko w tym przypadku termin bieżącego tygodnia jest nierealnie krótki. Może w przyszłym...
- Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale w końcu udało się naprawić pliki z winnymi wygaszaczami ekranu. Zapraszam do ściągania - znajdziecie je w dziale
software.

=6.09.2002= 
Adresy winiarskie zostały uzupełnione. Troszkę ich jeszcze zostało do umieszczenia, pojawią się w poniedziałek - cierpliwości!
- Poprawiona została
wyszukiwarka serwisowa, teraz działa ciut lepiej.
- Jeśli wszystko potoczy się dalej, tak jak się toczy, w przyszłym tygodniu pojawi się na stronie nowy dział "Giełda"... Nasza sonda w tej sprawie - poniżej...
- Kto wie, czy nie pojawi się nowy dział "Recenzje" - zobaczymy, jak temat rozwinie się na forum...
- W przygotowaniu artykuł "Ekonomia winiarska" - jak mi dadzą różni tacy trochę spokoju, to nawet może pojawi się w  przyszłym tygodniu...
- Wygląda na to że na przełomie sierpnia i września 2002 wśród winiarskiego materiału prym wiodą winogrona. Gorące lato przyspieszyło wegetacje naszych ulubionych roślinek - kto jeszcze nie sprawdził, czy jego winogrona są już dojrzałe, niech bieży do winnicy i próbuje owoców. Ich dojrzewanie w tym roku przyspieszone jest o około 3 tygodnie w porównaniu do paru poprzednich lat. Szkoda, żeby przez nieuwagę się zmarnowały. A już za tydzień, już za dwa - moja ulubienica - dzika róża.

=2.09.2002= 
- Wracamy na stare forum. Udało się go odwiesić, a co tu kryć, nie ma lepszego darmowego forum od nethitu. Ma ono swoje minusy i to spore, lecz gdy porówna się to forum z innymi darmowymi - to po prostu niebo a ziemia. Zapraszam więc z powrotem na stare, (w miarę) dobre forum dyskusyjne domowych winiarzy.
- U góry strony przybyły trzy nowe, bajeranckie :-) rysuneczki. Pierwszy z nich służy do ustawienia mojej strony jako strony startowej na Waszym komputerze, drugi dodaje tę stronę do Waszych "ulubionych" (działa tylko pod IE 4 lub wyżej), trzeci z kolei powiadamia mailem Waszego wybranego znajomego o istnieniu tej strony. Takie tam bajery... Jeśli ktoś ma ochotę, niech korzysta z tych udogodnień, zapraszam
- Już niedługo uzupełnię adresy winiarskie, wybaczcie, nazbierało się tego sporo, więc muszę znaleźć trochę czasu na tę robotę...
- W planach mam założenie internetowej giełdy akcesoriów winiarskich. Każdy mógłby zamieszczać tam swoje ogłoszenia typu - sprzedam, kupię, zamienię, każdy mógłby na ogłoszenia odpowiadać. Oczywiście wszystko na zasadzie wzajemnego zaufania... Sprawę giełdy rozsądzi tradycyjnie wynik ankiety.

Przejdź do trochę starszych nowości

Do strony głównej (jeśli nie widzisz ramek)